Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nyávog kakilás előtt. Mit...

Nyávog kakilás előtt. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
Van egy 4 éves, nőstény cicám, akit pár hónapja fogadtunk örökbe. Szokása, hogy amikor az alomban kaparja a helyét kaki előtt, nyávog. Néha közben is nyávog. Arra gondoltam, hogy fájhat neki és észrevettem, hogy mindig keményet székel. Azt olvastam, hogy a lazacolaj segíthet, de ha beleteszem az ételbe, nem hajlandó megenni. Egyébként csak száraz tápot kap és hetente két alkalommal nedveset (ha többször adok neki, megunja és nem eszi meg). Orvosnál voltunk egy hónapja, tapintásra nem találtak rendellenességet. Tudok rajta valahogy segíteni?

2022. jún. 11. 12:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%
Az enyém is nyávog előtte, szerintem ez nem feltétlen fájdalom jel, főleg, ha a doki se talalt semmit. Az enyém mondjuk naponta kap nedveset is. Adj neki többször, és gyakran cseréld a vizét, vagy legyen több különböző tálban kint, mert van amelyik fémből szeret inni, van amelyik kerámiából, van, hogy műanyagból stb. A vízre kényesek, arra figyelj.
2022. jún. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Nem egy nyávogós típus, igazából csak ilyenkor hallom nyávogni, ezért gondolom, hogy fájhat neki.

Sajnos ha gyakrabban adok neki nedveset, akkor csak a kukában köt ki. A heti két alkalom bevált, nem változtatnék ezen.

Vizét cserélem naponta kétszer és iszik is bőven, ezzel nincs baj.

2022. jún. 11. 13:31
 3/12 anonim ***** válasza:
85%

Egyszer adj neki tejet.

Lazitja a székletet, és akkor látod hogy nyavog e vagy sem.

2022. jún. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
88%
Mindkét macskám nyávog kaki előtt, a “beszédes” és az is, akinek máskor nem is hallani a hangját. 😊 Szerintem ez normális.
2022. jún. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
89%
A mi kandúrunk is murrog meg nyávog. Mindig ilyen volt.
2022. jún. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Enyém pl. szinte mindig bejelenti játék közben, hogy most akkor elmegy.

Kopogós kemény széklet esetén rostosabb kaját kellene ennie és több vizet innia. Lehet próbálkozni gyomorra, emésztésre való pasztával is! Mit eszik konkrétan?

2022. jún. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
86%
Ez nem a fájdalom jele, sok macska csinálja. Nyávogás, kakirally... nálunk a kandúr ilyen, előtte és utána is nyávog. Szolga, mehetsz takarítani!
2022. jún. 11. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
72%
Igen, csak szol neked, hogy szaladj nedves törlökendöért meg utána ne huzd az idöt mert utálja ha büdös van:-)
2022. jún. 11. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
66%
Inkább csak jelzi "a vécé zárva van"mintsem hogy fáj.
2022. jún. 11. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy tényleg keményet kakil. Adni kell neki konzervet, illetve például a szőroldó paszta is lágyítja a székletet, és a konzerv a folyadékbevitel miatt is fontos, mert a macskák keveset isznak, és a folyadék nagy részét az élelemből veszik magukhoz. Plusz javaslom pl az aloe vera növényt, fű helyett azt is ehet, ha szereti, kettős haszna lesz (szőroldás, folyadék, rost, gyógynövény).
2022. nov. 21. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!