Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hamarosan lesz egy kiscicám....

Hamarosan lesz egy kiscicám. Hogyan szoktassam rá a macskaalomra, és a fürdetésre?

Figyelt kérdés
Még sohasem volt cicám, de most lesz egy és nagyon tanácstalan vagyok.Ha vannak jó módszereitek akkor írjátok le légyszi.Előre is köszönöm.Hálás vagyok.
2010. szept. 17. 08:02
 1/8 anonim ***** válasza:

Nálunk ideiglenesen voltak lakásban macskák (pár hónapig), akkor nálam az alomra szoktatás így ment: amikor láttam, hogy keres magának helyet, tehát hogy pisilnie-kakálnia kell, akkor megfogtam és beleraktam az alomba és rögtön tudta, hogy arra van, onnantól oda végezte a dolgát. Más cicánál már meg se vártam, hogy keresse a helyet magának, hagytam körülszaglászni a lakásban, majd beleraktam az alomba és rögtön bele is pisilt egyet:) Ő is szobatiszta lett.

Macskákat sose fürdettem direkt, ha kakás lett a lábuk akkor, ha utcáról összefagyva szedtem össze, vagy amikor nyáron bolhás volt (kinti macska). De mindnél nagy ellenkezés volt, a bolhás nagymacskát fürdetni meg kész erőmutatvány volt. A kiscicák is kapadoztak a kis karmaikkal. De velük még meg lehetett játékosan oldani: ha kakás lett a lábuk, beleraktam őket a kádba, beraktam valami játékot és el kezdtem lassan a vizet folyatni a kádba. Ő játszott a játékkal meg a csordogáló víz is tetszett neki és észre se vette, hogy már bokáig áll a vízben.

De a legtöbb macska nem szokja meg szerintem a fürdetést, meg szerintem hülyeség is, hiszen ő tisztítja magát.

2010. szept. 17. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A macskát nem kell fürdetni, fürdeti ő magát, esetleg extrém esetekben, ha nagyon koszos lesz.
2010. szept. 17. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.
2010. szept. 17. 10:09
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Mikor hazaviszitek a cicát, legelőször az alomba kell beletenni, és ő onnantól már tudni fogja, hogy hová végezze a dolgát. Nem kell mindennap fürdetni, elég akkor, ha piszkos, vagy kb, 2-3 havonta. Gondolom még pici cica lesz, úgyhogy enni junior ételeket adj neki (miénk a házikosztot nem eszi meg..:) Vegyél neki játékokat, a kisebb gömbölyű, gurulókra nagyon be tudnak indulni :)

2010. szept. 17. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
A macska megfürdeti magát. Illetve oda wc-zik a hol a legalkalmasabb. Ismerek egy olyat hogy a macska a zuhanyzó tálcába wc-zett.
2010. szept. 17. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia! Én úgy szoktattam rá a cicáimat az alomra, hogy első nap több alkalommal rátettem őket. Egyszer sem csináltak máshová, hamar megtanulták. Fürdetni meg én is csak extrém esetekben szoktam. Amikor bele esett az egyikük a zsiros bödönbe, vagy amikor füsölt szalonna szaga lett mert véletlenül be lett csukva a hütőbe, vagy a szomszéd véletlenül bezárta a pincébe és rá sem ismerten olyan koszos volt. És esetlen nyáron amikor nagyon-nagyon meleg volt. Mondanom sem kell kész kalandtúra volt, utána nekünk is (mert csak másod másod magammal sikerült) át kellett öltözni.
2010. szept. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
bocsi, ESETLEG nyáron, és minusz egy másod :-)))
2010. szept. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ahonnan hozod, ott van alom? Ha igen, már valszeg tudja mirevaló. Ha még nem tudja az almot használni, ne hozd el, mert korai lenne az elválasztás. Egy csomó tanulnivalója van az anyjától.

Amikor elhozod, rakd be az alomba, hogy tudja, hol van. Aztán kaja után tedd rá párszor, és ennyi.


Arra azért figyelj, hogy az elején finnyás kis dögök. Elvárják, hogy legalább naponta takarítsd az almot. A mienk már a 25. órában büntetett a feledékenységünkért, nem is akárhol...

2010. szept. 17. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!