Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska oldalán kemény púp, mi...

Macska oldalán kemény púp, mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
Van egy 2 éves szibériai macskám, augusztus végén kapta a kombinált oltását az oldalába. Sokáig be volt neki dagadva, kb. diónyi nagyságú volt a csomó, és minden helyzetben tapintható volt. Pár hét után ez a csomó lelohadt, de bizonyos pózokban még mindig éreztem valamit, ezért elvittük állatorvpshoz decemberben, aki azt mondta, hogy semmi ok az aggodalomra, ő a 25 éves praxisa során egyetlenegy macskával találkozott, akinek daganat képződött az oltás helyén, és ne aggódjak, meg ne olvassak az interneten semmit ezzel kapcsolatban, mert sok a fals információ. Azóta jópár hónap eltelt, és még mindig van, hogy érzem a csomót, mikor áll, akkor egyáltalán nem, akárhogy tapogatom, viszont mikor az oldalán fekszik, sokszor egyértelműen kitapintható és egész nagy is a kinövés, olyan, mintha a bordáján lenne egy csontkinövés, de egyáltalán nem fáj neki, akárhogy tapogatom. Már arra is gondoltam, hogy ez nem az oltással van összefüggésben, hanem esetleg egy bordakinövéssel született. Semmi panasza nincs egyébként, nem fájt neki soha ez a probléma, tökéletes az étvágya és nagyon játékos. Szerintetek van okom az aggodalomra?
2022. ápr. 7. 13:56
 1/3 A kérdező kommentje:
Az orvos azt mondta, hogy előfordulhat, hogyha pl. nem bőr alá, hanem izomba kapja a cica az oltást, létrejön ott egy gyulladásos góc. ez lehetséges?
2022. ápr. 7. 14:01
 2/3 anonim ***** válasza:
90%

Valószínűleg oltás okozta szövetszaporulat. Ha nem fekélyesedik ki, és nem növekszik, akkor ne aggódj. (Ha nő, akkor viszont orvos)

A cicád jól van, nyugi :)

2022. ápr. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én megmutatnám másik orvosnak is. Azzal semmit sem veszítesz.
2022. ápr. 8. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!