Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Maine Coon tápot lehet adni...

Maine Coon tápot lehet adni Sziámi macskának?

Figyelt kérdés
Van egy maine coon cicám és nem eszi a Concept for Life Maine Coon tápot. Nem szívesen dobnám ki. Viszont az utcánkban van egy elhanyagolt sziámi cica és arra gondoltam megetetem vele. De nem szeretném, hogy esteleg valami baja legyen tőle.

2022. júl. 7. 17:22
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
67%
😂😂😂
2022. júl. 7. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Ez a fajtatap dolog a legnagyobb atvagas a vilagon, nem is ertem ki dol be neki 🤣

Na mindegy.

Adhatod neki.

2022. júl. 7. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
74%
NEM!!! Semmi esetre se! Sziáminak KIZÁRÓLAG sziámi tápot szabad adni, maine coon -nak maine coon tápot. Nehogy véletlenül is összekeverd, kinek mit adsz, mert a nem célzottan nekik való tápok azonnal sisteregve szétégetik a belső szerveiket, de lehet, hogy láncreakciót indítva felrobbannak, az egész bolygó összes macskájával együtt.
2022. júl. 7. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

@4: 😂😂


Esküszöm, ha nyugdíjba megyek, macskatáp kereskedést nyitok. Átcsomagolom a hótt átlagos kajákat csilivili fajtazacskókba, és tripla áron árulom... :-D

2022. júl. 7. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy díjnyertes kiállítási macskáról beszélnénk, aki születésétől kezdve csak kaviárt eszik, akkor lehet hogy felmerülne bennem hogy lesz-e baja attól, ha valami ismeretlen, nem neki való tápot kap, de szerintem az elhanyagolt cica ennél valószínüleg sokkal szarabb dolgokat eszik, ha egyáltalán eszik valamit. Úgyhogy nyugodtan add neki oda, azt mondanám 99% hogy jót teszel vele. De szerintem maradj ott vele, amíg megeszi, hadd érezze magát biztonságban, meg nehogy valami rohadék másik kifigyelje és megtépje őt a kajáért cserébe.
2022. júl. 7. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
71%
Jaj nekem! Erről mindig eszembe jut, mikor a Szfinx cicámnak véletlenül Perzsamacska kaját adtam. Másnapra már teljesen benőtte a bozont. 😭
2022. júl. 7. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kedves válaszokat🙂

Most, hogy olvastam a kommenteket rájöttem arra, hogy igazatok van. Tényleg én voltam a hülye azért, mert segíteni akartam egy macskának és nem akartam, hogy emiatt valami emésztési gondjai legyenek. Tudom, hogy a maine coonnak a szívével vannak gondok és voltam olyan bolond, hogy azt hittem a fajta tápja egy kicsit erősíti a szívet és esetleg árt egy másik fajtának ha sokat eszik belőle. És azt is köszönöm, hogy felnyitottátok a szemem a fajtatáppal szemben. Túl naiv voltam. Innentől kezdve szerintem Friskies-t és Kitekat-ot fogok neki adni, hisz az olcsóbb is.

Tényleg köszönök mindent és sajnálom, hogy ezzel a kérdéssel raboltam az időtök. De legalább jót szórakoztatok rajtam😘😘

2022. júl. 7. 18:26
 8/21 anonim ***** válasza:
11%

Jó hát ne érezd magad szarul. Lehet itt mondani hogy nincs különbség a fajtatápok között, de van. Prémium minőségnél kiderül.


Main coon fajtatáp:


"Optimális a Maine Coon macskák és a nagy termetű macskafajták számára.


MAINE COON: Szívműködés – A taurin, omega-3 zsírsavak és ásványi anyagok (magnézium, nátrium, kálium) igényekhez igazított mennyisége jótékonyan hat a szívműködésre.


Analitikai összetevők:


34% fehérje, 20% zsírtartalom, 8% nyershamu, 4% nyersrost, 1,25% kalcium, 1,05% foszfor, 0,09% magnézium, 0,5% nátrium, 0,8% kálium, 4,05% omega-6 zsírsavak, 1,25% omega-3 zsírsavak. "



Ezzel szemben ugyanezen márka sima adult macskatápja, SELECT GOLD Adult Hair & Skin:


" Analitikai összetevők:


34% fehérje, 21% zsírtartalom, 7,8% nyershamu, 4% nyersrost, 1,3% kalcium, 1,1% foszfor, 4,3% omega-6 zsírsavak, 1,25% omega-3 zsírsavak. "



Nyilván nem lesz baja semelyik másik fajtának se a Maine Coon változattól, de ha Maine Coon macskám lenne, a neki való, jobban az ő igényeire szabott táppal etetném, az biztos. A fentiek magukért beszélnek, ezt a márkát állatorvosok közreműködésével fejlesztették ki, de laikusként nyugodtan nekiállhattok ezt is jól megszakérteni és lefikázni... 🤣

2022. júl. 7. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
43%

Kivalasztottam talalomra egy nem fajtatapot, el lehet olvasni az osszetevoket, ebben is van omega3, asvanyi anyagok, taurin meg egy csomo minden.

Hogy is van ez akkor?


[link]

2022. júl. 7. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Segítek: kálium és magnézium.


Na azt keresd meg a többiben. És szakértsd meg mindenképpen, persze csak ha van állatorvosi diplomád.

2022. júl. 7. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!