Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » El akarja venni az exem a...

El akarja venni az exem a kutyám akit utál és csak azért venné el, hogy kínozzon, mit tehetek?

Figyelt kérdés

Az ő nevén van a kutya még nálam van de el akarja vinni. De nála kint lenne,megkötve. Pedig kistestű, rövid szőrű :(

Mit csinálhatnék?



2018. aug. 30. 12:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy ismerős állatorvossal beszélhetsz, elmondod neki a helyzetet és megkéred, hogy írja át a chipet a te nevedre.
2018. aug. 30. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nála van a törzskönyv és minden papírja így is meglehet oldani?
2018. aug. 30. 12:38
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Jelentsd fel állatkinzásért.
2018. aug. 30. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Az ügyvédemmel beszéltem,de azt mondja ha meg van kötve az nem törvénytelen ha néha elengedi.
2018. aug. 30. 12:52
 5/8 anonim ***** válasza:
41%
Nem, ha nincs állandóan megkötve és legalább 6 méteres a lánca, van háza és enni, inni is kap rendesen. sőt sétáltatja is.
2018. aug. 30. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nálunk is ez volt a helyzet.

De nekem az volt a szerencsém, hogy az én nevemre kerül a kutya amikor vette.

Amikor szakítottunk ő is bosszúból nem engedte, hogy elvigyem a kutyát.

Én szépen megbeszéltem vele, hogy a kutya érdekeit nézze. És ne a kutya kárára álljon bosszút, mert ő nem tehet semmiről.

Felfogta, belátta, én kifizettem neki a kutyát és ennyi.

2018. aug. 30. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Írd a chippet a tér nevedre és beszélj a tenyesztovel ;)

Hátha köti a szerződés.

2018. aug. 30. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
A legegyszerűbb dolgod akkor van ha a tenyésztő szerződésben kötelezte a benti tartásra. Ezesetben szólsz a tenyésztőnek és az esetleges bírósági/ügyvédi költséget magadra vállalod. Ha házasok voltatok, akkor sincs gond hiszen a váláshoz meg kell egyeznetek, vagy jön a bíróság. Ha csak élettársak voltatok az már macerásabb, lehet hivatkozni rá, hogy közös szerzemény és, hogy a párod sosem foglalkozott vele de ez ingoványos terület. Ezesetben a legegyszerűbb ha visszazsarolod, nem szép de néha ez a megfelelő megoldás, együtt éltetek és nemigen van olyan ember akit valamivel nelehetne megszorongatni.
2018. aug. 30. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!