Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Idős macskáknak a fájdalomcsil...

Idős macskáknak a fájdalomcsillapítót táplálékkiegészítő szintjén kellene adni?

Figyelt kérdés
Az állatorvosunk mondta ezt, amikor a 14 éves cicával jártunk nála, hogy mostanában kezd egy ilyen nézet lenni az állatorvosoknál. (Ne értsétek félre, ez nem az ő nézetét tükrözi, sajnos a mi cicánknak most tényleg kell fájdalomcsillapító.) Ti hallottatok már ilyenről? Fájdalomcsillapítón a nem-szteroid gyógyszert értette, tehát nem ilyen zöldkagyló meg hasonló dolgokat.

2022. aug. 1. 15:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

En errol meg soha nem hallottam.

Csak akkor adnek, ha fajdalma van. Egyeb esetben oszinten, minek? Terheled vele a majat feleslegesen.

2022. aug. 1. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ezt kifejtette? Nem teljesen értem. Az is lehet hogy ő is félreértett másokat, akik valóban folyamatos nagy fájdalommal élő állatokat gyógyszereztek napi szinten.
2022. aug. 1. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a szervezete egy idő után hozzászokik a fájdalomcsillapítóhoz, kevésbé hat. Kérd ki esetleg másik orvos véleményét is.
2022. aug. 1. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Fájdalomcsillapító akkor kell , ha fájdalama van az nem arra való, hogy szedje csak ezért is nem táplálélkkiegészítő a neve.


A helyedben csak akkor és addig adnám a macskámnak amíg szüksége van a fájdalomcsillapításra. Na meg persze a fájdalom okát kéne elsősorban kezelni.


Kérdésre én még nem hallottam ilyen nézetről.

2022. aug. 1. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

2# Igen, kifejtette. Az a lényege, hogy az idős macskának sokszor lehet fájdalma, amit nem feltétlenül veszünk észre, mert bizonyos fájdalom szint alatt elég jól el tudják rejteni/nem mutatják annyira. És ezért időről-időre, ha már valami pici más, pl. kicsit kevésbé aktív a macska, akkor fájdalomcsillapítót kellene neki adni eszerint a nézet szerint. Magyarán az olyan fájdalmak kezelésére, amit az állat nem mutat ki egyértelműen.


Tisztában vagyok sajnos vele, hogy a fájdalomcsillapítók terhelik a májat, vesét, gyomrot is, ezért is csodálkoztam ezen, és kérdeztem meg, hogy hallott-e ilyenről más is. Nem volt szó a mi macskánk folyamatos fájdalomcsillapítózásáról egyelőre, remélem, nem lesz rá szükség.

2022. aug. 1. 17:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!