Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nőstény macska ivartalanitas...

Nőstény macska ivartalanitas után stressz ?

Figyelt kérdés
Néhány napja lett ivartalanítva a lány cicám (9 honapos). A gondom, hogy kapott kis ruhát, de tépkedi magáról, első éjjel kibontotta a seb körül, majd minden nap csinál rá valahol újabb lyukat, ma is kirágta a vállán, de már a háta középen is kikezdte. Ez még a kisebbik gond, mert varrogatom, foltozgatom, szerencsére a sebet azóta nem piszkálja, de iszonyatosan nyalogatja magát. Mindenhol szó szerint, hol a lábait, hol a ruhát, ha az ölembe veszem engem, de már annyira, hogy utána órákig piros a bőröm. A ruha okozza neki a frusztrációt, olvastam hogy a túlzott nyalakodás a stressz jele. Levenni nem tudom, mert azonnal a sebet piszkálja. Az állatorvos azt mondta 10 napig legyen rajta, ebből van hátra még . Félek, hogy nehogy bekattanjon teljesen, így is látom rajta,hogy kicsit zizi a ruhától: rázza a lábait séta közben, tépkedi magán, és eszméletlen mennyit nyalakodik, órákig néha megállás nélkül, hiába szólok rá, elbújik olyan helyre ahol nem érem el és ott csinálja tovább, éjjel pedig nyilván nem tudok rá figyelni. Tippek esetleg ? Más macskája is viselkedett így? Félek hogy mire lekerül a ruha, nehogy a stressz állandósuljon neki.
2022. ápr. 10. 22:22
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Szóval 4 nap van még hátra a 10-ből.
2022. ápr. 10. 22:23
 2/15 anonim válasza:
44%

Nem akarok egy szakembert felül bírálni

De

Az én nőstény cicám ivartalanítás után semmilyen ruhát nem kapott.

Műtét után hazamentünk, mintha mi sem történt volna

Az állatorvos ellátja úgy műtét után, hogy nem szedi azt szét a cica.

Én azt mondom, nyugodtan leveheted a ruhát.

2022. ápr. 10. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
72%
Gallér kell a nyakára. De ezt az állatorvosnak el kellett volna mondania. Nem minden macskánál alkalmazható a ruha. Látod mennyire szenved a ruhában, folyamatosan stresszel, ez nagyon nem oké, komoly baja lehet belőle.
2022. ápr. 10. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
58%
Az én macskáim sem kaptak ruhát, de még a gallért is nagyon nehezen tűrte meg, aztán azt is levettem, néha piszkálta a sebet, de legtöbbször csak nyalogatta, mikor begyógyult, varratszedés előtt elkezdte kitépkedni magából a madzagokat, de semmi baja nem lett úgy sem, még az orvos azt hitte, hogy maguktól kilökte a teste. Szóval szerintem hagyd a ruhát.
2022. ápr. 10. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Felszívódó varratok vannak neki. Azért nem merem levenni, mert nagyon félek, hogy begyullad neki és akkor újra altatni kell, újra összevarrni és akkor kezdődik előröl ez a kálvária.
2022. ápr. 10. 22:43
 6/15 anonim ***** válasza:
68%
És a gallér nem játszik?
2022. ápr. 10. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
71%
Igen, az en macskam viselkedett igy, tepte le magarol a ruhat, es persze azzal egyutt a sebet is. Gallert kapott, tulelte. Inkabb,minthogy baj legyen.
2022. ápr. 10. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
60%
A gallér megoldás lehet. Illetve nálunk ugyan ennyire nem utálta a ruhát, de ő sem viselte el sokáig, szóval kb 4 nap után leszedtük. Az elején piszkálta kicsit, de figyeltük és egy idő után abbahagyta. Megpróbálhatod azt is, ha tudsz rá figyelni, 6 nap alatt azért elég szépen begyógyul már.
2022. ápr. 10. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Miss Endzsi ***** válasza:
44%
Az enyémek is le kellett venni, de ő nem bántotta a sebet. Vegyél holnap egy gallért rá.
2022. ápr. 11. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
93%
Nem értem miért kell lepontozni azt aki azt írta ő nem kapott ruhát. Én sem kaptam, nekünk az orvos nem is mondta se a ruhát se a gallért. Azt mondta a macskáknak nem kell. De nem is volt semmi baj, nem piszkálta. Az elején kicsit nyalogatta de utána békén hagyta.
2022. ápr. 11. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!