Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Első macskának sziámi?

Első macskának sziámi?

Figyelt kérdés
Kinti-benti tartással lenne megoldva, de félek, hogy ellopják. Mondjuk Budapest kertváros de akkor is... És tényleg nagyon beszédes? Vagy csak neveléstől függ?
2013. márc. 31. 12:36
 1/4 anonim ***** válasza:
75%

Én biztosan nem tartanék sziámit kinti-benti tartással, folyton attól félnék, hogy ellopják. Valljuk be, egy égszínkék szemű macska igencsak kelendő.

Szóval nekünk 2,5 éves sziámink van, Mózes. Igen nagydumás, ha valami nem tetszik neki (vagy tetszik), akkor azt megmondja. Mikor kicsi volt, iszonyat fürge, játékos volt, de ha valamiért rászóltunk, hogy nem szabad, akkor azt soha többet nem csinálta. Nagyon okos állatok, és iszonyat embercentrikusak. Nem érdekállat, nem csak a kaja miatt jön kényeztetésre, hanem imád az ember ölében aludni. Mi egyszer próbáltuk egy éjszakát egyedül hagyni, utána levakarhatatlan volt és azt a panaszáradatot..... Ha szeretnél egy igazi tépőzár macskát akkor a sziámit válaszd :)

2013. márc. 31. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha van arrafelé forgalmas út, akkor semmiképp se tarts kinti-benti macskát. A sziámit valóban hamar ellopnák. Az iménti jellemzés tökéletesen igaz bármelyik jól tartott házi macskára is, tehát ha ki is szeretnéd engedni, de csak biztonságos környezetben, akkor egy házi macskát ajánlok.
2013. márc. 31. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Egyelőre még azt sem tudom, hogy családi ház első emeletéről hogy fog kijárni, a bejárati ajtóra nem szeretnénk macskaajtót vágni :(
2013. márc. 31. 13:52
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is sziámim van, de nem a klasszikus és nem törzskönyvi kivonattal. Ettől függetlenül megvannak a jegyei és igencsak szeret beszélni, dumálni, ordítani. Mint minden macsek ők is különbözőek, mind természetben, mind hangszínben. Hallottam már olyan sziámi ordítást, amit nem bírnék, de az én cicámé nem ilyen, nem azért, mert az enyém, hanem tényleg lágyabb a hangja. És a beszéd sok kis finom dolgot, hangot is jelent. Ő pl.: nagyon ritkán van ölben, ő csak az ember mellett szeret lenni, hogy hozzáérjen, most is itt van, ilyen időben ki se megy. Meg sokszor követi azt akire éppen rákattan. Valahogy ő mindenkit szeret és felváltva van mindenkivel. Ezt is szeretem benne.

Kifejezetten benti cicának akartam, de én őt nem tudtam megfékezni, kiszökött a tetőtéri ablakon is meg kivágyott nagyon. Most már ki is mehet, ha szeretne. Van nyakörve meg okos is és a környékünk elég jó, se főút, se kutyák, se durva szomszédok. Szerintem a sziámi annyira elterjedt már, hogy én nem félnék attól, hogy ellopják a különlegessége miatt, de a klasszikus az már kicsit másabb kategória (külsőre).

Én nem javasolnám a macskaajtót, mert az nem biztos, hogy csak ő használná, jó is, hogy te sem szeretnél. Hozzánk anélkül is belóg néha az idegen szomszéd macska és nem nagyon örülök neki.

A miénk sokszor bent van. Szóval ha úgy döntesz, hogy a tiéd is kimehet egyszerűen csak kiengeded és majd ő jelez, ha be akar jönni. A miénk este szeret kimenni még és nem mindig jön magától, de ha hívjuk másodperceken belül ott terem és már zárjuk is be az ajtót, mert mindig itthon alszik. Sokszor látótávolságon belül van és figyelem mit csinál. Szerintem nagyon kis okos és mindig óvatos, egyszer sem keveredett verekedésbe vagy "rosszba". A szomszédok meg sem tudják simizni, mert nem engedi nekik. Persze ivartalanított ez alap, hogy ne csavarogjon és ne nagyon az ösztönei vezessék, de ettől még ugyanúgy macska.

Szerintem nyugodtan lehet elsőre sziámi, ugyanolyanok, mint a többiek, mert szerintem háziba is lehet nagy dumás és hallgatag is nem hinném, hogy neveléstől függ max. ha biztonságban érzi magát és szereti a gazdikat, akkor jobban kijön az igazi énje.

2013. márc. 31. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!