Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy kezdjem el etetni a...

Hogy kezdjem el etetni a kiscicáimat?

Figyelt kérdés
Most 5 hetesek a kölykök, és van hogy adok nekik tejet, mást még nem nagyon. Persze az anyjuk még eteti,de jó lenne ha leszoknának az anyjukról lassan mert szegényt lassan felemésztik. Eléggé kicsi macska, és sovány is, pedig nagyon sokat eszik, mikor éhes mindig adok enni. Próbáltam Whiskas juniort adni nekik, hogy lám megennék,az orrukat is beledugtam hogy nyalják meg valahogy, így egy evett rendesen de a többi nem akart. Tipp valakinek van hogy mit tudjak csinálni vagy mit adjak nekik?
2022. jún. 5. 22:21
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

A macskának az nem rendes kaja amit ti esztek. A macskatáp az, abban olyan mérték van és annyi, amennyire szüksége van.

Szoptatós anyacicáknak van külön táp. Látod hogy sovány, nem az a megoldás hogy hamarabb kedzed a hozzátáplálást a kölyköknél hanem hogy megfelelően táplálod az anyjukat.


És kölykok csak nekik való tápot kaphatnak, 12 hónap alattiaknak készültet, mert az első évben 13évnyit nőnek, feljődnek, mintha 1 csecsemőből 12 hó alatt 13 éves tini lenne.

2022. jún. 7. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 Cubina ***** válasza:

Egyetértek én is azzal, hogy azért olyan sovány az anya cica, mert többet szívnak el tőle, mint amennyit magához vesz. Nyilván nem jó neki az, amit ti esztek, különben nem lenne sovány.

A tej nagyon egészségtelen a macskának (még az embernek is). Hogy miért? Mert amit ma állítanak elő tejet, az köszönőviszonyban sincs a nagymama által frissen fejt tehéntejtől. Talán nincs is benne igazi tej, mégis egyre több ember és állat lett laktózérzékeny.

Tényleg nem rosszindulatból mondom, de el kéne hagyni a tejet és a pörköltet, és a nekik való száraz, vagy minőségibb alutasakos ételt megpróbálni.

Vizet kapnak a cicák?

Én pár hetesen találtam az egyik cicámat, egyedül volt, nagyon éhes és tele bolhával. Rögtön elvittem dokihoz és a korának megfelelő lágy eleséget vettem. De belemászott a felnőtt macskám száraz tápjába is.

Sose adtam egyiknek sem tejet, csak vizet isznak, jó húsban vannak és már több évesek. Ivartalanítottak persze, mert szenvedtek, sírtak, amíg meg nem lettek műtve.

2022. jún. 18. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Amúgy van vízük igen, és köszönöm utolsó😊
2022. jún. 18. 23:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!