Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A kiscicám az ágyra pisil....

A kiscicám az ágyra pisil. Hogy szoktassam le róla?

Figyelt kérdés

Kb 2 hónapos lehet, másfél hete van nálunk. Már az első naptól kezdve használta a macskaalmot, most is használja, de nem mindig... Kakilni szerencsére csak oda kakil, de már többször is a kanapéra vagy az ágyra pisilt. A kanapéra most nem pisilt kb 3 napja, pedig az kint van a nappaliban, ahol ő is van egész nap. Viszont ma elmentem itthonról egy 3 órára, addig direkt becsuktam a hálószobaajtót. Amikor hazajöttem, kinyitottam, ő egyből bejött velem együtt, és egyből felment az ágyra pisilni... Olyan, mintha azt hinné, hogy oda kell pisilni. Mindig ugyanoda, az ágy végében, a takaróra rá...

Mit csináljak vele, hogy leszokjon erről és teljes mértékben csak az almot használja?



2022. júl. 27. 20:50
 1/9 anonim ***** válasza:
21%

Fél, nem szokta még meg teljesen, vagy olyant csinálsz, ami bosszantja őt, pl az hogy be van zárva.A macska eléggé bosszú álló típus tud lenni, és képes méregből össze húgyozni a számodra fontos dolgokat.

De lehet simán az is, hogy nem takarítod rendesen ki az almot minden nap, és büdösen hagyod. Ami irritálja.

2022. júl. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Naponta többször is takarítjuk.
2022. júl. 27. 21:09
 3/9 anonim ***** válasza:
93%
Hát, én biztosan nem néztem volna végig, ahogy odapisil, szaladtam volna oda hozzá, felkaptam volna, hogy jajj, nem, nem, és kiszaladva rátaeetem volna az alomra, hogy na, ide kell, kis butus...
2022. júl. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Vízzel lespricceled, ha rosszalkodik. Nagyon hamar meg fogja tanulni, hogy mit szabad és mit nem.
2022. júl. 27. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

#3: Pontosan ezt tettem. :D


#4: Ez nem rossz neki nagyon?

2022. júl. 27. 21:28
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, de van egy pasi, Jackson Galaxy, a macskák pszichológusa kb 😀 nem vagyok macskás, de nagyon tetszik amit csinál. Volt ilyesmiről szó a műsorában - asszem az Animal planeten ment, de fent van jutyubon is, keress rá. (Sajnos nem emlékszem a megoldásra, régen néztem.)
2022. júl. 27. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Dícsérgetheted ha az alomba teszi. Az ágyat jól ki kell fertőtleníteni (hypo stb) és szagtalanítani (pl spary) mert érzi az előző pisi szagát és jelöli újra.
2022. júl. 28. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
79%

Az én macskám 3 éves és kiskora óta ezt csinálja kizárólag a frissen beágyazott ágyra és csak oda ahová én fekszem! Párom helyére soha!

Amikor elkezdett ivarozni először nem tudtuk hogy miért emeli folyton a hátsóját (5hónapos volt) 1 napig emelgette aztán abba hagyta. Aztán 1 hetmulva megint csinálta... Na akkor már utána néztünk felhívtam a dokit is mondta hogy hát ivarzik a cica, adott is időpontot 1 hét mulvára de mondta hogy csak akkor vigyük amikor nem csinálja. Persze pont az nap elkezdte így kaptunk egy másik idő pontot akkor már tudtuk hogy mikor nem fog ugye előző 2 hét alatt kitapasztaltuk. Na de ez alatt az ivarzási idő alatt ő jelölt... Megvolt az ivartalanítás azt hittük hogy többet nem csinálja. Azóta is csinálja. Na de nyilván nem macska pisis ágyban élünk :D

Megoldás az lett hogy hetente a komplett almot teljesen kicseréljük és így nem csinálja. Ha néha néha elfelejtük vagy nagyon fáradtak vagyunk a 10kg-s pisivel megtelt almot kicserélni akkor mindig szigorúan szemmel tartjuk mert bizony menne ugyan oda és már a pisilő pózba vágná magát úgy kell elzavarni 😂

De már a sunyiskodasabol észre szoktuk venni. Utoljára másfél évesen hugyozta telibe az ágyat azóta csak akarta, vagy épphogy a lepedőt kapta el.

Nekünk meglepően hamar ivarzott épphogy elmúlt 5 hónapos és megcsúsztúnk az ivartalanítással. Lehet hogy több idős a cicád mint ahogy te tudod és ugyan ez a helyzet. Minden esetre kitartást hozzá megéri 🤗

2022. júl. 30. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
85%

Utolsó vagyok:


Mivel már profi vagyok pisi takarításban:


Hypot-t ne mert a szövetet kiszívja!


Mi sima domestossal majd vizesporszívóval takarítottuk. Aztán sima fertőtlenítő gél vízben feloldva, utána mehet rá megint vizesporszivo. Biztonságból ecet+citromsav sika-mika kombója.

Ez után kárpit tisztító folyadék amit a kocsiba is használunk (csak ennyi a neve), és végül textil frissítő spray. Néha beszórtam szódabikarbónával is mikor megszáradt majd ki porszívóztam.


Igen, végig morcosan néztem a cicára 😀

2022. júl. 30. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!