Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A cicám egyik pupillája...

A cicám egyik pupillája nagyobb lett mint a másik, mi okozhatja?

Figyelt kérdés

A cicám egyik pupillája egy-két napja nagyobb lett mint a másik. Holnap megmutatjuk állatorvosnak, de addig is kiváncsi lennék mi okozhat ilyesmit…

Látszólag semmi más baja nincs, nem tűnik úgy, hogy kevésbé látna vele. Kicsit talán jobban hullik a szőre, bár ez lehet teljesen független a problémától. (egy 7,5 éves ivartalanított kandúrról van szó )



2022. jún. 23. 19:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Holnap megmondja az orvos.

Látatlanban és orvosi diploma nélkül hiába várod hogy bárki megválaszolja neked.

Jobbulást a ciccnek!

2022. jún. 23. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Csak 1 kérdés... mennyi májat evett mostanában?
2022. jún. 23. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A fejsérüléstől a zöldhályogig,a leukózistól a semmiig bármi lehet! Kapott nyersen sertéshúst? Kapott bármilyen gyógyszert mostanában? Mikor volt altatva utoljára? Hozzáférhetett méreghez? Volt bármi fura? Eszik jó ideje vagy mostanában gyakrabban ugyanazt vagy éppen van új kaja a palettán? Minden infó fontos lehet az orvosnak!
2022. jún. 23. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönjük! Sajnos nagyon tudok aggódni ha valami bajuk van…

Májat pedig nem evett.

2022. jún. 23. 22:46
 5/7 A kérdező kommentje:

Semmi változás nem történt vele. Mindent a megszokott módon csináltunk.

Köszönöm az eddigi válaszokat! Remélem holnap kiderül mi baj lehet.

2022. jún. 23. 22:52
 6/7 anonim ***** válasza:
Van egy kóbor cica aki folyton nálunk eszik, de nem szelíd, nem tudom megfogni. Még régen annyira összeverekedett egy másik cicával, hogy teljesen bevérzett az egyik szeme. Úgy értem a pupillája se látszott, a szivárványhártya se, teljesen vörös volt az egész szemgolyója. El akartam vinni dokihoz, de nem tudtam megfogni, az altatós kaja meg nem jutott eszembe, mert kb. 10 éves voltam. Egy napra rá a pirosból lila lett, majd teljesen kitisztult, de az a pupillája folyton kerek volt, a szivárványhártya meg sötétebb lett. Mivel megfogni továbbra se tudtam, mikor ivartalanítani vittem az egyik cicámat lefényképeztem és megmutattam a dokinak. Azt mondta esetleg kamillát tehetek rá, de annál többet nem tehetek, ha már ilyen hosszú ideje ilyen (ez kb. három évvel az incidens után történt). Azóta a szivárványhártyája kivilágosodott, a pupillája pedig nagyjából visszaszűkült. Megfogni azóta se tudom, de a viselkedése, étvágya semmit sem változott. Remélem a te cicádnak sincs komoly baja. Kiderült végül mi történt vele?
2022. jún. 24. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Jól van a cica?

Egyszer az én cicámnak is nagyobb volt az egyik pupillája, mint a másik. Mi sürgősségire mentünk vele, mert a viselkedése is letargikus volt. Az orvos azt mondta, hogy vagy beütötte a fejét, vagy fülgyulladása lehet. Kapott valami bivalyerős antibiotikumot meg gyulladáscsökkentőt, attól szerencsére rendbe jött.

2022. jún. 25. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!