Kezdőoldal » Állatok » Macskák » SOS! Mit tehetek érte? Cicámat...

SOS! Mit tehetek érte? Cicámat megharapta egy kutya!

Figyelt kérdés

3 hónapos cicusomat megharapta egy kutya! reggel, még nem volt sebe, mire hazajöttem, az álla alatt egy nagy fognyom van! 6 hónapos kiskutya mellett él, ő is lehetséges, hogy ő harapta meg, bár ő sosem szokta bántani, csak játszani szokott vele, de lehetséges, hogy túlságosan beleélte magát a játékba.De lehet, hogy kiment az utcára, és ott harapt meg egy kutya, mert ott már 3 hónapja 3 kutya kergetőzik, és a gazdájuk azzal az ürüggyel engedik, hogy kimenjen, mert hogy kirágta hátul a kutya a drót kerítést. Biztos hogy egy kutya harapta meg, mert teljesen kilehet venni egy kutya fognyomot! szegénynek vérzik, ki mostam a sebét vízzel, és alkohollal lefertőtlenítettem. Ragtapaszt próbáltam tenni rá, de az leesett a szőrétől! Arra gondoltam, hogy ott óvatosan leborotválom neki a szőrt, hogy letudjam tapasztani. Ez így jó? Kamillát főzök neki, majd még azzal kenegetem. arra gondoltam, hogy elzárom addig a kutyus elől, amíg gyógyulgat. Állatorvosra most sajnos nincs pénzünk, de ha 1 hónap múlva kapná meg akkor lenne. Aput nem érdekli, mert utálja macskákat. Anyu tőlünk 200 km-re dolgozik most, de Hál' Istennek már csütörtökön megjön.Ja, és az autó is nála van, úgyhogy ha lenne pénzünk se tudnánk elvinni, mert 6 km-re van az állatorvos. Egyébként jól van, az étvgya is jó, meg futkosik, de félek, hogy majd baj lesz. Az utcai kutyákat majd rendezem, szólok nekik mégegyszer, hogy kezdjenek már valamit a kutyájukkal, ha nem, akkor pedig, megyek a polgármesteri hivatalba.



Bocsy a helyes írási hibákért, nagyon siettem.


12L


2010. szept. 21. 14:47
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy ez acica nem védekezik, nem fújtat mégha bajban van se.
2010. szept. 21. 14:49
 2/11 anonim ***** válasza:
ha súlyos a sebe, akkor doki, ha nem súlyos, akkor meg minek kínzod, fertőtleníts és kész, se nem kell tapasz, se nem kell borotválni (pláne, hogy még bele is vágnál a sebbe) , se elzárni nem kell, se kamillateázni
2010. szept. 21. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

szia baba! ha rendesen elláttad a sebét, fertőtlenítetted

és a cica jókedélyű akkor semmi baj.

azért figyeld, és, ha van valami kenőcsöd /betadin/azzal is kend be.

üdv-cicás-

2010. szept. 21. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
40%
most nem azért de szerinted 12 évesen melyik hivatalban fognak téged komolyan venni? na de a témához pedig ne borotváld le a macska szőrét hanem hagyd ugy ahogy van. ha a vérzés elált akkor nincsen semmi gond vigyázz hogy ne fertőződjön el. feleslegesen pánikolsz egyébként.a macskád állapotáért pedig neked kell felelősnek lenned és nem a szomszéd kutyáinak.
2010. szept. 21. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Réti bubuzér ***** válasza:
Ne csinálj semmit. Begyógyul az hamar, nemhiába van 9 életük. Nekem a kandúrom jött haza mindenféle sebekkel a bagzásból, egyszer pl ketté volt vágva az orra, de meggyógyult nagyon hamar :)
2010. szept. 21. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!Anyuéknak szólok a kutyák ügyében!De akkor is idegesítő, hogy ha az utcára kimegyek, akkor egyszerre 3 kutya ugrál körülöttem! Ráadásul majd ha a kutyusom nagy lesz, és tüzel, akkor simán kirágják a drótkerítést!Ha nem nem javul a seb, akkor lehet, hogy a mamáméktól kérek kölcsön pénzt az állatorvoshoz :)
2010. szept. 21. 15:03
 7/11 A kérdező kommentje:
Első! igazad van, nem kéne le brotválni!
2010. szept. 21. 15:04
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
ó a jó istenit, tessék ivartalanítani a macskát és a kutyát is, ha nincs pénzetek rá, akkor meg nem kéne kutyát/macskát vállalni....ha ivartalanítva lennének, egyrészt nem mászkálnának el, másrészt nem megy be hozzá semmilyen kutya
2010. szept. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
a macska fogyóeszköz... ha nyanvadék akkor ne tutujgasd, hanem bízd a természetre.. majd lesz életerős azt nem kell megvédeni a kutyáktól...
2010. szept. 21. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
légyszives kedves utolsó sétálj most el a közeli vasútállomásra és lépj ki egy vonat elé, fogyóeszköz az ember reméljük nem vagy nyamvadék és kibírod. ha nem akkor valahogy megleszünk nélküled.
2010. szept. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!