Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska örökbeadással kapcsolat...

Macska örökbeadással kapcsolatban milyen tapasztalatok vannak?

Figyelt kérdés
van egy macskám, 1 éves, ivartalanított, lakásban tartott. megváltozott élethelyzet miatt alig tudok vele foglalkozni, és a közeljövőben (minimum egy év) ez így is fog maradni. egyedül élek, kert nincs, legtöbbször csak aludni járok haza vagy aludni sem. ritkán tudok csak itthon tölteni egy napot. nem szeretnék megválni tőle, nagyon szeretem, egész biztos megszakadna a szívem amikor mégis itthon lennék és már nem lenne itt, de szerintem így neki sem jó hosszú távon. örökbeadáson gondolkozom, de olyan hely nincs ahol utána figyelemmel tudnám kísérni esetleg látogatni. volt már valaki ilyen helyzetben?
2022. jan. 14. 10:44
 1/7 anonim ***** válasza:
95%
Ilyen feltételekkel (figyelemmel kísérés, látogatás), max ismerőst tudsz keresni, a menhelyek nem veszik be, tele vannak, és nem is veszik jó néven ha valaki "megváltozott élethelyzet" miatt adna le macskát. Jogosan.
2022. jan. 14. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
72%
Egyszer adtam örökbe, egy életre elég is volt. Inkább keríts neki egy társat, akivel eltöltheti az időt.
2022. jan. 14. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
84%

A macskák elég jól bírják az egyedüllétet, lakásban a társ sokszor inkább feszültségforrás.

Persze, ha ételt-vizet sem tudsz adni neki, annyi nem jársz haza, az gond.

Én sokszor fogadtam örökbe, de biztos nem tenném, ha tudnám, hogy az egykori gazdi a nyakamba akar lihegni (bocs). Szóval az örökbefogadás úgy ment, hogy elmentem, elhoztam, utána pár nappal egy visszajelzés, hogy megy a beilleszkedés (de volt, hogy erre sem tartottak igényt) és annyi.

A látogatás önzés. Ha átadod valakinek, akkor el kell engedni. Ha meg kell, akkor vállalj felelősséget érte!

2022. jan. 14. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Tedd fel facebookon macskás csoportokba. Legalább a települést írd meg, hátha van, akit érdekel.
2022. jan. 14. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerződést mindenképpen írj, ha az örökbeadás mellett döntesz, lehet letölteni a netről komplett anyagokat.


De én se preferálom ezt a fajta elajándékozást. Adtam örökbe utcai macsekot, iszonyat csalódás volt, pedig ismerem az illetőt akinek adtam. Bár tudtam róla, hogy emberekkel flúgos, de mindenkitől azt a visszajelzést kaptam, hogy macskabarát. Aztán hamar le akarta passzolni, amikor rájött, hogy neki mégse smakkol a macska... Gyakorlatilag alig 1.5 hét után azzal hívott, hogy kik jelentekztek még érte, mert átadná nekik... Mondtam neki, hogy álljon meg a menet, még meg se szokta az új helyét. Aztán borult minden tervem a cicával. Nagyon gáz volt.


Szóval nagyon meg kell nézni, hogy kinek adod. Még ismerős se bízhatsz! Jobb lenne, ha nálad maradna. Még ha keveset is tudsz vele foglalkozni, legalább tudod, hogy jól van. Egy cica pajti sokat segíthet, akivel eljátszik, megnyávogják egymást. Egy-egy nap egyedüllétet kibír.

2022. jan. 14. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem pozitiv tapasztalatom van. Koltozes miatt sajnos nem johetett velunk a cica. Feltettem par fotot meg hirdetest fb-re. Jelentkeztek erte,de egy edves csaladihazas kertes csalad azt mondta,hogy eljonnenek egy delutan ismerkedni a cicaval es meglatjak,hogy megkedvelik-e egymast. Termeszetesen bejottek egymasnak. Azota is jo helyen van.
2022. jan. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ne add örökbe, mert helye van, az mondjuk más lenne, ha költöznél és sehogy sem tudod magaddal vinni. Én úgy érezném, hogy elárultam őt, meg kiszakítottad a megszokott környezetéből. Pláne úgy, hogy a macskák napközben kb. alszanak, nem igénylik az egész napos társaságot és sokkal jobban elvannak egyedül, mint egy kutya. Ha az alom, etetés, itatás megoldott, akkor miért ne maradhatna? Tudod, a legtöbben dolgoznak és nincsenek otthon napközben, mégis vannak állatai. Mondjuk sokszor én is szívesebben itthon maradnék vele :)
2022. jan. 14. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!