Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Benti macskából lehet kinti...

Benti macskából lehet kinti macska?

Figyelt kérdés
A szomszédék elköltöztek, és itthagyták a macskájukat. Most az én teraszomra jár kunyerálni, szoktam is adni neki ezt-azt, de nem örülök neki, mert a kerti bútort teljesen összeszőrözi. Ha nem adnék neki ezentúl enni, megtanulna egeret meg madarat fogni?

2022. máj. 10. 17:38
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi befogadtunk egy cicát, aki vélhetőleg előtte benti macska volt. Még mindig jobban érzi magát bent: otthonosabban mozog a házban nem ugrik az asztalra/pultra nem kapar vagy élezi a karmait szőnyegen, bútorokon. Nagyon nyugodt. Viszont nagyon szeret kint lenni állandóan napozik vagy a kutyával játszik. Talán az az előnye, hogy nincs hozzászokva a nagy térhez ezért nálunk nem is megy ki az udvarról. Ejszakára bent marad de napközben kint van. Viszont ő egyáltalán nem vadászik nincs benne ösztön kiölték belőle. De persze velem meg a többi cicával verekedni imád. Inkább hirdetsd meg hátha valaki elviszi.
2022. máj. 10. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
75%
Szerintem igem. A macskák vannak olyan találékony hogy élelemhez jussanak akkor is ha nem adnak nekik rögtön. Ha meg nem kezd el vadászni és te sem adsz neki, valószínűleg bepróbálkozik másnál. Ne aggódj miatta.
2022. máj. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
46%

Szegényt elhagyták az undorító gazdái, neked meg az a legnagyobb bajod, hogy szoros lesz a bútor…

Én biztos etetném tovább szegényt.

A szomszédod meg maga az ordog.

2022. máj. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
62%

Most nem értem, benti de kint kunyerál a teraszodon és a kerti bútoraidat szőrözi akkor nem kint van??

Amúgy meg keress neki gazdát, rakd fel netre, esetleg facebookra, hogy elvihető.

2022. máj. 10. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

3-as, nehogy már én legyek a hibás, mert a szomszéd itthagyta a macskáját! Igen, nem szeretnék macskaszőrös kerti fotelbe ülni.

4-es, mit nem lehet ezen érteni? A szomszédnál benti macska volt. Elköltöztek, bezárták a házat, kirakták a macskát az ajtó elé. Onnan átmászkál hozzám.

2022. máj. 10. 18:04
 6/8 anonim ***** válasza:
53%

6. Tehát már kinti a macska nem benti...

Keress neki gazdát!

2022. máj. 10. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
84%

Legalabb probalj meg neki gazdat keresni. Ha egyebkent egy kedves cica, akkor hamar elviszik.

Ha vad, akkor passz. De talan ebben az esetben is inkabb megprobalnam leadni menhelyen, mert az is jobb lenne, mint a jelenlegi helyzete.

2022. máj. 10. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Megtanulhat, főleg, ha fiatal. Ha idős, akkor már nem biztos, hogy elég jók az eddig nem is nagyon használt reflexei.

Benti macska valószínűleg elég jól szocializált amúgy (bár ilyen “gazdák” után...), simán lehet, hogy elvinné valaki. Sokan kifejezetten lakáscicát keresnek, mert egy kintit gyakran nagyon nehéz beszoktatni.

2022. máj. 14. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!