Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért lesz büdös a macskám...

Miért lesz büdös a macskám fekhelye?

Figyelt kérdés

A belső ablakpárkányon van neki egy kis párnája, hogy nézelődni tudjon kifelé. Pár hete vettem észre először, hogy büdös, ammóniás szagú (mintha macskapisi-szagú lenne). Kimostam, friss lett, most pedig ismételten, úgyanúgy büdös. A mászókáján lévő fekhelye nem ilyen szagú.


Vesebetegségre utalhat ez? Milyen tünetekre érdemes figyelnem, hogy időben állatorvoshoz tudjam vinni?


Kb. 1 éves, még nem lett ivartalanítva (mostanában viszem majd), játékos, élénk macska, nem mutatkozik rajta betegség jele.


Köszönöm!



2022. jún. 12. 19:04
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Valoszinuleg belepisil, gondolom jelol, mivel ivaros.
2022. jún. 12. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nőstény, azt elfelejtettem írni, bocsi.
2022. jún. 12. 19:33
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ok is jelolnek :)
2022. jún. 12. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A fekhelyére nem jelöl! Ha pisi szagú akkor lehet hogy vizelettartási gondja van. A cica maga nem büdös?
2022. jún. 12. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Rajta nem vettem észre, egyáltalán nincs pisiszaga a bundájának. A gombócok mindig megvannak a macskawc-ben, tudja, hogyha dolga van, akkor hol végezze. Kifejezetten csak az az ablakpárkányi párnának van kellemetlen szaga.
2022. jún. 12. 19:55
 6/9 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy amikor meglát valamit, vagy megijed a kinti dolgoktól, akkor izgatottságában beereszt egy kicsit?
2022. jún. 12. 19:56
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg nem tudsz beletenni valami papírtörlőt amin látszana a nedvesség? Bár lehet arra nem menne rá szívesen. Én rákérdeznék a dokinál, biztos ami biztos. Nekünk kandúr cicánk van és egyik fekhelyének sem volt soha szaga, pedig ők elég büdöset pisilnek.
2022. jún. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
68%

Figyelj, elviszed ivartalaníttatni és kérsz egy vizsgálatot veseműködésre. Közben ezt elmondod a dokinak is. Kéred,hogy tapogassa meg a hasát, szerveit - ezzel együtt a húgyhólyagját is ki tudja tapogatni.

Majd ad tanácsot és ha az eredmények jók, még vársz, közben figyeled, hogy az alomban rendesen végzi e a dolgát (nem e tart sokáig,nem erőlködik stb). Összsségében ha ezek mind rendben vannak, betudhatod rossz szokásnak is.

2022. jún. 13. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
76%
Hasonló gondom volt nekem is. De sikerült rájönnöm, hogy a cicám aki benti a vizelés utáni kaparáskor a lába vizeletes lesz és így ment a fekhelyére. A lábától vizeletszagú lett a fekhelye is.
2022. jún. 13. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!