Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kölyökcica tartással kapcsolat...

Kölyökcica tartással kapcsolatban szeretnék tanácsot kérni. ?

Figyelt kérdés
Hosszas idő után elterveztük a családdal, hogy befogadunk egy cicát (nőstény). Korábban már volt egy, de ő idősebb korában került hozzánk, kb. 11-12 éves korában, így nincs különös tapasztalatunk a kölyökkorral. Egyébként mellette még egy husky szeretetével voltunk megáldva. Kertesházban élünk, egy zsákutcában. Alapvetően úgy tervezzük, hogy kinti cica legyen, de én ragaszkodom hozzá, hogy legalább amíg kölyök legyen hozzászoktatva a benti léthez, persze én tovább is ragaszkodnél ehhez, de nem csak én vagyok a családban :). Milyen tanácsokat tudtok adni az első pár héttel kapcsolatban, mikre figyeljünk oda leginkább?

2022. jún. 4. 22:51
 1/9 anonim ***** válasza:
47%

Arra figyelj, hogy ne ragaszkodj hozza tulsagosan, kinti macskak atlagban par evet elnek csak.

Foleg ha kolyokkent mar ki van baszva a kertbe.

2022. jún. 4. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
64%

1 a macskát nem kell kibaszni, hanem kiszökik magától, ha tud.

Nem olyan mint a kutya, hogy kitaszítottként érzi magát kint. Sőt, bent szenved. A mienken is látszik, hogy mennyire szeretne kint lenni, csak hát az első 3 évét bent töltötte és annyira szelid, hogy vagy ellopnák, vagy nem ijedne meg az autótól, így 11 éve bent van.


Pont ezért nem javasolnám a kérdezőnek, hogy kölyökkor után tapasztalatlanul már ne engedjék ki.

2022. jún. 4. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
68%

Első körben azt, hogy felesleges azért bármilyen állatot örökbe fogadni, hogy ki legyen cseszve a kertbe. Hazaviheted, de ahogy kiengeded elcsapja egy autó vagy valaki ellopja. Hiába laksz zsákutcában, a macska nem ismeri a táblákat, szóval simán el fog kószálni 3-6 utcával is odébb.


Amellett nem mindenki szereti a kertjében a macskákat, szóval 20 szomszéddal odébb Pista bácsi is agyoncseszheti a lapáttal ha elege van abból, hogy a veteményesébe szarik.


Nem kerti dísz, hanem élőlény, akiért felelősséggel tartoztok.

2022. jún. 4. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem úgy tervezzük nyilván,hogy 0-24-ben kint legyen, hanem külön egy előszobai részt kialakítva neki. Arra értettem leginkább hogy kinti, hogy nem a saját szobánkban szeretnénk a nap folyamán tartani, ez persze nem jelenti azt, hogy nem jöhetne be. Elsősorban a tanácsok miatt érdeklődők, nem a kioktatásért. Mint írtam volt szerencsénk már macskával, csak a kölyökkorral még nem.
2022. jún. 4. 23:49
 5/9 anonim ***** válasza:
59%
Azért viccek ezek a nagy elméleti panelos állattartók. Leírom a tényeket, plusz ugyanazt amit ők, hogy nem javaslom a kiengedést, erre lepontoz a barom, mert vagy nem ért magyarul, vagy mert még nem látott macskát, vagy csak képtelen elfogadni a beszűkült látókörén kívül eső valóságot.
2022. jún. 5. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
59%

Féregtelenisd amint be fogadod mert a kinti macskák sajnos össze tudnak szedni minden féle nyavalyákat és a férgessége át terjedhetnek emberre is.

És a cica bele is halhat a féreg hajtó nem drága 500ft-ba kerül és a gyógyszertárban vény nélkül meg kapható.

2022. jún. 5. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
76%

*befogadod

*mindenféle

*átterjedhetnek

*féreghajtó

*megkapható


2 mondat 5 hiba. Magyar nyelv nehéz nyelv. 😂

2022. jún. 5. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
65%

Első körben állatorvos. Vizsgálat, oltás, féreghajtás. Fél éves kora körül ivartalanítás.


Aztán ha mázlid van, akkor nem csapja el egy autó, tépi szét egy kutya stb.

2022. jún. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kölyöknek külön táp van, fontos hogy olyat vegyetek, első 12hó alatt 13 évnyit fejlődnek.

Kezdő oltások nagyon fontosak, ha nem ismert a korelőzményt, nem menhelyi, akkor hiv/leukémia szűrés.

Ivartalanítás pár hónapos korban.


Ezzel indulatjok neki.

2022. jún. 8. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!