Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nagyon válogatós a macskám....

Nagyon válogatós a macskám. Lassan mar semmit nem eszik meg szívesen. Mit lehet ezzel a helyzettel kezdeni?

Figyelt kérdés
Millió jó minőségű tápot kiprobaltunk már, illetve alultasakosat is, ha kirakom neki még legalább egy óráig jön utánam mindenhova és könyörög azert, hogy kapjon mást, aztán ha nem akkor visszamegy és kínlódva megeszi, amit kapott. Soha nem adtam neki ilyenkor enni, mert nem akartam hozzászoktatni a kunyeráláshoz, de nem unja meg. Ha leülök enni arról ne is beszéljünk. Ha egy csokit bontok ki ő akkor se hagy békén ameddig meg nem érzi az illatát, hogy az nem kell neki. Egyébként egyedül a csirkemell sonka kb amit jóízűen megeszik. Voltunk dokinál, alaposan ki lett vizsgálva, semmi szervi baja.
2022. jún. 17. 07:13
 1/10 anonim ***** válasza:
87%
Válogatós, próbálkozik, hátha kap valamit. Bosszantó, de ha tényleg nincs semmi szervi baja, akkor ő egyszerűen csak “kicsit” pofátlan. Ha megeszi, amit kap és egészséges, nem sovány, rendben van a széklete, akkor nincs baj.
2022. jún. 17. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%

Ez nem kajafüggő, bármire képesek fújolni.

Egy időben még a csirkemellel is próbálkoztam, 2 nap után már az sem kellett a kisasszonynak.

Azóta megveszek ötféle kaját, kirakom az egyiket és ha elfogy akkor jó, ha nem akkor megy a kukába és éhes marad a dáma.

Az első hét után megevett mindent, a teherautóról leesett ukrán alutasakosat is.

2022. jún. 17. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Igazi húst szeretni szokták.
2022. jún. 17. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A macska ilyen. A mienk is azonnal rohan a konyhába ha zacskó zörgését (vagy bármilyen, kajával kapcsolatos hangot) hall, hízeleg, az ebédlőasztalra is felmászna ha hagynánk. De aztán csak megeszi a saját kajáját. Nem kell aggódni.
2022. jún. 17. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nagyon kitartó és makacs, de legyél vele következetes. Sok türelmet. Ezzel nem lehet mit kezdeni.
2022. jún. 17. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Mivel a csirkemell sonka a kedvence, fesztiválozik, mert folyton csak azt enne. Tudja hogy elérhető az a hami is, hiszen kapott már. Erre odaadod az alutasakosat, hm, de a másikat add, az finomabb...! Macska baromi kitartó, a vadászat miatt. De dícsérgetni kell, amikor eszik a normál kajából. Hogy lássa az az elvárt viselkedés, ezt szeretnétek tőle. Jutalomfalattal megtámogathatod, utólag az evését, dícsérve, ugyanaz a szót használd mindig. Később elég lesz csak a szóbeli dícséret.


Alutasakos helyett a konzervet ki lehet próbálni esetleg, ár/érték arányban is jobb. Érdemes olyat venni (száraztápban is) aminek a csomagolásán fel van tüntetve milyen állat mely részéből (szív, máj stb) pontosan hány % van benne. Ezeknek magas a hústartalma,vannak külön válogatós cicáknak is összeállított konzervek.


Fressnapf saját márkás nagyon jó, nálunk a Premier (konzerv) és a Select Gold (száraz) vált be.

2022. jún. 18. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

6 folyt: a macska meg nagyon kíváncsi állat. Ha megmutatod neki az elején, mi van a kezedben, bögrében, tányérben stb, de csak szagolni lehet, röviden, aztán békén kell hagynia, erre is simán megtanítható, megnyugszik hogy nem marad le semmiről. 🤣


Emiatt pl a miénk már csak 40%ban jön nézni ezt, mert úgyis lehet meg úgysem izgi, foglalkozik mással inkább.

Anyukámé kis revizos, kb 80%ban mutatni kell neki, ha a közelben van, hogy milyen étel/ital van nálad, de másodperc törtrésze, nem nagy kunszt, és már megy is el elégedetten! 🤗

2022. jún. 18. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
*revizor
2022. jún. 18. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Csirkemell sonkát nagyon rég adtam már neki és nagyon kevésszer kapott, pont azért mert nem akartam, hogy hozzászokjon ahhoz, hogy végül úgyis megkapja. És akkor se kunyeráláskor kapta, hanem alapból azt adtam neki enni.

Szoktam hagyni, hogy megszagolja az ételeket, italokat, amikre kíváncsi, 90%-ban az se kéne amúgy neki, akkor se ha olyat eszek amiért a macskák nagyrésze megőrülne, nagyon ritka, amibe bele akar mászni. Jutalomfalatot vettem neki régebben ritkán, nagy boldogan vittem haza, hogy mennyire fog örülni egy kis extra finomságnak. Aha... Mindig a kutya ette meg végül😅

Szoktam ülni mellette és gügyögni, hogy egyen már, milyen fincsi amit kapott, meg könyörgöm bele az ételt, de lehet hogy ezzel már csak rontottam a helyzeten. Egyébként jó húsban van, mert végül mindig szokott enni, csak rossz nézni azt a kinlodast, ahogy eszik, mintha nem is tudom mit kéne megennie..es egy adagot altalaban 5 részletben fogyaszt el.

2022. jún. 18. 13:32
 10/10 anonim ***** válasza:
Csak kíváncsiságból, mióta van macskád? :D A macska nem kisbaba, egyáltalán nem kell neki gügyögni, könyörögni, hogy egyen. Ezzel csak magadat hergeled szerintem. Mi naponta töltjük a tálkáját (száraztáp - nem büdösödik, nem szállnak rá a legyek), de nem strázsálunk mellette, előbb-utóbb úgyis megeszi.
2022. jún. 18. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!