Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyi időre engeditek ki a...

Mennyi időre engeditek ki a cicátokat?

Figyelt kérdés
Kertes házban lakunk, van egy 3 hónapos cicám és 2 kutyánk kint, a cica bent alszik 2x vagy 3x szoktam kivinni játszani, futkározni 1 óra hosszára felügyelettel ez elég neki? Bent is tud játszani, van neki macska alom is. Ha nagyobb lesz akkor már ki fogom engedni hosszabb időre. Egyébként a kutyák nem nagyon vannak még össze barátkozva vele..

2022. aug. 1. 12:27
 1/10 anonim ***** válasza:
83%
Semennyire. Nálunk családtag, nem fogyóeszköz.
2022. aug. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Sinmysterio válasza:
98%
Ilyen pici korában mindig maradj kint vele próbált meg a kutyáknak is megtanítani hogy nem szabad bántani
2022. aug. 1. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
74%
Ameddig akar. Általában az éjszaka kinnt van, nappal meg ki-be mászkál, de néha a házba csílel.
2022. aug. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nincs macskám csak érdekelt, hogy ezt egyáltalán lehet- e szabályozni, hogy kiengeded és mondod neki gyere 1 óra múlva. 😂😊


Felügyelettel az más.



Későbbiekben hogyan tervezed hosszabb időre kiengedni , a kertet is elhagyja?


Úgy a kutyákkal lehet gond lesz. Panelos környéken lakom, kutyám van. Séta közben megismertem egy nőt aki a környék cicáit eteti mindennap, neki is van a lakásban de hát minden cicát nem tudod befogadni.

A lényeg a kutyám ment volna barátkozni az egyik cicához és mondta, hogy ne engedjem, mert nem fog félnia macska a kutyáktól ha összebarátkoznak és baj lehet belőle, ha másik kutyával találkozik, aki nem barátságos.


Szóval kérdés ha összebarátkozik a két kutya és a cica utána engeded kóborolni plusz veszély lehet, hogy nem tart a kutyáktól. Persze ha nem hagyja el a kertet akkor oké.

2022. aug. 1. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
88%
Semennyire, mivel nem macskabiztos a kerítésünk. Nálunk sem fogyóeszköz.
2022. aug. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
58%

Semennyire. Ellopnák őket vagy elkapnának valamit a kinti rühes korcsoktól.

Kifutó is felesleges, oda hugyoznának sz4rnának a kerítésre a kinti dögök tuti.

2022. aug. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Hellmano ***** válasza:
100%
Nem tudom nálunk a régi időkben a macska inkább kint volt , mint bent...ám később már volt egy macsek, akit szobacicának neveltem és nem engedtem ki soha estére felraktam a padlásra és reggel engedtem le a lakásban. Nagyon élvezte ezt az életet és nem is hiányzott neki a kinti élet nem mellesleg jóval hosszabb életet élt, mint a többi macskánk, akik kint is bóklásztak. 15 évet élt és a végén annyira sajnáltam, mikor elpusztult, hogy megfogadtam több macska nem kell, mert annyira hozzám nőtt, hogy pótolhatatlan lett. Gyakorlatilag az egész gyerekkoromat végigkísérte a macska a felnőtté válásomig.
2022. aug. 1. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
92%

Mikor még éltek a cicáim, nyáron mindig kihoztuk őket a hétvégi házunkba. Szerencsénk volt velük, soha nem mentek ki a kertünkből, mindig a közelünkben voltak. Éjszakára bejöttek a házba aludni. Otthon is kiültek a függőfolyosóra napozni, aztán visszajöttek a lakásba. Sajnos ez nem jellemző, a macskák általában szeretnek csavarogni, ezért nem jó őket kiengedni.

N

2022. aug. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Hellmano ***** válasza:
45%
Nekünk volt olyan macskánk, aki úgy jött haza, hogy ki volt szakadva a hátsó lábánál a hasa és kilátszottak a belső szervei, de haza jött alig bírt hazajönni és utána úgy eltűnt, hogy 3 hétig nem láttuk, de mikor hazajött összeforrt a sebe. Tuti, hogy kutya marta meg. Nagy túlélők, amúgy a macskák, de onnan jött, hogy a másik említett macskát már nem engedtem ki és szobacica lett belőle. Volt egy kiherélt kan macskánk is, aki akkora lett a herélés után, mint egy kutya kb. mármint kistermetű kutya :D Na vele nem volt érdemes szórakozni, mert nála a játék az volt, hogy letépte gyakorlatilag a karodat, ha játszottál vele :D Én, mindig macskás volt amúgy, jobban szeretem a macskákat, mint a kutyákat, mert a kutya az alárendeli magát a gazdájának, míg egy macska öntrövényű és szemtelen, minél jobban szemtelen egy macska annál jobban bírtam. Azokat a macskákat nem szeretem, amelyikek naívak és emaitt áldozatul eshetnek ismeretleneknek (ellopják netán ha rossz indulatú ember kapja el megkínozza stb., tehát ne legyen barátságos a macska, mert az a kárára vállhat idegenekkel szemben) Megtanítottam kinyitotta a hálószoba ajtaját felugrott a kilincsre és jött be, lenyította a sütő ajtaját, kinyitotta a hűtőt igaz ez nehezebben ment neki, mert azt nem tudta a saját súlyával nyitni, mint a kilincset vagy a sűtő ajtaját. Megette a kovászos uborkát és a zöldségeket, de a csokit is imádta azt annyira, hogy a karácsonyfáról, mindig lelopta a szaloncukrokat meg nem egy fát fel is borított emiatt :D
2022. aug. 1. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
78%
Mi a macskánkat 5 hónapos koráig úgy engedtük ki h, nap közben lehetett csak kint..Azért óránként ránéztünk..Este beengedtük mert már volt olyan h kint maradt és a fa tetején volt mert valamitől megilyedt..5 hónapos kora óta kint van éjszaka...És napközben ha nagyon beakar jönni beengedjük..Ő inkább kinti macska(Meg van oldva hogy az udvarból ne bírjon elmenni)..Egyébként nem is bánja ezt..Mer amikor kicsi volt mindig kiakart menni este is..Most kint lehet és egereket is szokott fogni..
2022. aug. 1. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!