Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Hogyan lehetne a kinti macskák...

Hogyan lehetne a kinti macskák szaporodását visszaszorítani?

Figyelt kérdés

Odavesznek magukhoz az emberek egy aranyos kiscicát, persze ivartalanításra nem költenek (kutyák ivartalanítása teljesen természetes). Következő évben a kölykei lesznek, azok is szaporodni fognak, teljesen kontrollálatlanul.

Ha kérdezik, persze nincs gazdájuk.

Azonosítás kellene a macskáknál is.


2020. febr. 12. 07:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Erre vannak a TNR akciók - állatvédő szervezetek felkarolják a kolóniás mindenki macskáit és a kóborokat, befogják, ivartalanítják, majd visszahelyezik őket.

Nyilván ez pénz függvénye, minden cicára nem jut így sem.

2020. febr. 12. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát öööö... A kutyák ivartalanítása se természetes, ezért vannak dugig a menhelyek kiskutyákkal (is).


Csúnyán le leszek pontozva, de nem érdekel.

Sajnos divat lett kutyát és macskát tartani. Amíg pici és cuki, addig érdekes. Aztán ha megnő, és foglalkozni kell vele, költeni kell rá, akkor mehet az utcára. Két év múlva meg viszi haza az újabb kölyköt, amíg rá nem un.

Sokkal kevesebb embernek kéne háziállatot tartania, mint most.

2020. febr. 12. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy, amíg nincs rend a fejekben. A szomszédban 2 kijárós macska van. A nőstényt ivartalaníttatták, hogy ne szüljön oda nekik, a kandúrt nem, mert az úgysem szül, azt felesleges. Az, hogy közben gyártja le évente többször is az almokat a kóbor macskáknak, az nem számít.


Idén 3 kiscicát adtam örökbe, akik megjelentek a kertemben karácsony után. Most megint járkál ide egy fél év körüli nőstény, baromira unom már. Nyilván nem hagyom magára mert sajnálom és nekem is van 2 benti, de elegem van. Az a vicc, hogy szerintem gazdás, de nem ivartalanítják, mert Micikének kell a szabad élet meg a méhe, szüljön csak "oszt jóvanazúgy"!


Nincs arra kapacitás, hogy minden hülyének kiivartalanítsák a kijárós macskáját, van elég gazdátlan állat is, akiknek kell a segítség.

2020. febr. 12. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

A fejekben rendet tenni dolog kishazánkban nem működik.

Mi csak a szabályokból, büntetésekből értünk, ez van.

Amíg a suttyó a kocsiból lazán kihajítja a hamburger csomagolását, addig nem számíthat itt senki jobb belátásra. Ezért egy más országban kinézik az embert.

Ez csak egy pl volt, de igaz mindenre.

Magatartáshoz is törvények kellenek, különben minden homokozó veszélyben van az ürülékektől, a kocsik a kandúrvizelettől stb.

Miért kell ezt eltűrnöm?

2020. febr. 13. 06:14
 5/8 anonim ***** válasza:
79%

Hiába van szabály a kutyákra is, ott is rengetegen nem chipeltetnek, nem oltatnak, stb. Pedig kötelező. Sokan tartják rövidláncon a kutyát. Pedig tilos.

És estig sorolhatnám...

Hiába lenne a macska is törvénybe foglalva (amúgy benne van, köteles lenne minden gazdi a saját telkén belül tartani!), akikkel most gond van, azok felmérgednének, hogy de a macska szabad állat, nem szabad bent tartani, és amúgy is, majd elajándékozzuk a kölyköket. Nem tudom, hogy ezt a nézetet mivel lehetne kiirtani a fejekből, még a többdiplomás kolleganők is engem néznek hülyének, hogy a macskáink nem kijárósak, és sajnálják, hogy szegény macskák. És ez az átlag.

2020. febr. 13. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
78%

Hiába hoznának törvényeket (vannak is egyébként), szarnak rá. Világosan le van írva, hogy meg kell akadályoznod, hkgy a gerinces állatod kimenjen a kertedből.


Még mindig él a köztudatban az a múltszázadi, primitív, falusi felfogási mód, hogy a macskának kell a szabadság, mert ha be van zárva, akkor az kínzás neki.


Csak az a baj, hogy ezen logika alapján a kutyának is kell, hiszen falkaállat, nyugodtan kiengedhetné mindenki, hogy kiélje az ösztöneit és falkába verődve járják az utcákat. Semmi különbséget nem látok a kettő között.


Itt egyébként baromi sok téren probléma van, én elég jó környéken lakom, de a játszótereken (ha már felemlegetted) általában fiatalok piálnak, hajigálják el a piásüvegeket. Múltkor olyan fű szag volt, hogy ingyen beszívtam, amikor elmentem a kutyával a játszótér mellett.


Kellene azonosítás persze, de sok helyen fogyóeszköz a macska, ha elütik, megmérgezik, megeszi egy kutya, akkor visznek másikat. Nyilván az azonosításra meg az ivartalanításra sem költ egy ilyen ember.

2020. febr. 13. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Ha írok egy példát a homokozókról hogy bélférges macskák is belecsinálnak, akkor ne jöjjünk már azzal hogy fiatalok is miket művelnek ott.

Igaz de ez nem erről szól, az egy másik témakör.

2020. febr. 13. 11:25
 8/8 anonim ***** válasza:
66%

Oké, meg a madarak is és még jobb ha nem is tudod, hogy milyen állatok fordulnak meg ott. :D

Felesleges hőbörögni ezen, igazából megoldhatatlan a probléma. Párezer forintos tétel lenne a homokozókra egy fedelet szerelni, de gondolom nem fér bele az önkormányzatok költségvetésébe, ahogy sok más sem.

2020. febr. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!