Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Prevital, Whiskas, Friskies...

Prevital, Whiskas, Friskies macskatápok jók?

Figyelt kérdés
Steril, Indoor pl.
2022. júl. 5. 15:51
 1/10 anonim ***** válasza:
66%

Nem, sz4rok mind.

Ilyen olcsó kategóriásba a Concept for life, sanabelle jók.

Sokan mondják a josera, cat vital tápokat is

2022. júl. 5. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
66%

4% a hústartalmuk. Gyakorlatilag gabonapép színezékkel, tartósítószerekkel és ízfokozókkal.

Ha megfelelően akarod etetni a macskát, akkor semmit nem veszel neki elelmiszerboltban, mert ott csak ilyenek vannak. Normális minőségű tápokat állatosboltban illetve internetes állatos webshopokban tudsz beszerezni.

2022. júl. 5. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
94%

Mindig olvasd el az osszetevoket kerdezo es akkor konnyen kiderul, hogy jo-e.

Magas hustartalomra kell torekedni.

2022. júl. 5. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Whiskas: Összetevők

Válogatott gabonafélék, Hús és állati származékok (30% ...


Friskies: Összetevők

Gabonafélék, Hús és állati származékok (20% ...


Prevital: Összetevők

Gabonafélék, Hús és állati származékok (18% ...


Egyik sem 4 % ...

2022. júl. 5. 16:32
 5/10 anonim ***** válasza:
90%

Tudod mi az állato származék? Csőr, toll, csont, köröm, pata… mindez darálva. Színhúst fel sem tüntetnek, az 4% sincs. 🤦🏼‍♀️


Az enyémek Purizon szárazat esznek, min.70% hús (nem melléktermék!!), nulla gabona és cukor. Illetve Cosma nedveset kapnak, ami színhús és lé.

2022. júl. 5. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
85%
Minek kérdezed te nyomorék, ha mindenkit lepontozol
2022. júl. 5. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
85%

Whiskas összetevők

Gabona, hús és állati melléktermékek (többek között 4% csirke a világosbarna darabkákban)

Tehát az a 4% is csak a világosbarna darabkákban van. És ahogy valaki írta, az sem színhús, hanem húsipari hulladék, amit máshová már nem tudnak beletenni.

Nen mondom hogy diploma kell a macskatartáshoz, de na, azért egy kis józan paraszti ész elkél hogy az ember legalább értelmezni tudja az összetevő listát és lássa a különbséget egy ipari hulladék és egy prémium táp között.

Gondolom ha tönkrevágod a macska máját meg a veséjét ezekkel a szarokkal, akkor meg az lesz a bajod hogy orvoshoz nem akarod vinni mert az drága.

2022. júl. 5. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
90%

Amugy kerdezo te hol lattad ezt a 30%-os kiirast? En most raneztem talalomra egy whiskas konzervre, 4% van az osszetevok kozott.


De amugy ezek szerint neked nincs problemad ezekkel a markakkal, tehat mi a kerdes? Nyilvan mindenki azt csinal, amit akar, csak akkor meg kar itt hergelni a nepet.

Ezek szarok egytol egyig, de a te dolgod, hogy mivel mergezed az allataidat. Oket azert sajnalom,de ez van.

2022. júl. 5. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
91%

És csak halkan súgom meg, a prémiummal való etetéshez nem kell gazdagnak lenni, mint ahogy sok ipari hulladékkal etető hiszi. Mert a prémiumból sokkal kevesebb kell, mivel magasabb a tápértéke. Ha az ember utánaszámol, kb ugyanott van pénzben ha prémiumot vesz, sőt, bizonyos esetekben még olcsóbban is kijön.

Tehát nem pénzkérdés, sokkal inkább észkérdés hogy mit választ az ember a házikedvencének.

2022. júl. 5. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nem én pontoztam le senkit.

A kérdés azért született, mert egy ismerősömet próbálom meggyőzni.

Az előző kommentem, az ő válasza arra, amit én mondok neki.

De nem hiszi, szerinte mindegyik ugyanolyan, csak lehúzás az egész.

Azért, mert kicsi korában az én cicám és az ő cicája ugyanazt az Applaws Kittent ették, mégis az enyém nagyobb lett, mint az övé.

Amióta felnőtt a cica, a fent említett tápok éppen akciós változatával etet.

Én cicám most Visán Optimanova nyúlhúsos tápot eszik.

Köszönöm a válaszokat és sajnálom, ha bárkit is felhergeltem.

2022. júl. 5. 19:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!