Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mindig megmérgezik a macskánka...

Mindig megmérgezik a macskánkat. Már 6-ot, de persze nem egyszerre, hanem külön-külön. Van most egy kandur macskám. Ezt eladjam? Mert nem akarjuk végig nézni, ahogy ez a cica is szenved.

Figyelt kérdés
2008. dec. 17. 19:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

basszus... tudjátok ki az aki mérgezi a cicákat?

ha igen jelents be...

de ha nem tudod ki az, akkor tényleg jobb lesz neki, ha elajándékozod, vagy a lakásban tartod.

2008. dec. 17. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Tudod, ki mérgezi a macskákat és tudod bizonyítani? A mérgekre olyan szabály vonatkozik, hogy magát a mérget, pl egérméreg granulátom, ki lehet tenni, deezt a macska nem eszi meg. A macska a mérgezett ételt eszi meg, azt viszont nem szabad kitenni. Ha ezt tudod bizonyítni, menj és jelentsd be. Ellenkező esetben lehet jobb volna a cicának új gazdi..
2008. dec. 17. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ajándékozd egy nyugisabb helyen lévő állatbarát ismerősödnek, ha tényleg ilyen gonosz emberek laknak a közeletekben, akik az állatokon élik ki minden gonoszságukat, ráadásul a leg alantasabb, leg gyávább módon!!!

Tudom, hogy ez egy irreális dolog:

"Amit mással akar tenni valaki, azt először próbálja ki saját magán": Ha ez így menne, akkor legalább kipurcanna a sok lelketlen ember(bár az ilyet nem szívesen nevezem embernek), anélkül, hogy valami kárt okozna!

Szerintem, ha egy olyan ember szenvedne valami okból mérgezést, aki állatokat öl méreggel, az sokkal jobban be lenne sz××××, mint egy normális.

2008. dec. 17. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Nekünk 3 macskánkat mérgezték meg egyszerre és ráadásul a lányomat be kellett oltani veszettség ellen,mert amikor próbálta megmenteni az egyiket az kínjába megharapta.Az állatorvos mondta,hogy a veszettségnek is vannak hasonló tünetei mint amilyenben a macska elpusztult.Szerencsére kiderült,hogy csak mérgezés,de a gyereknek akkor sem tett jót az az öt oltás amit kapnia kellett.Sejtésünk van,hogy ki tette bár ő azt állítja csak az egerek ellen tette ki a mérget,de az állatorvos nekünk is azt mondta,hogy nem eszi meg a macska a kitett mérget úgyhogy nagyon gondolkodunk a feljelentésen.
2008. dec. 17. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Próbáld megtanítani, hogy a kiszórt kaját ne egyék meg, csak kizárólag a saját tálkájában lévőt. Tudom, kutyák esetében ez remekül bejön, bár a macska nagyon-nagyon nehezen tanítható...
2008. dec. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Az utolsó előtti válaszolónak: Szerintem a szomszéd állítása nem egészen fedi a valóságot, amivel azt mondta, hogy az egereknek tette ki!!!

Az egér és patkányméreg, -ha jól tudom mindegyik ma használható típus-, úgy hat, hogy meggátolja a vér alvadását. Emiatt belső vérzés, láz, bágyadtság esetleg izomrángás (lázgörcs) jelentkezik.

Veszettségre emlékeztető tüneteket(nyugtalan rohangálás, nyálfolyás, heves izomgörcsök, széttérő kancsalság, magasláz...) az idegmérgek okoznak pl. sztrichnin(ma már nem legális), organofoszfátok(rovarirtók). Megjegyzés: az egereknek granulátum formában szokták kitenni a mérget(így tényleg nem eszi meg a macska), nem pedig kajába keverve.

A rosszul tárolt méreg is okozhat véletlen mérgezést: belelép pl. a padláson stb, utána lenyalogatja!

2008. dec. 18. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Szerintem az ilyen allatmergezoknek vinni kellene egy kis finom hazi sutesu sutemenyt. (neem, nem mergezettet. De hogy o mit gondol, az legyen az o dolga.)

Mindenesetre tegyel feljelentest. Komolyan. Meg ha semmi haszna sincs, dokumentalva lesz. A macsot meg inkabb ad el. ( Megjegyzem, ha eladasrol van szo, akkor az erteket kepvisel - a tobbi is gondolom (fajmacska?) ugyhogy a mergezese lehet nagy ertekre valo rongalas is. Feljelentes, mint mondtam. Ha nem teszed, akkor soha-soha nem lesz vege, mert nincs visszatarto ero. (Persze ra is gyujthatod a hazat... -_- )

2008. dec. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
68%
Olyan nem lehet, hogy a cica megeszi a megmérgezett egeret?
2008. dec. 18. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
85%
Lehet, de azzal olyan kevés méreg jut be, hogy max. rosszul lesz pár napig (hacsak nem egy rakatot eszik mérgezett egerekből egyszerre.)
2008. dec. 19. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
76%
Hátha én tudnám ki tette asszem azonnal átmennék és az Airsoft Ak-47-el meg egy 600 darabos tárral és énis kicsit elszórakoznék vele.
2009. aug. 10. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!