Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Átlagember mit tehet a szaporí...

Átlagember mit tehet a szaporítók visszaszorítása érdekében?

Figyelt kérdés
Azon tul, hogy nem vesz toluk allatot es erre figyelmezteti ismeroseit is.Borzaszto latnom facebookon is hogy elado kutyas csoportba tobb 10 ezer tag es rendszeresen hirdetnek kutyakat amik persze csak fajta jellegu keverekek jogilag.Es veszik es van kereslet es ez szornyu.
2017. dec. 18. 23:05
 1/7 anonim ***** válasza:
6%
Gondold el, hogy afrikában meg tízezrek halnak éhen.
2017. dec. 18. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
5%
Olyanra gondolsz hogy fajtatiszta de azért mert nem hivatalos tenyésztőtől van? Nem értem mi azzal a problémád hogy van X egyén, van neki egy szeretett kutyája amit úgy tart jónak hogy fedeztet egy másik szintén fajtatiszta jószággal, és szép kiskutyáik lesznek amit pénzé tesznek /megtartanak. Ha neked nem jön be ez akkor ne vegyél ilyen helyről kölyköt aztán ennyi, de ez nem ördögtől való dolog szerintem.
2017. dec. 18. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
11%
2-es vagyok. Attól hogy tenyésztőtől van az állatod még éppúgy lehet ideggyenge, lehetnek rejtett hibái. Én is tenyésztőtől vennék viszont, mert nekem fontos lenne pl hogy megfelelő munkavonalból származzon. De attól mert valaki hobbi célra eladja a kölyökkutyáit, attól nem kéne így elképedni. Nyilván senki nem a féllábú idegbeteg Rexit fogja pároztatni hanem az egészséges állatát.
2017. dec. 18. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
88%

Kettes, ha ne vagy képben, inkább ne okoskodj.


Kérdező, sajnos sok mindent nem lehet tenni itt Magyarországon azon kívül, amit leírtál. De én pl. Facebook-on is csak azért jelentkezek ilyen csoportokba, hogy minden egyes szaporító hirdetése alatt hosszan kifejtsem az igazságot, és ha valaki ennek ellenére is venni akar kutyát, azt is igyekszem felvilágosítani. Bár sajnos a magyar mentalitás borzalmas, tehát valamiért mindig én vagyok a sz@r...


A másik, még suliba járok, de sikerült megbeszélnem a tanárokkal, igazgatóval, hogy kiselőadásokat tartsak erről, eddig 3 osztályban tartottam.


Sajnos ennyit tudok. Más országokban meg illegális a szaporítás, simán fel lehet jelenteni azt, aki szaporít, itt meg az a "normális", ha szaporítótól vesz az ember...

2017. dec. 19. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
89%

"Nyilván senki nem a féllábú idegbeteg Rexit fogja pároztatni hanem az egészséges állatát." - hát nem nyilván. Nyilván nem csináltatja meg a szűrővizsgálatokat az örökletes betegségekre, és nyilván arról sincs fogalma, hogy a szukáját milyen vérvonalú kannal kellene pároztatnia. Nem elég ugyanis az, hogy a szuka és a kan is ugyanolyan fajta...

Nyilván sem a szuka, sem a kan gazdája nem győződött meg róla, hogy alkalmas-e tenyésztésre a kutyája (genetikai, küllemi és idegrendszeri szempontból).

Ezzel ez a probléma.

Ezekkel a fajtajellegű, hozzáértés nélkül létrehozott kutyákkal van a legtöbb eü. és viselkedési, idegrendszeri probléma.


Kérdező, azon túl, hogy próbáljuk a 2. válaszolóhoz hasonlóan gondolkodó embernek elmondani, hogy miért nem jó az ő elgondolásuk, hogy miért nem jó a hozzáértés nélküli szaporítás, sajnos nem nagyon tehetünk többet. :(

2017. dec. 19. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
36%

Volt törzskönyvezett, fajtatiszta kutyám, szerződéssel az ősei tucatnyi CAC és CACIB győzelemmel. Meg volt fajtajellegű keverékem csúnya szaporítótól, meg most van menhelyi mentett kutyám.


Annyit állatorvosra nem kellett költeni mint a törzskönyvezett kutyára. Minden szűrővizsgálat rendben volt, de olyan gyenge volt az immunrendszere, hogy nem lehetett egyidőben beadni a kombit és a veszettséget mert beteglett. Nem volt semmi allergiája mégis visszatérően hányt-fosott random mindentől amitől máskor nem, mert annyira érzékeny volt a gyomra.


A szapis kutyával és a menhelyi keverékekkel meg semmi gond nem volt.


A törzskönyves tenyésztők egy jelentős része a küllemet és a kiállítási eredményt minden elé helyező tenyésztéssel nagyon hasonló károkat okoz a kutyák egészségének mint egy szaporító. Meglehet nézni mit műveltek a tenyésztők a 100 éve még egészséges angol buldoggal, a ráncfelvarrásra szoruló sharpeiekkel, vagy a kiállításvonalú németjuhászokkal.


Az állatkínzás, a szaporítótelepek és a felelőtlen állattartás elfogadhatatlan. De azt sem kéne elfelejteni, hogy a pumink és a mudink a mai fogalmaink szerint szaporitott keverékként kezdték pályafutásukat, meg a ma fajtatiszta kutyafajták úgy 90%-a. A Sinka meg ugye nem is létezik, azok mind csak szapis keverékek hiszen nincs FCI standardja.

2017. dec. 19. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom, miért pontoztátok le az utolsó válaszolót, sajnos sok igazság van abban, amit ír. Én is osztottam pár éve az észt itt Gyakorin is meg ismerősök körében tenyésztő vs. szaporító témában, jó példaként elöl járva aranykoszorús mestertenyésztőtől hoztuk mindkét (magyar fajta) kutyánkat. Ennyit állatorvosi költségekre még nem költöttünk, a kútba esett álmainkról a fajtával kapcsolatban nem is beszélve... Akiket meg rá akartam beszélni annak idején tk-es kutyára az apróhirdetésen árulttal szemben, azok teljes joggal kárörvendenek most rajtam. Olcsó kutyánál legalább több marad állatorvosi költségekre. Talán még egy extramini yorkival is jobban jártunk volna, az legalább kevesebbet enne a drága gyógytápból, és a műtét is olcsóbb. Én már nem hozok ilyen témában ítéletet, pedig nagyon szaporítóellenes voltam pár éve, és ugyanígy sajnáltam szegény tenyésztőket, amiért olyan sok kiadásuk van, hogy csak a magas kölyökárak mellett tudnak minőségi tenyésztést folytatni. Magyar fizetésből összespórolni törzskönyves kutyára, ami ugyanúgy beteg lehet és szenved, mint egy szapis? Inkább a fajtamentők, ha már lelkiismereti okokból nem akar valaki szaporítót támogatni, amúgy meg mindegy sajnos. Magyarországon a törzskönyves szaporítókat nem zárják ki.
2017. dec. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!