Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Első tüzelésnél lehet alom a...

Első tüzelésnél lehet alom a cicának?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

9hónapos brit cicám van(lakásban tartott)

Most tüzel először, szeretnék mindenkép kiscicákat.

Korai lenne neki, lehet bármi baja vagy lehet nyugodtan? Persze az ő épsége az első!!!!


2022. jún. 20. 11:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem tenyésztő vagy, akkor ivartalanítsd. Valószínűleg a cicád sem fajtatiszta, hisz ha az lenne (tenyésztőtől vásárolt), akkor már ivartalan lenne (hisz köteles lennél rá). Ha így szaporítod, akkor egyszerűen szaporító vagy. Ha el is akarod adni a kiscicákat, akkor törvényt is szegsz.

Ha az ő épsége lenne az első, ahogy írod, akkor nem szülesztenéd szegényt, mint egy haszonállatot... Nem szeret senki sem szülni, ez nekik puszta ösztön és hormonok.

2022. jún. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

A cicám tenyésztőtől vásárolt. Nem voltam köteles ívartalanítani csak akkor ha szerettem volna a törzskönyvét.

Ez egy kérdés volt, ma tüzel először gondoltam felteszem ezt a kérdést hisz elgondolkodtam rajta…

Ne cáfold meg hogy nekem az épsége avagy sem az első, hiszen nem tettem vele semmit és ha ezzel ártok nem is fogok!!!!

2022. jún. 20. 12:06
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Lehet alom a cicának már az első tüzelésnél, de nem biztos hogy ilyen fiatalon jót tesz neki. Egy ember is tud 14 évesen szülni, de ettől még nem lesz jó neki. Miért akarsz kiscicákat?
2022. jún. 20. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

"Nem voltam köteles ívartalanítani csak akkor ha szerettem volna a törzskönyvét."


Ilyen nincs. A törzskönyv alapból jár a macskához. Szaporítótól vetted, nem tenyésztőtől, így a macskád csak fajta jellegű keverék.

Az ivarérett kor nem egyenlő a tenyészkorral. De alapból felejtsd ezt el, mert a kedvtelésből tartott állatok szaporítása törvénybe ütköző!

2022. jún. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

4.

Nem nevezem meg a kenelt ahonnan vettem , elég ismert tenyésztő így biztosra vehetem hogy nem szaporítótól vásároltam.


3. A családom mindegyik tagja meg van őrülve a kiscicámért( gyönyörű) és majd az ő utódjaiból szeretnének, csakis családon belül maradnának. Sokáig ellene voltam h az én cicám tuti nem fog szülni, de most h tüzel elgondolkodtam rajta

Tényleg csak egy gondolat

2022. jún. 20. 12:26
 6/11 A kérdező kommentje:
3. Sőt, a cicám apja kiállításon Magyar Bajnok is lett. Nagyon büszke vagyok a cicámra.
2022. jún. 20. 12:28
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

"Nem voltam köteles ívartalanítani csak akkor ha szerettem volna a törzskönyvét."


Kérdező! Kaptál szerződést? Mi áll benne? Mert egy tenyésztő nem ad el ivartalanítási kötelesség nélkül macskát. Olyan van, hogy a tk-t csak ivartalanítás után kapod meg, de olyan nincs, hogy az ivartalanítási kötelesség választható opció lenne.

2022. jún. 20. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

" Sokáig ellene voltam h az én cicám tuti nem fog szülni, de most h tüzel elgondolkodtam rajta "

Ha ez igaz lenne, akkor nem vártad volna meg a tüzelést. Enyém már 5 hónaposan ivartalanítva volt, hogy véletlenül se szenvedje meg a tüzelést.

Plusz 9 hónaposan még gyerek ő is. Ilyen fiatalon nagyon megszenvedik a fialást és van, amelyik nem is tudja fenevelni a kölykeit. Ivartalanítsd és gondoskodj róla. Milliónyi gazdára váró macska van, válasszanak azok közül a családtagok. Ne legyenek már ilyen önzőek.

2022. jún. 20. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

"A családom mindegyik tagja meg van őrülve a kiscicámért( gyönyörű) és majd az ő utódjaiból szeretnének, csakis családon belül maradnának."


Aztán majd ottlesz egy alomnyi kismacska, és hirtelen épp senkinek nem fog beleférni a macskatartás.... Ez az esetek 99 százalékában így szokott történni... Persze, tudom, a te családod nem olyan... Majd rájössz.


Ha valóban jót akarnál neki, nem szaporítanád soha.

2022. jún. 20. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Milyen sok modortalan ember van, másik felé egy csepp tisztelet …

Szépen is lehet írni és fogalmazni nem pedig ilyen stílusban.. persze név nélkül mindenki ilyen..

És rögtön ítélkezni a másik felett..

Ez szégyen a mai világba..

Aki normálisan tudott írni, annak köszönöm és megfogadom tanácsát!

2022. jún. 20. 21:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!