Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Régen máshol is megvolt falun...

Régen máshol is megvolt falun az az iratlan szabály, hogy a kismacskákat addig el lehetett "tüntetni", amíg nem nyílt ki a szemük?

Figyelt kérdés
Falun nőttem fel, és mindenhol vol házicica, és nem volt még divat az ivartalanítás (80-as évek). Ugyhogy mindig születtek kiscicák (padláson, szénakazalban, stb). Ha időben megtalálták, amíg nem nyílt ki a szemük, elásták, vízbe fojtották, kazánba dobták stb. De ha már ki volt nyílva a szemük, nem szabadott bántani. Máshol is így volt ez, amolyan falusi szokásnak számított?
2022. júl. 7. 21:00
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
95%

"és nem volt még divat az ivartalanítás"



Az a baj, most sem divat és nem csinálják kellően sok helyen....


Sajnos volt anyósom is csinált 1x ilyet, 4ből kettőt amit nem akart meg tartani, nem tudom mit csinált velük pontosan... akkor utáltam meg anyóst...( kb 10 éve történt)

2022. júl. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 Metionin ***** válasza:
100%
Van még ma is sajnos. A mi macsekunk is úgy került hozzánk, hogy a kedves gazdasszony készült elásni, apám meg épp náluk dolgozott és nem engedte, megígérte, hogy inkább elhozza. De gondolom azóta is sok almot elásott már a mocskos perszóna, pedig lenne neki miből ivartalanítani. Ezt a szemkinyílós dolgot nem tudom, csak azt, hogy minél hamarabb elintézték őket. Ismerősöm mondta, hogy náluk ez "palántázás" néven ismert dolog és hogy mennyire kiakadt, amikor már nagyobb korában megtudta, hogy mi is az.
2022. júl. 7. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim válasza:
100%
Igen, még a mai napig.
2022. júl. 7. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 Rosszlovas ***** válasza:
100%

Én falun nőttem fel, és igen, nálunk is azt mondták, hogy "amíg nincs a szeme kinyílva, nem érez semmit", és megölték a kiskutyát, kismacskát. Földhöz vagy falhoz csapták, vagy egy vödör vízbe dobták, vagy gödörbe dobták és rá a földet, szomszéd néni a trágyadomb mellett összegyűlt ganélébe dobta a kiscicákat, vagy kivitték az erdőszélre és otthagyták.

De nem változott semmi, ma is ezt csinálják. Nagyon kevesen ivartalanitanak nálunk a faluban, eleve kutyához, macskához orvost is nagyon kevesen hívnak, és nem költenek rá. Bátyáméknál két kutya van, etetésük kimerül abban, hogy a mosogató alatti szekrényben van egy vödör, amibe minden maradékot öntenek, és abból mernek a kutyáknak.

Én mindig sírtam kiskoromban a megölt kölykök miatt, mindig megkaptam, hogy urizáló, kényeskedő hisztis p.csa vagyok, hát úgyse érez az semmit, még a szeme sincs kinyílva...

El is költöztem otthonról, mihelyt tudtam.

2022. júl. 7. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

"és nem volt még divat az ivartalanítás"



Az a baj, most sem divat és nem csinálják kellően sok helyen....


12es vagyok, az ivartalanításra értettem, hogy nem csinálják elég helyen, mielőtt többen félreértik, csak elsőre nem gondoltam erre...

2022. júl. 7. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
93%
Nagynénéméknél sok nyarat töltöttem, ott az volt a bevett szokás, hogy engem felküldtek a padlásra, fatárolóhoz, stb helyekre, hogy kiszedjem a kölyköket. Ha nem volt szerencsém az anyamacska bent volt és megkarmolt vagy harapot. Ha nem volt ott akkor bele tudtam tenni egy kosárba. Nekem azt mondták elviszik őket egy szép helyre, odaadják egy ismerősnek, stb. Nem olyan rég tudtam meg, hogy igazából hajnalban, amikor még aludtam egy nagy rúddal agyoncsapták őket. Mélységesen elszomorít, hogy segítettem nekik ebben...
2022. júl. 7. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

Kifelejtettem:

Mindig meghagytak egyet, hogy az anya ne legyen depressziósy én meg örüljek a kismacskának. De sajnos ők álltalában elpusztultak mert az anya nem törődött velük, mert megviselte a 4-5 másik kölyök elvesztése

2022. júl. 7. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!