Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 7 hetesen fogom elhozni a 2...

Angie212 kérdése:

7 hetesen fogom elhozni a 2 jövendöbeli kiscicaimat s kerdeznem tölletek, hogy tejet adjak nekik vagy inkabb vizet? bolha nyakörvet hany hetes koruktol adhatok majd rajuk? S a vizhez hozza tudom öket szoktatni? Hogyan?

Figyelt kérdés

2014. máj. 22. 09:32
 1/10 anonim ***** válasza:
Sima tehéntejet semmiképpen. Régebben, amikor még nem volt macskatej, most már bárhol lehet kapni, Whiskas, mindig feles tejet adtam nekik, fele víz, fele tej. A macskák egyébként nagyon szeretik a vizet, az enyémek nem is kapnak mást inni, de ők már felnőttek. Viszont tapasztalatból mondom, hogy inkább 8 hetesen hozd el őket, nekem nagyon sok kiscicám volt, akik nálam születtek és ha túl korán lettek elválasztva hülyén viselkedtek, egy hetet szerintem még érdemes kivárni, 6-7 hetesen elvitt kiscicáim sokszor felnőtt korukban is szopizni akartak, ami abból állt, hogy ha az öledbe vetted őket akkor össze-vissza nyálazták a pólódat és keresték a cicit, persze erre csak akkor jöttem rá, amikor közeli ismerősnek adtam cicát, onnantól kezdve tőlem csak 8 hetesen lehetett elvinni őket.
2014. máj. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Valóban, a 8. hét vagy az után az ideális elhozni a piciket.

Tejet vagy kimondottan macskatejet vagy kecsketejet szoktak javasolni, bár a kecsketejben is vannao olyan összetevők, amikre érzékeny lehet egy cica. Az viszont tévhit, hogy a macska tejet iszik. Ugyanúgy, mint a kutya, csak kölyökkorában az anyatejre van szüksége, felnőtt korában már elég neki a víz. Természetesen szeretik a tejet, megisszák, de alapvetően nincsrá szüksége. Az én cicáim mindig kapnak friss vizet, napi 3-4 alkalommal cserélem, főleg nyáron, teljesen jó nekik így. Ritkán szoktam nekik tejet adni, akkor is higítva és csak kis adagot, nasiszerűen.


A bolha nyakörv helyett én inkább valamilyen spot-ont javasolnék. Kicsivel drágábbak, de véd a bolhák és a kullancsok ellen is, valamint főkén kijárós cicáknál veszélyes, hogy nehogy felakassza magát nyakörvvel. Sajnos már hallottam ilyenről. És amire még nagyon oda kell figyelni: a rendszeres féreghajtás. A macska férgei embert is fertőzhetnek, ezért a saját érdekedben is érdemes védekezni. Pici cicáknak még csak olyan féreghajtó készítmény van, ami spot-onos, külső cseppek, de viszi a külső és a belső élősködőket is. Fél éves korától meg már alkalmazható a tabletta. Negyedévente kell a féreghajtás, én 165 forintert veszem darabját, egy tabletta két felnőtt macska adagjának felel meg, úgyhogy abszolút nem költséges, viszont nagyon sok bajt előzöl meg egy kis odafigyeléssel.

2014. máj. 22. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

THX:

es a vizhez hogy tudom majd öket hozza szoktatni ?

Nem lesz neki problema h ha en mas nyelven beszelk hoza mint parom?

Tudom h az elsö par hetben be fog piszkitani a laksba azt olvastamm itt , h ecetes vizzel ´takaritsam fel de annak van egy erdekes szaga nincs mas ötletettek?

kaparni valo falat vagy nem tudom mit vegyek nekik h ne a kanapet kaparjak szet?

2014. máj. 22. 11:02
 4/10 anonim ***** válasza:

Friss víz mindig legyen nekik, ha inni akarnak.

Sima bolti zacskós pasztőrözött tejet meg lehet próbálni még 10-20% vízzel hígítva ha nem megy tőle a hasuk, akkor ihatják, ha megy tőle a hasuk akkor a kecsketejtől is menni fog. viszont kapni macskatejet illetve laktózmentes tejet, azt is ki lehet próbálni. Egyébként szereti a macska a tejet, mert sok kalcium, fehérje és vitamin van benne.

Ha lakásban tartod, kell majd neki még macskafű, vagy szőroldó paszta, hogy a gyomrában halmozódó lenyalt szőrök ne okozzanak problémát.

Kaparófa kell nekik, hogy ne kaparják szét a bútorokat.

