Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kullancs van a macskámban. A...

Kullancs van a macskámban. A csipesszel nem igazán boldogulok, esetleg van valami természetes módszer, bemenni valamivel?

Figyelt kérdés

2022. ápr. 12. 11:54
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
84%
#10 Biztos jó ötlet ez? Neki sem egyszerű elhagyni a gazdát, mivel nem csak beleszúrt mint a szúnyog, hanem belefúrta magát. Menekülni akar igen, de közben szépen - megint csak azt mondom - beleöklendezi a kórokozókkal teli nyálát a gazdaállatba. Szerintem legalábbis.
2022. ápr. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim válasza:
11%
#10 vagyok biztosra nem tudom mivel nem vagyok állatorvos de a nekem működött még akkor is mikor bennem volt kullancs még azt is hallotam hogy valaki ecettel lelocsolja hogy elengedje de ki tudja melyikk jobb de szerintem az sem a legjobb ha valaki megvárja hogy teleszívja vérrel magát a kulancs mert akkor is ha pl a macska vakarózni fog annál jobban belefurhatja a kulancs magát a bőrébe max ha sikerül leszedni oda kell figyelni a macskára hogy valóban nem lessz beteg vagy biztos ami biztos állatorvoshoz vinni.
2022. ápr. 12. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
78%
Sajnos "okosak" azok a kis rohadékok, tudják valahogy hogy hova kell fúrni magát, ahol nem, vagy kevésbé éri el az állat, nem fogja vakarászni, mert nem éri el.
2022. ápr. 12. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
79%
Mi is simán kézzel szoktuk, macskából is, kutyából is. Eddig még mindig sikerült, és nem volt semmi baj.
2022. ápr. 12. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
79%
#7 Elég rutinom van benne, sosem nyomom össze, mindigis kézzel szedtem ki. Persze akinek nem megy, az ne erőltesse, van rá más megoldás is.
2022. ápr. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
63%
Én is kézzel szedem ki. Ráfogok az ujjaimmal a kullancs tövére, picit megcsavarom és kihúzom.
2022. ápr. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
29%
A lényeg, hogy ne lopjon bele tilos nyomkodni emg tekergetni ha a feje bent marad az nem baj.
2022. ápr. 12. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
89%
#10-re szerintem ne hallgass. Nehéz kiszedni a kullancsot, de ki kell szedni, kenegetni, me gmiegymást csinálni vele viszont tilos, mert beleköpi a tnyálát az állatba, és ott tényleg lehetnek akkor gondok. (+ha az öngyújtósat csinálod magadat és az állatot is könnyen megégetheted.)
2022. ápr. 12. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
74%
Cérnahurokkal is ki lehet szedni.
2022. ápr. 13. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
71%
Cérna. Hurkot kötsz, azt a kullancs nyakára teszed, megkötöd, hogy szorosan fogja és kihúzod. A nagyon aprókkal csak így boldogulok.
2022. ápr. 14. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!