Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szülni fog a macskám. Mit tegyek?

Szülni fog a macskám. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Ez kicsit hosszú történet, előre is köszönöm, ha el olvastad.

Kb egy éve be fogadtunk az utcáról egy macskát, viszont mikor be fogadtuk, terhes volt, de még nagyon a kezdő fázisban volt, nem nagyon vettük észre, a hasa is kicsi volt. Aztán 4 kiscicát hozott a világra, az alom tagjait sikeresen örökbe adtuk, egy kivételével, aki szintén lány cicus. Az idő elteltével gyarapodtunk, be fogadtunk egy 5 éves lány cicát, valahonnan megszökött, ivartalanítva volt, de a gazdáját nem találtuk, így nálunk maradt. Be fogadtunk egy egy éves fiú cicát is, és egy vörös egy év körüli fiút is, szóval 5 kis csöppség van a háznál. Be irattuk őket ivartalanításra, de visszajelzést még nem kaptunk. Közben jött a tüzeléses időszak, az először befogadott lány cica megint terhes lett, már csak pár napja van hátra körülbelül, látni rajta, hogy tisztára kész van. Sajnos ebben én is hibás vagyok, miért nem kutattam más orvosok után, akik ivartalanítani tudták volna, de már szerencsére van időpont, viszont a következő almot még meg fogja szülni. Tavaly szülésnél nem voltam jelen, anyukám közvetített, hogy mi volt, mesélte, hogy sírt, ordított közben.

Viszont szeretném segíteni a szülést, ha nem is tudok sokat tenni, valamivel mindenképp szeretnék segíteni, és a kérdésem az lenne, hogy valamit tudtok-e ajánlani, ami segíthet? Esetleg simogassam közben, vagy az nem jó neki? Nyilván interneten sok minden fent van, saját tapasztalatokra vagyok kíváncsi.



2022. máj. 15. 00:11
 1/5 anonim válasza:
100%
Az en cicusom amikor elsonek szult nem volt hajlando nelkulem vegig csinalni, mar vajudott amikor en ott tartottam, hogy nem akarom nezni, erre rohant utanam mikozben a hasaban nagyon durvan mozogtak a kiscicak.. a kovetkezo zajlott le: ott ultem a kis doboza mellett, ahova eppen szulni keszult es neztem, mikozben o is engem 🤣 nem engedte, hogy elmozduljak viszont simogatni sem hagyta magat, nem tudom hogy minden cica ilyen-e, de szerintem eleg ha mellette vagy :) masodik szulesnel mar nem kellettem neki
2022. máj. 15. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
70%

Semmit nem kell tenned! Nyugalomban kell hagyni, nem sír, ordít, csak ha nem hagyod békén, és nyúzod, teszed-veszed. Érdemes egy ládát kibélelni, ha nem is ott szül, akkor a kicsikkel ott védett helyre tenni, külön a többi macskától.

Az 1 évesek meg bőven nem csöppségek, ha felcsinálták a mamát, akkor a lánya is valószínűleg már vemhes, úgyhogy várható a következő fialás is. Az ivartalanítás jó fél éve lett volna időszerű!

2022. máj. 15. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
67%

Sajnos a sok buta ember nem ivartalanítja a macskáját, és annyi van belőlük mint a fene. Nagyon nem is lehet őket elajándékozni se, mert szinte mindenki tele van velük, de még menhelyre se lehet eladni őket. Már mint nem pénzért.

Tavaly fogadtam be két kis fekete lány cicát, ismerősömék előtt dobták ki őket, és egyszerűen annyira megsajnáltam őket, meg megszerettem egyből, hogy nem volt szívem ott hagyni őket. Most az egyik az bent van velem, a másik az kint él.

Mikor befogadtam őket, először el akartam ajándékozni, de nem kellett senkinek.

Aztán felhívtam egy menhelyet, pontosabban kettőt is, és közölték, hogy egyszerűen annyi macskájuk van, hogy más állatok ketreceibe is már macskát tartanak.

Szóval ha nem akarsz gondot magadnak, és más se, akkor legyen annyi benne, hogy elviszi azt a hülye macskát és ivartalaníttatja. Vagy ha nem, akkor tartsa házba, úgy hogy nem engedi ki egyáltalán.

Sajnos sokan a durvább megoldást választják. Lefojtják a kicsi cicákat. Ami BŰNCSELEKMÉNY, de hát most erről sajnos mások úgy se nagyon tudnak. Nem foglalkoznak a macskájuk lelki egészségével.

2022. máj. 15. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
75%

"anyukám közvetített, hogy mi volt, mesélte, hogy sírt, ordított közben."

Az nem a szüléstől volt! Csendben szülnek, mint minden állat. Ez alapösztön, hiszen a kölykök életét menti ezzel, illetve a sajátját is, mert szülés közben nem tudja megvédeni magát. Akármilyen fiatal, vagy kezdő egy állat a szülésben, csendben szül, még akkor is, ha baj van, elakadt a kölyök vagy valami. Fenyegetve érezte magát, anyukádra ordított. Hagyjátok magára, ne stresszeljétek pluszban.

2022. máj. 15. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én annyit csináltam, hogy amikor már láttam, hogy bármikor megszülhet, a macskahordozót kibélelve és az ajtaját leszedve betettem a szobába, hogy ha lehet, ne az ágyamon szüljön meg. Mázlim volt, mert tényleg belement. Hajnalban a kiscicák csipogó hangjára ébredtem. Az anyacica egy hangot nem adott ki, hallottam volna, elég éberen alszom. De régebben volt olyan cicám is, amelyik szabályosan odahívott magához, hogy legyek vele. Őt simogattam közben.
2022. máj. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!