Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Foresto nyakörv vagy Advantix...

Foresto nyakörv vagy Advantix cseppek? Előnyök hátrányok érdekelnek

Figyelt kérdés

Tavaly Advantixot kapott, de most néztem szinte ugyanolyan árban van a 2, a Forestonak mégis tovább tart a védelme.

Tapasztalatokat várnék :)



2020. jan. 30. 22:51
 1/10 anonim ***** válasza:
83%
Nekem Foresto van mind a 2 kutyán. Kintiek. Nem szakad el nem rágják le egymásról sem. Maximálisan elégedett vagyok vele, nem volt bennük bolha sem kullancs azóta.
2020. jan. 30. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
64%

Ha csak ebből a 2-bol lehet választani, akkor foresto


(Én bravecto tablettát használok, nagyon jó)

2020. jan. 30. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A Forseto 7-8 hónapig véd, vízálló, nem büdös. Hosszúszőrű, dupla bundájú kutyának nem jó választás mert nem érintkezik a bőrrel.

Advantix 1 hónapig véd, előtte és utána 4 napig nem érheti víz. Egy fokkal macerásabb a felrakása, pár napig nem szabad ott simogatni a kutyát.

2020. jan. 31. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Forestonál 1-2 hónap után a nyakörvtől 10 cm-re találtam egy hatalmas kullancsot, ezt mástól is hallottam már.

Advantix nálunk bevált.

2020. jan. 31. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Mi is bravectot hasznalunk, tavasszal szoktak egyet kapni, viszont en nem vagyok vele elegedett, ugyhogy mast fognak kapni. A bolhak ellen jol ved, ellenben kullancsok rendszeresen vannak a kutyaimban (eleg sokat turazunk) es elvileg a szunyogok ellen sem ved, plusz november kornyeken olvastam eloszor rola cikket, hogy sok kutyanak kicsinalta a majat. Mivel az egyik kutyam mar idosebb (9eves) ezert valoszinuleg Nexguardot fogok nekik adni, mert arrol eddig csak jot olvastam, de meg nem olvastam annak sem tuzetesebben utana. Nemsokara megteszem, mert a mostani enyhe tel utan szerintem tele lesz minden kullancsokkal meg szunyogokkal es valamit muszaj ra kitalalnom...


Voltak mar cseppjeik, nyakorvuk is. A csepp mellett lett egyszer bolhas az idosebbik kutyam ugyhogy en azt semmi keppen sem ajanlom, nyakorv pedig ide vagy oda rendszeresen voltak bennuk kullancsok is.

2020. jan. 31. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A Foresto fele hajlottam nagyon, de egyikőtök írta hogy hosszú, dupla szőrű kutyának nem olyan jó választás... hát az enyémnek kész sörénye van, átlag 10 centi hosszú nagy bundája.

Akkor marad az Advantix, végülis is tavaly is egész jól bevált.

A Bravectoról én is sok rosszat hallottam, 13 éves kutyának így én sem adnám szívesen.

Nexgard Spectra vényköteles, nagyon erős gyógyszerrel mérgezni nem akarom, annyira nem nagy nálunk az élősködők létszáma. De valóban jobb lett volna egy hidegebb tél!

2020. jan. 31. 12:08
 7/10 anonim ***** válasza:
Én többféle ilyen nyakörvet próbáltam, drágát is, olcsót is, de azon túl, hogy amúgy hosszú szőrű a kutyám (nem volt egyiknél sem a leírásban, hogy nem ajánlott nekik), még allergiás reakciót is kiváltottak, szóval a havi féreghajtó mellett én maradtam a spot on védelemnél.
2020. jan. 31. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
En epp azert adnam nekik a Nexguardot mert a doki elotte nalunk csinal szivferegtesztet meg nez egy verkepet, igy megbizom benne. Par kutyas ismerosom eskuszik is ra... Viszont iszonyu draga... Tenyleg fogalmam sincs, hogy mit csinaljak.
2020. jan. 31. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Mi forestot télen használtunk. Egyébként advantix jól bevált.

De a bravecto és nexguard jobb. Egyik mellett sem találtam még kullancsot.

A nexguard azért vényköteles,mert előtte kell szívféreg teszt. Ha az negatív, mehet

2020. jan. 31. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Drótszőrű kutyára raknék Forestot, szerintetek az megvédi?
2021. júl. 26. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!