Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska benti tartás: mit...

Macska benti tartás: mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés

Gyerekkoromban, illetve amíg a szüleimmel laktam, mindig kinti, majd kinti-benti macskáink voltak - sajnos általában nem voltak hosszú életűek. Már egy ideje nem élek otthon, az utolsó ottani cicámat elhoztam költözéskor, megpróbáltam beszoktatni, de nem bírja, nem marad meg egyszerűen bent, folyamatosan ordít az ajtóban, így ő itt is kijárós lett (kertes házban élünk). Ezt betudtam annak, hogy már így szokta meg, szerencsére tud vigyázni magára, már 8 éves.

Lett viszont tavaly ősszel még egy cicánk, őt eleve csak bentinek akartam. Ez most tavaszig teljesen oké is volt, viszont mióta bejött a jó idő, állandóan ki akar menni ő is. A teraszajtó üvegét kaparja, vinnyog, megy fel az ablakokhoz, mászik fel a szúnyoghálókon, keresi a kiutat. Én meg teljes dilemmában vagyok, mert a benti tartást preferálnám a biztonság miatt, de a macska meg láthatóan nem érzi jól magát.

Nincs elhanyagolva, játszunk vele naponta többször, a másik macska is játszik vele (ő is szinte egész nap bent van, éjjelre megy csak el), van egy kutyánk is, vele is játszik. Vannak macskabútorok, a falon polcok, amikre felmászik, a ház is nagy, 2 emelet, 130 nm. Szóval nem az van, hogy nem foglalkozunk vele, és unatkozik, illetve nincs lehetősége mozogni. Ja, ivartalanított mindegyik, ez kimaradt.

Szóval a kérdés: mit csinálok rosszul, hogy nekem nem akarnak bent megmaradni a macskák? Vagy másnak is ezt csinálják a lakásban, csak nem törődnek vele? Ez így elég gáz, én tényleg hiszek a felelős tartásban, de folyamatosan az az érzésem van, hogy kínzom a macskát, rossz neki így :( Most a terasz behálózásán gondolkodunk, hogy akkor oda kimehetne, de nem tudom, elég lesz-e annyi, és nem az lesz a vége, hogy akkor meg a macskahálón lóg mindig...


2022. máj. 3. 12:42
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Igen, én is ezt gondolom, hogy azért, mert a másik kijár, de vele meg végképp nem tudok mit csinálni, borzalmasan ordít, ha nem mehet. Én azt gondoltam, nem egy bonyolult dolog ez, rengetegen tartanak macskát lakásban, sima házikat is, ha sosem szokik ki, nem lehet gond, de ezek szerint mégis :/ Hát, a hálós teraszt megpróbáljuk, hátha a másik is boldog lesz annyival. Mondjuk kétlem, mert az rendszeresen végigjárja a környéket. Jó helyen lakunk amúgy, erdő széle, zsákutca, alig van autó, sok kinti vagy kinti-benti cica van itt, akik megöregedtek épségben, de akkor is jobban örülnék, ha nem kolbászolnának mindenfele.
2022. máj. 3. 13:59
 12/13 anonim ***** válasza:
23%
Köszi a lepontozást seggfejek, megy vissza mindenkinek
2022. máj. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván menni akar, ha a másik kimehet, sajnos vagy beszoktatod mindkettőt vagy egyiket sem. Nem érti, neki miért nem szabad azt, amit a másiknak igen.

Egyébként az én házim tökéletesen elvan bent, rengeteget alszik és leköti magát, DE sose lett kiengedve és nincs másik macska, aki kijárós. Ha lenne, szerintem tuti menni akarna ő is.

2022. máj. 6. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!