Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A párommal szakítottunk, de...

A párommal szakítottunk, de van két közös cicánk. Úgy tűnik a szakítás végleges, de nem tudom, hogy tiltsam-e le a cicák látogatásáról is, vagy néha megnézheti őket?

Figyelt kérdés
Itt az a probléma, hogy az egyik cicánk már két éve velünk van, a másik másfél éve és imádják a páromat és ő is imádja a cicákat. De félek, ha megint találkozom vele, akkor feltörnek az emlékek és nem tudok majd továbblépni, új kapcsolatot találni. A megoldás az lenne, hogy a lány cicánkat odaadnám neki, úgyis a cica eü. kiskönyvében a párom neve szerepel gazdiként, de ahová most költözött az a ház nem macskabiztos. Meg hát a szívem szakadna meg ha el kellene válnom a lány cicánktól, mert olyan ő is nekem, mintha a saját gyermekem lenne. Már egyszer külön költöztünk, akkor a fiú cicánkat megviselte a dolog, mert egy kicsit agresszívabb lett a másik cicával. Nem tudom mit tegyek!
2022. máj. 18. 04:58
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem nem tenne jót az, hogy ha találkoznátok. Ahogy írtad is, csak feltörnének az emlékek, és tudod, hogy ebből meg mi sülne ki. Lefeküdnél vele, nem is egyszer. Nem tudom hogy miért mentetek szét, de gondolom nem szeretnéd hogy ez legyen. Veled vannak a macskák, maradjanak a tieid. Elég nagy baromság, és kifogás, hogy a macskákat akarná látni.
2022. máj. 18. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim válasza:
88%
Teljesen meg tudom érteni amit a végén írtál. Hasonló helyzetben voltam már, édesanyám amikor a párjával szétment, és benne volt a pakliban, hogy a közös kutyánkat ő szeretné gondozni tovább és nála legyen. Már a gondolattól is rosszul voltam, hogy nem látom minden nap. Konkrétan fizikailag rosszul lettem. Illetve ha most a cicák szempontjából is fontos ez, mert összeszoktak, így mégkevésbé gondolnám jónak, ha nincsenek együtt. Ha az elején nem ragaszkodott hozzájuk, nem is vette magához, mi miatt szeretné most látogatni? (Lehet ezt a részt nem értelmeztem jó, sajnálom ha ez történt.) Amit mindenképp javasolnék, hogy üljetek le és beszéljétek át a helyzetet, akkor is fontos lenne, hogyha már végleges a dolog. Legalább tudjátok a másik érzéseit, mit hogy éltetek meg. Sokkal jobb barátsággal elválni, ha szeretné a cicákat látogatni, szerintem erre is nyitott lenne. Érdemes lehet őszintén ezt is elmondani, hogy zavarna lehet és feltépné a régi sebeket. Viszont ha a cicák is ragaszkodnak hozzá is, nekik is jó, ha néha meglátogatja őket, kb olyan ez, mint egy válás. Bízom benne, hogy meg tudjátok oldani és remélem csak bíztató, segítő válaszok jönnek, akik megértik a helyzetet nehézségét és nem bagatellizálják el.
2022. máj. 18. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
62%
A macskáknak is jobb ha nem járkálna hozzád ezentúl a csávó. A macseszok az állandóságot szeretik, idővel megszokják a volt párod hiányát, fölösleges időről időre felzaklatni őket a látogatásokkal. Meg nem volna jó elszakítani őket egymástól, és az új hely sem tenne jót az állatnak amit elvinne a volt faszid. Ha macskát akar akkor szerezzen egy újat magának, mondjuk egy menhelyről.
2022. máj. 18. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
64%

A mi esetünkben az volt a megoldás, hogy egyik macska egyikőnké, másik a másiké (eleve így van a papírjaikban, stb.). A macska nem falkaállat, csak megszokják egymást a saját területükön, nyilván eleinte keresik a másikat, ha külön vannak, de nem viseli meg őket olyan mértékben, amit az ember belegondol.


De hallottam olyat is ismeretségi körben, ott egy macskáról volt szó, hogy a macskát a volt férj rendesen vitte láthatásra. :D Azt hittem, szórakozik a nő, mikor mondta, de nem. Nyilván az adott macskát nem zavarta úgy az utazás, az enyém kiborulna ilyesmitől. Szóval ilyen is van.

2022. máj. 18. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
27%

Nem akarjátok rendbehozni a kapcsolatotokat? (Direkt “akarást írtam!)

Tudom, nem leszek ezzel népszerű, de bevállaltatok két kisállatot közösen, ami egy olyan felelősség, mint egy gyerek. Majd ha gyereked lesz és szétmentek akkor is mehet majd az egyik láthatásra?

2022. máj. 18. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
25%

Én azt tenném, hogy egy kicsit most tudatosan kerülném a találkozást és kategorikusan és nagyon nyomatékosan, szóval nagyon határozottan, kifejezetten arra kérném az exemet is, hogy amíg lecsillapodik az utálat, a gyűlölet, és tudtok emberként tekinteni a másikra, addig semmi esetre ne találkozzunk.

Az ilyesmit segíti az, ha mindkettőtöknek lesz új párja, akivel jó, harmonikus a viszony, és az, ha eltelt némi idő. (Hogy ez kinek mennyi, az nyilván attól függ, hogy miket követtetek el (megcsalás, masszív alkoholizmus, drogozás, vagy akár csak teljességgel alaptalan, megalapozatlan rágalmazás stb.) egymás ellen, miket vágtatok egymás fejéhez, milyen vissza nem szívható dolgok hangzottak el első indulatból - amiket akár azóta meg is bántatok.



Ha az indulatok lecsengtek és tudtok egymásra emberként tekinteni, nem gyűlölt ellenségekként, akik legszívesebben - ha büntetlenül meg lehetne tenni - akkor ott helyben azonnal, gondolkodás nélkül megölnék egymást, ha a forrongó indulatok elillantak, és el tudtok tölteni akár csak egy negyedórát is egymás társaságában,akkor majd véleményem szerint mehet(ne) már a találkozás (szigorúan az állatok érdekében).

2022. máj. 18. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
88%
🤣🤣🤣
2022. máj. 18. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
89%
Miért nem macskabiztos a ház? Nincs rajta zárható ajtó-ablak?
2022. máj. 18. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
73%
Azért ha a macska erősen ragaszkodik, nem olyan egyszerű leszoktatni a másik gazdiról. Én 120 kmrel odébb voltam kórházban hetekig, és a cica szó szerint belebetedett, hogy nem láthat. Orvoshoz kellett vinni, nem evett, nem ivott, rendesen depressziós lett.
2022. máj. 18. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
55%
A macska nem gyerek. Nem is olyan mint egy gyerek. Aki ezt írja az egy idióta már bocsánat. A macska egy állat amit szeretünk meg gondoskodunk róla de beteg dolog az ha a macska körül forog az életünk. Jézusom..
2022. máj. 18. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!