Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A szabadon tartott cicánk a...

A szabadon tartott cicánk a 3, kb. 10 hetes kölykeivel 3 napra eltűnt, aztán ismét megjelentek. Nagyon éhesek voltak, de semmi bajuk (egy-két összeszedett kullancsot kivéve). Hol lehettek?

Figyelt kérdés

2022. júl. 1. 10:41
 1/9 anonim ***** válasza:
85%
Vidd be, tartsd bent a biztonsagban és akkor nem kell ilyesmin filózni. Bárhol lehettek.
2022. júl. 1. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Metionin ***** válasza:
78%
Elindult ivartalanítási akciót keresni magának. Viccen kívül, most van sok helyen ingyen, nézz utána. Bárhol lehettek, simán meg is ölheti őket bármi.
2022. júl. 1. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%
akérdezőt szerintem inkább a miért érdekli, mint a konkrét hely..
2022. júl. 1. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
42%
Gyakran viszi el őket máshova az anyuka, nekünk elég sok macska volt már, és hiába van egy hely a lakás mellett kialakítva, ha valamelyik ellik, volt már, hogy elvitte őket a szomszédba, vagy fel a padlásra is. Majd ha nagyobbak lettek a kölykök, visszatértek. Nem tudom megmondani én se, hogy miért.
2022. júl. 1. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
52%
Ezek jönnek mennek sajnos. Nagyon nehéz telken belül tartani.
2022. júl. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Tevenyereggyarto ***** válasza:
87%

Ez alapból egy természetes, ösztönös viselkedés ,hogy időnként költözteti a kicsiket. Így igyekszik elkerülni ,hogy rátaláljanak a ragadozók mert ha elléstől kezdve egy helyen vannak végig akkor kockázatosabb. Mondjuk általában ez hosszabb idő mint pár nap. S rendszerint olyan helyre viszi ahol biztonságban érzi magát. Ha ez nem nálatok van akkor valószínüleg nem bízik meg bennetek annyira.

Többek közt ezért is kellene bent tartani (a “bent” lehet a házban vagy nekik kialakított kifutóban vagy esetleg az udvaron macskabiztos kerítéssel stb, de mindenképp saját portán belül) és ivartalanítani.

2022. júl. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
67%
Mondjuk nem kéne szaporítani, meg felelőtlenül állatot tartani és nem lennének ilyen problémák:D
2022. júl. 1. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Azt csak Garland Briggs őrnagy mondhatná el, de a szolgálati titoktartás miatt nem teheti.
2022. júl. 2. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm azt a pár értelmes hozzászólást, amit kaptam. :) A többiek magukat minősítik ("szeretem" az olyan "okos" embereket, akik a körülmények ismerete nélkül jól megmondják a tutit :) ). Jelentem, a cicák azóta is jól megvannak. :)

És azért leírom a körülményeket, történéseket, ha már páran vettétek a fáradtságot és válaszoltatok. Pestiek vagyunk, de tavasztól őszig egy vidéki házban élünk. Itt találkoztunk az anyacicával, akinek ugyan - mint azóta kiderült - van gazdája, de időnként az utca más lakóival is etetteti magát...több lábon áll. :) Hozzánk is bejött, természetesen mi is etettük. Aztán májusban észrevettük a 3 kiscicát a padláson. (Később kiderült, az anyuka az eredeti gazdájánál szülte meg őket, de valamiért áthordta őket hozzánk - az utca végéből!). Becsülettel felnevelte őket, hordta a legkülönbözőbb állatokat nekik (pockokat, madarakat, siklót), majd az anyuka visszatért az eredeti gazdájához, azóta csak ritkán jön hozzánk enni, és most már barátságtalan a kölykeivel. A kicsiket azóta is mi neveljük, de időnként pár napra másokhoz is átköltöznek. Úgy látszik, ezt is megtanította nekik az anyuka. :) Ősz vége óta, amikor már nem vagyunk ott, kéthetente lejárunk feltölteni a padláson elhelyezett önetetőt. És mindenki megnyugtatására: tavasszal elvisszük ivartalanítani az egyetlen nőstény kiscicát.

A kérdésemre visszatérve: valóban csak kíváncsi voltam, nem "problémáztam" rajta. (Bár kétségtelenül aggódtunk, hiszen hamar meg lehetett szeretni őket. :) ) Én úgy gondolom, nem lehetne már benti cicákat nevelni belőlük...és nem is szeretnénk. Olyan jó nézni, ahogyan "lubickolnak" a szabadságban. :) Nagyon aranyos, kedves, bújós "ölbecicák". Mindig ott kell lenniük, ahol mi vagyunk, sokszor dolgozni is nehéz tőlük a kertben. :) Nem is gondoltam volna, hogy szabadban tartott cicák lehetnek ilyen aranyosak. Azóta már biztosan híre ment macskakörökben, hogy nálunk mindenki kap enni, van, hogy egyszerre 6 cicát etetünk. :) Általában, ha kimegyek sétálni és végigmegyek az utcán, visszafelé 4 macska jön mögöttem....bizonyára én vagyok a falu bolondja. :)

2023. febr. 9. 09:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!