Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogy lehetek egyfolytában éhes?

Hogy lehetek egyfolytában éhes?

Figyelt kérdés

Szüntelen a kajára gondolok és rengeteget eszek. Reggel 5kor megettem egy tányér levest sok zöldséggel meg tésztával, 7kor megettem egy óriási szendvicset, aztán rá egy fél tábla csokit. 11kor már azt éreztem, hogy a halálomon vagyok, olyan éhes voltam.

Miért kívánom a kaját szüntelen?



2019. okt. 18. 11:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy hülyeségnek tűnik, de nem lehet, hogy csak szomjas vagy? Próbálj meg napközben sok folyadékot fogyasztani. Hátha enyhíti az érzést.

A másik ami segíthet a rágózás. könnyen feledteti az éhségérzést (legalábbis nálam).

Egészségügyileg minden ok? Vércukor? Az is okozhat folyamatos éhségérzetet.

2019. okt. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Első körben labor, pajzsmirigy (meg mit tudom én még milyen hormon, pl mellékvesekéreg)vizsgálat. Utána életmód, energiafelhasználás áttekintése. Ha nem hízol, nem baj. Esetleg nem unatkozol-e, nem szenvedsz-e szeretethiányban. Egyáltalán hány éves vagy, nem növekedő szervezet?
2019. okt. 18. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Napi, minimum 2 liter folyadékot fogyasztok. Nem szeretem a rágót.

Orvosi vizsgálaton nem voltam, a vércukorszintem viszont normális.

2019. okt. 18. 12:19
 4/8 A kérdező kommentje:
21 múltam.
2019. okt. 18. 12:19
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem magas gyomorsav miatt volt állandó éhségérzetem. Annak idején optacidot írt fel az orvos gyomorsav csökkentésére, ami elmulasztotta az éhségérzetet.
2019. okt. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem ér túl sok stressz mostanában?
2019. okt. 18. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Orvosi vizsgálaton nem voltam, a vércukorszintem viszont normális."


Ha nem voltál vizsgálaton, honnan tudod, hogy normális a vércukorszinted? Otthon mértétek? Hányszor? Mert ha csak 1x, az nem elég. A cukorbetegeknek is szokott normális értékű vércukruk lenni, mivel az a nap folyamán folyamatosan változik, 1-2 mérés nem elég megállapítani, hogy normális-e.

Éhgyomri cukrot is nézetni kéne egy vérvétellel, meg az értéket is, ami az utóbbi pár havi átlagot mutatja.

2019. okt. 20. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az egy dolog, hogy egyfolytában éhes vagy, és sokat eszel. Ha nincs túlsúlyod, akkor ez azért van, mert gyors az anyagcseréd. De akkor ez nem probléma.

Ha van túlsúlyod, vagy jelentős túlsúlyod van, akkor meg azért vagy állandóan éhes, mert túl sok cukrosat, túl sok szénhidrátot eszel, és emiatt állandóan az egekben van az inzulinszinted. Ez viszont a túlsúly miatt nem jó, kevesebb szénhidrátot fogyassz. Zöldséget nassolj ne csokit! :-)

2019. nov. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!