Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért pisil be a kiscicám?

Miért pisil be a kiscicám?

Figyelt kérdés

Az almot is szokta használni (a nagydolgát szerencsére csak ott végzi), mégis előfordul, hogy bepisil. Vagy az ágyra, vagy a kanapéra, vagy a szőnyegre (parketta van mindenhol, csak egy kis leterített szőnyeg van). A hálószobába nem engedjük be, a szőnyeget nem raktuk vissza, de a kanapét nem tudjuk eltűntetni.

Olvastam meg hallottam több embertől is, hogy akkor csinál ilyet, amikor szeretne valamit. De egyszerűen nem tudok rájönni, hogy mit. Volt, hogy közvetlenül kaja után pisilt be, volt, hogy kb egy óra simogatás és játék után, volt, hogy kb 20 perce takarítottam ki az almot, teljesen tiszta volt, és azután is.

Kb 2-3 hónapos kisfiú, még nincs ivartalanítva, nemrégóta van nálunk.

Lehet hogy csak a kora miatt csinálja ezt és majd kinövi, megtanulja, hogy mindig az almot használja?

Ha rajtakapom, hogy bepisil, vagy éppen kezdené (olyan pozícióban van), kicsit leszidom és odarakom az alomra. Ha az almot használja, utána megdícsérem és adok neki jutalomfalatot. Ezek jó ötletek, használni fognak? Vagy mi mást tudok még csinálni?



2022. aug. 3. 09:57
 1/3 anonim ***** válasza:
86%
Ugyanazért, amiért egy kisgyerek. Belefeledkezik a játékba, nem veszi észre időben, hogy pisilnie kell, és nem megy az alomra. Minden kiscica így kezdi, ki fogja nőni, ne aggódj. Arra figyelj, hogy ahová pisilt, azt maximálisan szagtalanítsd, mert ha egy picit is érzi a pisije szagát, megy oda máskor is.
2022. aug. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Lehet érdemes lenne mégegy almot beszerezni, és azt a lakás egy másik pontjára rakni.
2022. aug. 6. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szia! Látom jó régi a kérdés. Kinőtte végül vagy hogyan sikerült megoldani?
jan. 16. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!