Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nőstény macska ivartalanitas...

Nőstény macska ivartalanitas után stressz ?

Figyelt kérdés
Néhány napja lett ivartalanítva a lány cicám (9 honapos). A gondom, hogy kapott kis ruhát, de tépkedi magáról, első éjjel kibontotta a seb körül, majd minden nap csinál rá valahol újabb lyukat, ma is kirágta a vállán, de már a háta középen is kikezdte. Ez még a kisebbik gond, mert varrogatom, foltozgatom, szerencsére a sebet azóta nem piszkálja, de iszonyatosan nyalogatja magát. Mindenhol szó szerint, hol a lábait, hol a ruhát, ha az ölembe veszem engem, de már annyira, hogy utána órákig piros a bőröm. A ruha okozza neki a frusztrációt, olvastam hogy a túlzott nyalakodás a stressz jele. Levenni nem tudom, mert azonnal a sebet piszkálja. Az állatorvos azt mondta 10 napig legyen rajta, ebből van hátra még . Félek, hogy nehogy bekattanjon teljesen, így is látom rajta,hogy kicsit zizi a ruhától: rázza a lábait séta közben, tépkedi magán, és eszméletlen mennyit nyalakodik, órákig néha megállás nélkül, hiába szólok rá, elbújik olyan helyre ahol nem érem el és ott csinálja tovább, éjjel pedig nyilván nem tudok rá figyelni. Tippek esetleg ? Más macskája is viselkedett így? Félek hogy mire lekerül a ruha, nehogy a stressz állandósuljon neki.
2022. ápr. 10. 22:22
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
84%

Mi sem kaptunk ruhát. Nem történt sem baj, szépen begyógyult így is a seb.

6 nap után - ha a macskát ennyire irritálja -, simán levenném.

2022. ápr. 11. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
73%

Eléggé elavult, hogy ruhát adjanak rá, vagy akár gallért. Sokkal jobban stresszeli az a ruha általában a macskákat (nyilván, nem mindegyiket, mielőtt jönne valaki megmagyarázni, hogy az övé mennyire jól viselte), és a legtöbb macska nem piszkálja érdemben a sebet. Az, hogy kicsit megnyalogatja, kb annyi, minthogy megbizonyosodik róla, hogy mi az ott, aztán nem foglalkozik vele.

Én azt ajánlom, hogy vedd le a ruhát róla, mert semmi értelme így. Ha azt látod, hogy nem csak mosogatja magát, hanem rágcsálni próbálja a sebnél, akkor pedig vegyél egy gallért az állatpatikában.

2022. ápr. 11. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Az én lány macskámat is 9 hónaposan ivartalanították, ő gallért kapott. Nem szerette annyira, de napok alatt hozzászokott és kibírta azt az egy hetet amíg hordania kellett és a sebnek sem lett semmi baja. Kérdezz rá az állatorvosnál, nem kaphat-e inkább gallért.
2022. ápr. 11. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a tanácsokat, ma este leveszem róla, így viselte 7 napig, aztán ha piszkálja reggel kap egy gallért.
2022. ápr. 11. 13:35
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk sem ruhát, sem gallért nem mondott a doki. 7 lány cicát meg egy kandúrt ivartalaníttattam néhány év leforgása alatt. Csajoknak felszívódó varrataik voltak, nem volt semmi gond. Csak annyit mondtak, hogy figyeljem néhány órát és ha piszkálja a sebet, szóljak be.

Levetted a ruhát végül?

2022. ápr. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!