Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Most, hogy a szaporítók már...

Most, hogy a szaporítók már nem hirdethetik olyan könnyen pénzért a fajtatiszta jellegű kutyákat, illetve macskákat, milyen módszerhez folyamodnak? Valóban sikerült így visszaszorítani őket?

Figyelt kérdés

Az Állatvédelmi törvény óta, a Jófogásról, illetve a többi népszerű hirdető oldalról is eltűntek a "Perzsa kiscicák 25000 Ft-ért" jellegű hirdetések.

Ez azt jelenti, hogy sikerült visszaszorítani a szaporítási bizniszt, vagy csak más módszerhez folyamodtak? Nőtt ezáltal valamit a valós tenyésztő iránti "kereslet"?

Van egy 4 éves sziámim, akit még Jófogásról vettünk annak idején, de nagyon megjártuk vele, mert sokáig nagyon beteges volt, rengetegszer kellett állatorvoshoz vinni. Akkor még nem igazán voltam tisztában vele, hogy milyen különbségek vannak szaporítók, illetve tenyésztők között. Akkor még rengeteg ilyen hirdetés volt. A tavaszi szezonban kb. napi 10-15 alomnyi sziámi is felkerült az adásvételi oldalakra.



2022. jún. 9. 22:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
96%

Tényleg nem olvasol a sorok között?


A számtalan hirdetés ami ugy szól hogy "fajtajellegű", azok mind ugyanazok.

2022. jún. 9. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
96%

Ugyan úgy virágzik a szaporító ág sajnos. Szerintem nem igazán lett vissza szorítva.


Kutyakozmetikusként dolgozok, a legtöbb fajta amit bejelentenek szinte köze sincs hozzá. pl 8 kg-os yorki félék, ha már málta/bolognese/havanese-t jelentenek be ők is full keverékek..


Hagyján,hogy a legtöbb csak nagyon erősen jellegű. Rengeteg a beteg köztük az idegrendszer problémás, patella kistestűeknél ,nagyoknál diszplázia amikre rendes tenyésztő szűret ugye.



Amíg van kereslet az olcsó,fajtajellegű kutyákra,macskákra addig a szaporítók lesznek.

2022. jún. 9. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
84%

Kíváncsi voltam, hogy valóban olyan nehéz lenne-e most venni egy perzsa cicát ami a példában szerpelt, egy két kattintás és meg is van.


[link]



Valamelyikhez még azt is oda írták, most áron alul.

2022. jún. 9. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
49%
Ez a fajtatisztaság a sznobizmus legidiótább megynilvánulása. Ezek a túltenyésztett szerencsétlen állatok egész életükben szenvednek, hogy aztán idő előtt fel is dobják a pacskert. Én tiltanám a teljes ágazatot, mert az egyik legbrutálisabb állatkínzás. Egy akármilyen keverék kutya, vagy cirmos cica semmiben sem rosszabb mint egy fajtatiszta és nagy valószínúséggel kevesebb egészségi problémája lesz, és nem kell a haszonleső állatkínzó tenyésztőnek 100 ezreket kicsengetned értük.
2022. jún. 9. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
#3 Az áron aluli macskát számlával adja. De ha nem tenyésztő, akkor hogyan válthat ki hozzá vállalkozóit?
2022. jún. 10. 00:23
 6/13 A kérdező kommentje:
Mondjuk az "áron alul" kifejezés is kissé bizarr, egy élőlénynél.
2022. jún. 10. 00:24
 7/13 A kérdező kommentje:

#4 Ki mondta, hogy a keverék kutyával vagy a cirmos cicával baj van?

A tenyésztő pont, hogy nem állatkínzó. Nem von be a tenyésztésbe szűretlen, arra alkalmatlan állatot. Ha tenyésztőtől veszel macskátxvagy kutyát, annak nyilvánvalóan megvan az ára, hiszen neki is pénzbe kerülnek a szűrések, a minőségi táp, oltások, chip, kiállítások, stb...

2022. jún. 10. 00:27
 8/13 anonim ***** válasza:
87%
5# mert gyakorlatban nem fog számlát adni vagy csak otthon veszed észre hogy nem toltotte ki.
2022. jún. 10. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
84%

Vállalkozó lehet bárki,lehet számlaképes. Még számlát is adhat, aztán ráír mást, mármint nem azt, hogy élőállatot adott el.


Pont azért emeltem ki, hogy áton alul, nekem is furcsa, nem egy tárgy, meg voltak cicák akik "akciósak", 55 e ft volt aztán már 45 e Ft, az összeg nem biztos még tegnap néztem, valami ilyesmi ár volt. 😑

2022. jún. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem nagyon nehéz a kutya és macskaszaporítókat visszaszorítani, és sajnos a Jófogásnak nem is sikerült, a Startapro meg szerintem meg se próbálta. Korábban a Jófogáson én is megjártam, a gondos orvosi kezelés ellenére is hamar elpusztult az innen vásárolt cicám. Valószínűleg szaporítótól vettem, aki tenyésztőnek hazudta magát.:( Ahol viszont nem tudnak érvényesülni a szaporítók, az a Macskaváros hirdetési oldal (wwww.macskavaros.hu), nekem innen van az új cicám és nagyon ajánlom az oldalt.
2022. jún. 10. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!