Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak a macskámmal,ha...

Mit csináljak a macskámmal,ha mindig fül atkás?

Figyelt kérdés
Sziasztok!A kérdés adott.Nem tudom mit csináljak vele,hiszen mindig fül atkáktól szenved.Abból jöttem rá hogy baj van,hogy folyton kivakarta a füle alatt a bőrt.Vagyis hát inkább a nyakát.Már szinte véresre.Rossz volt rá nézni.Nem egyszer elvittem már állatorvoshoz és ugy álltalában 2 vagy 3 hónapra elmúlt neki,de mindig visszajött.A féregtelenités sem működött nagyon sokáig.Kullancsai is voltak nem egyszer.Rokonom macskája egy évben egyszer kap és semmi baja.Enyém meg bezzeg már már 3 hónaponta kapja és iszonyat idegesitő pénzügyileg.Nem tudom,nektek volt ilyen,vagy hallottatok ilyesmiről,ha igen hogy oldottátok meg vagy oldanátok meg?Köszönöm előre is válaszotokat!

2022. ápr. 20. 09:46
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Jaj és még valami.Már orvost is cseréltem,abban a hiszemben,hogy talán majd az hoz változást,ha valaki jobban hozzá értőt találok.Sajnos ez sem jött be.:(
2022. ápr. 20. 09:47
 2/16 anonim ***** válasza:
74%
Honnan kapja vissza? Másik állat? Fekhelye?
2022. ápr. 20. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

A fülatka makacs dolog, nem tudsz mit tenni, mint rendszeresen tisztítgatni és csepegtetni a cuccot, amit az orvos ad.

Férget nem értem, 3 havonta a súlyának megfelelő adagnak elégnek kell lenni. Esetleg ha bezabál egy kinti jószágot - egér, madár -, adhatsz neki pluszban. És tényleg. Nincs másik állat és/vagy felhely, ahol visszafertőződik?

Kullancs. Én is adok ellene szert, mégis belemegy néha. Egy mozdulattal kiszedem, és az élet megy tovább.

2022. ápr. 20. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

A fülatka elleni spotont havonta kell adni.

Igen, pénzügyileg lehet megterhelő, de ez a rész is az állattartás egyik eleme.

2022. ápr. 20. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Nem nagyon adott semmit itthonra az orvos.Ott nála csepegtetett neki bele minden alkalommal.

Kinti állatokat szokott elkapni.Főleg majd nyáron is,mikor a gyikokat fogja elkapni.Hááát fekhelyet cseréltem neki kétszer,de lehet hogy azt sem ártana akkor többbször.erre mondjuk nem is gondoltam bele igazán.Illetve szerintem oda kint kaphatja el másik macskától,de az ellen meg mit tehetnék?Hozzá dörgölőzik egy másik fajtársához és igy kapja el,akkor igy megette a fene.

Kullancsot,meg én nem tudom hogy kell kikapni :D Egyszer probaltam de csak beleragadt :(

2022. ápr. 20. 10:06
 6/16 A kérdező kommentje:
Na akkor ezt a spotont keresni fogom mindenképpen.Köszi!
2022. ápr. 20. 10:07
 7/16 anonim ***** válasza:
71%
Nem kint kellene tartani az állatot.
2022. ápr. 20. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Mi is szenvedünk 3 macskával, állandóan visszafertozik egymást vagy nem tudom. 2 tubus Orliant nyomkodtam a fülükbe 1 év alatt. Most kaptak Spot on-t valami 13 ezres pipettás mindent írtó csodaszert és semmi. Pucolom neki két naponta de tiszta fekete újra és újra. A dokink se tud mit csinálni.
2022. ápr. 20. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Én úgy jártam,mint Te,egyre gyakrabban jött ki rajta a gyulladás.Szuri,antibiotekum után mindig jobban lett,majd kezdődött elölről.Utólag derült az ki,hogy leukémiás volt,és tulajdonképpen a gyakori fertőzést a legyengült immunrendszere okozta.Lehet,hogy érdemes lenne vért venni tőle,abból kimutatható a vírus,ami sajnos gyógyíthatatlan.
2022. ápr. 20. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

ma 10:07

Advantage.

Van 4 kiló alatti és feletti.

Mellé még valamilyen semleges fültisztító folyadék.


Plusz érdemes lenne immunerősítés is.

2022. ápr. 20. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!