Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi a teendő leukózis esetén?

Mi a teendő leukózis esetén?

Figyelt kérdés
Korábban kiírtam egy kérdést, amiben a cicánk pupilla megnagyobbodásaról érdeklődtem. Sajnos kiderült hogy leukózisa van… Az állatorvosunk annyit mondott, hogy ez egy immun betegség és majd kap immun erősítőket. De ahogy jobban utánanéztem lessokolódtam. Ez minden esetben ilyen komoly betegség? Semmi tünete nincs, jó az étvágya. Most 8 éves. Tud hosszú ideig élni tünetmentesen vagy törvényszerű, hogy rövidebb az élettartamuk? Akinek ilyen cicája van mit javasolna? Előre is köszönöm a válaszokat!
2022. júl. 9. 16:13
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem is leukozisos cicam van, nala 1 evesen derult ki, mikor is a semmibol egyik naprol a masikra borzasztoan beteg lett es majdnem meghalt.

De szerencsere sikerult megmenteni, mar 7 eves cicus, azota nem voltak tunetei.

Vetri dmg-t adok neki igazabol es jo minosegu tapot kap. Oszinten szolva nem tudom, hogy meddig elhet igy es mi lesz ennek az egesznek a kimenetele, de remenykedem a legjobbakban.


Illetve nem tudom, hogy a te cicad kinti vagy benti, de tilos kint tartani oket es nyers hust sem szabad nekik adni.


Nalam egesz eleteben benti volt egyebkent, oltast is kapott leukozis ellen, de 7 hetesen kerult hozzam utcarol, szoval valahogy igy fertozodott meg sajnos.

2022. júl. 9. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ez megnyugtatóan hangzik, főleg úgy, hogy ő nincs rosszul egyáltalán. Benti cica de ki szokott menni néha az udvarra. A saját egészsége érdekben nem szabad kiengedni vagy a többi cica miatt? Illetve megbonyolítja a helyzetet, hogy van egy másik két éves kandúrunk is.
2022. júl. 9. 17:11
 3/3 anonim ***** válasza:

Maga miatt se.

A legkisebb megfazasba is meghalhat, mivel ugye immunrendszere 0.


Teszteltessetek le a masik macskat is, de nagy esellyel o is leukozisos akkor.

2022. júl. 9. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!