A kaparófa egy talpból kiálló vastagabb farúd ami be van tekerve kenderkötéllel. Lényeg, hogy olyat vegyél ami elég stabil, mert ha kicsi és billegős akkor nem fogja használni.

Almostálca megfelelő alommal is kell, ha keresi a wc helyet, beleteszed, kaparsz párat a kis mancsával.

Valószínűleg kiugrik belőle, de amikor wc-zni kell megtalálja.

Ha mellékakil, fogod a kakit, beleteszed az almosba, mellé a macskát, és ő bekaparja, pár alkalom és rászokik az almosra. Ha mellékakil nem szabad bántani, mert azzal csak azt éred el, hogy pánikba esik ha wc-znie kell.

Földön lévő kosárkában nem szeretnek aludni mert ösztönösen a magasabb helyeket kedvelik, pl. kanapé, polc, tévé teteje, mert onnan látják a lakást és az esetleg környéken kószáló farkasoktól is biztonságban érzik magukat magasabb helyeken.

2014. máj. 22. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem lesz gond, hogy más nyelven beszél velük a párod, szerintem :) Bár ez egy érdekes kérdés. Én folyton beszélek a macskával, a férjem is és nagyon sok mindent megért, néha megdöbbentően sokat, de valahogy szerintem ők a hangsúlyt, hanglejtést érzik jobban, így más nyelven is menni fog, hiszen érzi a cica, hogy most haragos vagy, vagy éppen meg akarod simogatni. Vegyél kaparófát, de attól fggetlenül simán szétkaparnak bármit a lakásban. Az enyém kinti-benti cica, tehát ott vannak a fák, amit használhatna erre, de persze ahogy bejön már kaparja a szőnyeget, ezért van hatezres ikea szőnyegem :) És az is teljesen igaz, hogy magasan szeretnek lenni, szóval ezek a padlóra helyezhető cicaházak nem jók semmire, nem hiszem, hogy egy macska szeretné ezeket, bár a teraszra én is vettem ilyet és ott szerették nagyon, de szerintem azért mert árnyékot ad.
2014. máj. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Hat nallunk nincs szönyeg . s ök benti cicak leznek .

Szaraz tapot mikortol ehetnek vagy maradjak a masiknal mindig?

DE A NAGY KERDESEM MEG MINDIG a vizhez h tuddom öket majd hozza szoktattni??????????

2014. máj. 22. 14:49
 7/10 anonim ***** válasza:
Mi a csudának kell vízhez szoktatni? A macskák alapból úúúúútálják a vizet, amúgy a legtisztább állatok. Felesleges ilyenen gondolkodni, hiszen egy macskát szinte sose kell fürdetni. Másért (pl. szórakozásból) megint csak halott ötlet.
2014. máj. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha nincs szőnyeg akkor majd mást kaparnak szét, sőt a függönyökért is teljesen odavannak a kismacskák. A macskák alapból vizet isznak, ehhez nem kell őket hozzászoktatni, a tejtől általában hasmenésük van, úgyhogy ezt nem kellene nekik adni, ha mindenképpen akarod akkor külön macskáknak való tejet vegyél. Fürdeni pedig utálnak a macskák, nem is fogják hagyni, már ha erre gondoltál a vízzel kapcsolatban.
2014. máj. 22. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A kajákra rá van írva, hogy mikortól adhatod nekik, vannak kifejezetten kiscicáknak való macskaeledelek.
2014. máj. 22. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A vízhez szoktatással mire gondolsz? Mert én (2. válaszoló) úgy értettem, hogy a tejről hogyan tudod őket vízre átszoktatni. Azt már én és még többen is leírtuk, hogy nem kell, a cicák alapból vizet isznak.


Ha viszont a fürdetésre gondolsz, az már más tészta. A macskák (némely fajtát leszámítva) gyűlölik a vizet. Ha a fejed tetejére állsz, akkor sem fogod tudni vízhez szoktatni, mindigis menekülni fognak a fürdés elől. Arról nem is beszélve, hogy a macskák gyönyörűen tisztán tartják a bundájuk, nincs szükség fürdetésre a legtöbb fajta esetében. Milyen cicák lesznek? Egyszerű házimacskák? Mert azok még kint tartva is tiszták, nemhogy lakásban. Égy perzsa, egy main coon, vagy bármilyen hosszú szőrű cica esetében más a helyzet, ott többet kell foglalkozni a szőrrel, de ott is a fésülés, a csomók eltávolítása, a szőr szellőzésének biztosítása a nagyobb feladat, nem a fürdetés.

2014. máj. 23. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!