Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Amióta új tápra váltottunk,...

Amióta új tápra váltottunk, egyfolytában éhes a cicám. Érdemes lenne visszatérni a régihez?

Figyelt kérdés

Egy hónapja váltottunk új tápra, korábban Purizont kapott, most vettem neki Orijent. Azt olvastam, hogy mivel magasabb a hústartalma, kevesebb kell belőle, hogy jól lakjon a cica. Kis konyhai mérleggel grammra pontosan mérem ki az ajánlott napi mennyiséget, amit aztán több részletben adok oda a nap folyamán (a Purizon táppal is így tettem anno). A Purizont sose falta be egyből, mindig állt a tányérjában valamennyi, amikor nedveset kapott, azt is csak csipegette, kis részletekben ette meg. Mióta Orijent kap, szinte egyből megeszi, és mikor nedveset adok neki, azt is szinte rögtön elfogyasztja. Többször kunyizik jutalomfalatokat is nap közben.


Mikor először figyeltem meg, hogy felszippantja az Orijent, azt gondoltam csak jobban ízlik neki. De a nedves eledelét is egyből felfalja (pedig abból ugyanazt kapja), és a jutalomfalatokat is (régebben azokat se ette egyből hanem paskolgatta 5-10 percig).


Teljesen az a benyomásom, mintha folyton éhes lenne. Érdemes lenne visszatérni a régi tápjához?



2022. ápr. 27. 17:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Fogyott? Kevésbé energikus?
2022. ápr. 27. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Amit a zacskóra/dobozra írnak, az egy ajánlás. Ha nem lakik jól vele, első körben megpróbálnám megemelni az adagját.
2022. ápr. 27. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem fogyott, sőt mivel ennyit eszik, még ki is kerekedett a hasa egy kicsit (de amúgy meg vékony alkat), az energiaszintjében nem látok változást. Adjak neki kicsit többet, aztán ha nem hízik meg, akkor maradjon a nagyobb mennyiség?
2022. ápr. 27. 18:00
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem adhatsz neki picivel többet. Ha nem hízik vàlságosan sokat, illetve azt latod, minden rendben vele, ne zavartasd magad. Lehet tényleg csak jobban ízlik neki.
2022. ápr. 28. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!