Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ennyi idős cicát lehet bolha...

Ennyi idős cicát lehet bolha irtó cseppel kezelni?

Figyelt kérdés

A kérdés gyakorlatilag a címe a kérdésemnek amit kicsit kifejtenék.

Holnap hozzánk kerül egy kis cica aki 05.12.-én született.

Nekünk itthon van egy picit több mint 2 éves cicánk (áprilisi születésű) aki teljesen bolha mentes kb 7-8hónapos koráig vettük rá a fypryst nevű spot-ot teljesen kiírtotta belőle a bolhát azóta sem volt benne egy darab sem panelba lakunk mióta nálunk van nem volt kint.

Ugye ezeknek a cseppeknek írja a tájékoztatója hogy 8hetesnél fiatalabb cicákon nem ajánlott alkalmazni és 1kg súly alatt sem. Pontos súlyát nem tudom a cicának. Hirtelen muszájból kerül hozzánk elkülöníteni max úgy tudnám hogy fürdőbe bezárom de őszintén nagyon sajnálnám meg egy hétig ott tartani ugye tipikus panel fürdőszoba nagyon pici ablak nélküli... De nem akarom hogy elkapja a dáma macskánk nehezen viselné ha újra elkapná az új cicától. Nem tudom hogy mit csináljak... Volt ahol olvastam hogy nyugodtan csepegtessem rá nem lesz baja...de félek. Szerintetek? Ha jól számoltam kedden lesz 8hetes....



2022. júl. 9. 19:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Én kikérném állatorvos véleményét, ill. megkérdezném, esetleg tud-e olyan készítményt, ami ebben a korban is használható.
2022. júl. 9. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem kinti macska jön, akkor elég esélyes, hogy ő sem bolhás. De én is úgy tudom, 8 hetes kor után adható. Ha áprilisi, akkor már túl van a 8 héten. De szerintem nézd meg előtte, hogy kell-e egyáltalán?
2022. júl. 9. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Áprilisi a meglévő cicám :)

Frontline cseppet olvastam most kb 1 perce hogy 8 hetes kortól mehet. Az a párnap sokat számíthat?:(

Dokinkat holnap megpróbálom felhívni csak vasárnap nem tudom illik-e zavarni vagy felveszi-e

2022. júl. 9. 20:31
 4/12 A kérdező kommentje:
Illetve kinti macska jön ezért is aggódom
2022. júl. 9. 20:31
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Bolhasamponos fürdő esetleg ? Nagyra meg csepp megelőzésként és mikor elég nagy a kicsi is, utána mehet rá is a csepp.
2022. júl. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Bolha sampon is fürdő az meg 9 hetes kortól mehet csak. Megőszintén én egyszer furdtettem kölyök macskát mai napig még van a nyoma 😂😂😂 pedig kesztyű is volt rajtam...
2022. júl. 9. 20:46
 7/12 A kérdező kommentje:
A nagyra is veszünk cseppet mi is gondoltunk rá megelőzésnek
2022. júl. 9. 20:47
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Akkor marad az, hogy a nagyra teszel cseppet, hogy ne menjen bele, ha egyáltalán van a kicsin és amikor elég nagy lesz a kicsi, kap ő is.
2022. júl. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
67%

FRONTLINE® Spray kutyáknak és macskáknak


Azonnali segítség bolhák és kullancsok ellen.


A FRONTLINE® Spray bolhák és kullancsok elleni elleni oldat kutyák, macskák, kölyökkutyák és kölyökmacskák számára. A spray segít abban, hogy az állat gyorsan megszabaduljon a bolháktól és a kullancsoktól a teljes testfelület befedése által.


2 naposnál idősebb kölyök állatokon, valamint kistestű kutyákon is alkalmazható.

2022. júl. 9. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Utolsó hatalmas köszönet! Szerinted hol tudok ilyet személyesen venni?
2022. júl. 9. 21:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!