Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért ilyen harapós ez a...

Miért ilyen harapós ez a cica? Csak játszik, vagy mérges?

Figyelt kérdés
Van egy nagyon aranyos cica, aki a közös udvaron szokott játszani. Valahol itt lakik az egyik lakásban, viszont ha hívom, mindig szalad hozzánk. Volt hogy bejött a mi lakásunkba is. Kéri a simit, bújik, de van hogy odaharap egyet. Ezt nem tudom hova tenni, ugyanis van hogy finoman harap, de van hogy keményebben, pedig előtte 1 másodperccel még dörgölőzött a kezemhez. Most pl az volt, hogy cirógattam a pofiját, finoman megharapta a kezem, majd hozzáértem a lábához, de akkor már nagyobbat harapott és hátat is fordított.:( most akkor játszik, vagy így fejezi ki a nem tetszését? Csak mert ha dorombol, van hogy akkor is óvatosan odaharap, sőt akkor is ha bújik. A családi házban nekünk is van cicánk, viszont ő soha életében nem harapott meg senkit, inkább elszalad, ha valami nem tetszik neki.

2022. ápr. 13. 14:08
 1/10 anonim ***** válasza:
67%
Rosszul értél hozzá és/vagy megijedt egy esetleges hirtelen mozdulatodgól.
2022. ápr. 13. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ez tuti nem, mert mással is ugyanezt csinálja. Akkor mindenki rosszul ér hozzá?😅
2022. ápr. 13. 14:22
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt ilyen macskám, ugyanezt csinálta, mai napig nem tudom miért. Szerintem azt csak ő tudhatja.
2022. ápr. 13. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

A finom harapás csak játék. Ifjabb korában nem szoktatták le róla.

A durvább harapás figyelmeztetés -ha igazán harapni akarna, kisebesedne a kezed.

Vagy fáj neki valahol, vagy rossz emlékei vannak pl. az ivartalanítástól, vagy egy korábbi sérüléstől.

2022. ápr. 13. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!:)


#4 igazad lehet. Annyira közel sem harap meg, hogy sebes legyen. Lehet csak figyelmeztetett, hogy nem szereti ha a mancsához érek. Azt amúgysem szokta minden cicó szeretni.

2022. ápr. 13. 14:39
 6/10 anonim ***** válasza:
49%
A cicák leginkább csak játékból harapnak:)
2022. ápr. 13. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
77%

Hát az enyém nem játékból harapott az biztos igaz nem véreztem, de nem csak harapott hanem fujt is, pedig csak a fejét simogattam és dorombolt meg dörzsölöszködött aztán egyik pillanatról a másikra beleharapott a kezembe majd fujt mintha támadni akarna. És mindig ezt csinálta...

A mostani macskám is harap, de egyértelműen érezhető a különbség, ő valóban csak játékból harap és nem is fuj.

2022. ápr. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Hmm ez érdekes 7-es. Akkor neked más lehetett a helyzeted, mert ez a cica nem fúj, meg semmi agresszívat nem csinál mellé, csak van hogy jobban odaharap, de nem tudom mennyire számít ez erősnek. Nem marad nyoma, meg semmi. Amikor finoman harap, az valszeg tényleg csak játék.😊
2022. ápr. 13. 15:18
 9/10 anonim ***** válasza:
75%
Figyelmeztetés. Nőstény macskákra jellemző leginkább ez a fajta viselkedés. A kölyköket is így nevelik, játszani szabad, bújni szabad, de ha anyának elege van, akkor harapással figyelmezteti a kicsiket, hogy túlmentek a határon, hagyják abba. Ki kell ismerni az adott macskát, hogy mire reagál így, mi nem tetszik neki, illetve nem árt komolyan venni a figyelmeztetést. Nem fog szétharapni, vagy neked esni, csak nem fog annyira kedvelni, mert folyton figyelmeztetnie kell téged és nem érti, miért nem érted.
2022. ápr. 13. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A finom harapdálás a szeretet jele, bár én igyekszem leszoktatni róla az enyéimet, mert nem mindig érzik az erejüket, van, hogy jobban odakapnak, mint “kellene”.

A határozottan erősebb harapás viszont egyértelműen a nem tetszés jele. Ez még nem támadás, csak jelzés, hogy hagyd abba, amit csinàlsz.

2022. ápr. 16. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!