Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi történhetett, hogy bepisilt...

Mi történhetett, hogy bepisilt a macskám?

Figyelt kérdés

Van egy 12 éves, ivartalanított nőstény cicám. Mindig is egy nagyon könnyen kezelhető, laza cica volt, soha nem zökkentette ki semmi, sem költözés, sem kajaváltás, simán egyedül lehet hagyni akár 2,5 napra is, soha nem tett tönkre semmit, és “balesetek” sem történtek. Ma este viszont két helyre is masszívan odapisilt az ágyra. Semmi változás nem történt, nincsenek új bútorok, az alom tiszta és a megszokott márka, cicakaja is ugyanaz, ráadásul mostanában szinte nonstop itthon vagyok, úgyhogy nem is a magány miatt történt. Állatorvosnál most voltunk egy hete éves rutinra, semmi problémát nem talált.

Nyilván nem az a gondom, hogy 12 év alatt történt egy baleset, de félek, nehogy ez csak a kezdet legyen. Vigyem vissza az állatorvoshoz? Vagy egyelőre csak figyeljem? Pénteken ráadásul muszáj 24 órára egyedül hagynom…



2022. júl. 7. 01:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én figyelném és ha még többször előfordul elvinném orvoshoz és kérnék egy teljes labort, vérképet, hogy a veseértékek rendben vannak-e.


Illetve bármi más vizsgálatot amit az orvos mond.

2022. júl. 7. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

A vicc az az, hogy ráadásul labort is csináltattam egy hete, az egyik szívérték volt csak egy kicsit magas, de minden más rendben volt, vesére külön kitért a doki, hogy milyen szép.

De igazad van, figyelem, aztán ha még előfordul, visszaviszem.

2022. júl. 7. 01:54
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
12 évesen már idős korba lép lassan a cica. Hólyag vagy veseprobléma is lehet. Mindenképpen megnézetném orvossal.
2022. júl. 7. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Hogyan pisilt oda egyebként? Úgy értem, hogy direkt oda ment és úgy, vagy ott feküdt?

Vagy pont nem láttad?


1.voltam

2022. júl. 7. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Általában az ágyon szokott feküdni, úgyhogy szerintem nem direkt lett kiválasztva az a hely. Sajnos nem láttam, pont akkor takarítottam az almot. Arra is gondoltam, hogy esetleg pont rossz volt az időzítés, pont akkor kellett volna neki nagyon, amikor ott matattam, de így is fura.
2022. júl. 7. 13:28
 6/7 anonim ***** válasza:

Na így, azért más. Lehet tényleg azért pisilt oda, mert éppen nem tudott az alomba menni és már nem tudta visszatartani. Ha máskor nem fordul elő , akkor nincs gond szerintem. Főleg így, hogy egy hete volt a teljes kivizsgálás, laborral.


Még olyan lehetne, hogy mondjuk magasabban van az ágy, nehezebben mozog - ezt meg mondjuk látnád, ha a lábaival lenne valami, fájna neki -

2022. júl. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mekem is igy kezdődőtt kb. 12 éves macska, minden nyáron kínlódik ezzel, a nagydolog is problémás, ezért nem alszik a szobában. A hüvösebb idő eljövetele meg szokta oldalni, akkor isét érzi mikor kell menni időben. Az enyém foltos, trikolor bundájú, gondolom valami genetikusan is átmenő dolog ez, típushiba. Gondolom az új verziók már jobbak, de akinek ilyen van az szenvedhet vele... A sokdiplomás állatorvosok okoskodása sem segít itt sajnos..
2022. júl. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!