Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A testvérem fél éve összeszede...

A testvérem fél éve összeszedett egy cicát az útról, azóta etetem, nálunk lakik, de nem sikerül megfognom. Fél tőlem. Miért?

Figyelt kérdés
Ha közelítek hozzá, megijed, elfut, csak akkor hajlandó enni, ha már nem vagyok a közelében. Hogyan tehetnék ez ellen?

2013. márc. 31. 17:01
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekünk is volt ilyen macskánk. Ha úgy nő fel, hogy nincs emberközelben vagy bántják kiskorában, akkor kis vadóc marad és hamar megérzi azt, hogy meg akarod fogni, mert kifinomodott benne ez az ösztön. Annyit tudsz tenni, hogy mindig közelebb mész hozzá, de nem fogod meg. Így talán egy pár hét vagy hónap alatt rájön, hogy tőled nem kell tartania. Viszont vigyázz, mert ha elveszíted a türelmedet, akkor egycsapásra semmivé válik az igyekezeted.
2013. márc. 31. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megpróbálkozok vele. :)
2013. márc. 31. 17:18
 3/3 anonim válasza:
nekem volt egy olyan cicám, aki kis korától félt tőlem ( pedig szinte minden cica kedvelt engem eddig) és amikor felnőtt cica lett, mindig én adtam neki kaját. és kedvesen beszéltem hozzá. így a kajáját a hangomhoz tudta kötni. egyik nap pedig egyszerűen meg engedte, hogy meg simogassam. utána nagyon hűséges cica lett: bárhol ültem bele feküdt az ölembe. le kísért a busz megállóba (utána haza is ment) de egyszer entünk síelni, és mire vissza értűnk el tünt :(
2013. ápr. 2. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!