Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska egyik pupillája nagyobb...

Macska egyik pupillája nagyobb, eldől, és rémüldözik?

Figyelt kérdés

Kóbor macska, csak itt szokott kajálni. Orvos sajnos nem opció, mert noha évek óta itt eszik, megsimogatni csak akkor sikerült, ha alszik, és amint észrevette, már rohant is el, nem tudnám megfogni. Most az egyik pupillája mintha nagyobb lenne, és a legkisebb nesztől is kapkodja a fejét. Bánthatták? A dülöngélést most nem láttam rajta, de délután például szóltam neki, nagynehezen meghallotta, és mikor felnézett rám, elment az egyensúlya. Orvos nélkül van esélye?

Hallása nem tudom, hogy rosszabb lett-e, pár hete mintha nehezebben hallana meg, szóval az szerintem nem ennek a bárminek a tünete.

És persze kitapogatni sem tudom, fáj-e neki valahol, mert fél méternél közelebb nem enged magához.


2018. aug. 7. 23:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Embereknél az eltérő pupilla arra utal, hogy fejsérülés miatt abnormális nyomás alakul ki. Gondolom macskáknál sincs ez másképp. 😔Valahogy mégis kellene orvosi segítség, nem tudsz elmenni, legalább a tüneteket elmondani?
2018. aug. 8. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

fejsérülésre gondolok én is


bánthatták, megdobhatták, leesett fáról, kitudja...

2018. aug. 8. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
78%
Csak befogás után lehetne rajta segíteni.
2018. aug. 8. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
90%
Kérj segítséget állatvédő szervezetektől, ők tudnak csapdát kihelyezni, amivel megfogható, orvoshoz vihető.
2018. aug. 8. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Fülgyulladástól is lehet. Kellene rá Advocate csepp, és a fülét ki kell tisztítani, és bele tenni gyógyszert. Ezt az állatorvos tudná csak megcsinálni.
2018. aug. 8. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!