Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A cica mostanában folyton...

A cica mostanában folyton alomnak használja az egyik kanapét. Mi az oka ennek, hogy lehetne leszoktatni róla?

Figyelt kérdés

Kapott új almot emrég, ilyen bejárósat, aminek fedele van, de eleinte sokáig rendesen használta, tehát nem hiszem hogy az az oka...

Remélem van valami megoldás, mert ha nincs, megválok tőle...


2010. szept. 23. 09:29
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

A kanapét alaposan és módszeresen ki kell takarítani. Hipó-domesztos-stb (ami azért a kanapét nem teszi tönkre). A cica oda végzi a dolgát, ahol "érzi", hogy volt előzmény.

Fújd be macskaűző spray-vel is a kanapé azon részét ahova szokott.

Emellett figyelni, hogy mikor "megy" oda, és akkor megfogni és az alomba tenni.

Továbbá, ha lehetőség van rá, éjszakára elzárni a kanapét - ha benti cicus - , hogy ne tudja megközelíteni.

2010. szept. 23. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Éjszakára el tudom zárni a kanapét, de napközben nem tudom folyamatosan figyelni mert dolgom van... Annyit tudok csinálni hogy becsukom ide magamhoz, dehát itt sem lehet a szobába bezárva egész nap...
2010. szept. 23. 09:39
 3/18 anonim ***** válasza:

Sajnos ezt az enyém is csinálja, de ő máshová is, pl. szőnyegre, és csakis akkor, ha nem vagyok otthon, hogy még vélketlenül se lássam meg.

Én már beletörődtem. Azt javaslom, hogy tegyél a kanapédra pl. egy gumilepedőt,( vagy más vízlepergető anyagot) és arra egy plédet, és akkor nem a kanapéd lesz olyan. A plédet meg kilehet mosni.

2010. szept. 23. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy ez itt egyben munkahely is, ha ügyfél jön nem lehet a kanapén mindenféle lepedő.. Szóval vagy leszokik, vagy megy. Nekem sincs türelmem minden nap takarítani utána, mindegy mennyire aranyos meg szeretem meg stb. Pont ugyanez miatt nem tartanék kutyát se lakásban, mert odapiszkít mindenhova, de a macska elvileg nem csinál ilyet.. Én nem akarom odaadni másnak, de ha ez az egyetlen lehetőség...
2010. szept. 23. 09:47
 5/18 anonim ***** válasza:
Nekem kutyusom van a lakásban,és nem wécézik be.Mindig kaparja az ajtót ha dolga van.Nem tudod kitenni a cicát éjszakára vagy amikor dolgozol,h ne zavarjon benneteket?
2010. szept. 23. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Nem, nincs hova, lakás.. :| Hát jó igaz a kutya jelez ha ki kell menni, de a macskának az alomra kellene járnia alapból.. :|
2010. szept. 23. 09:55
 7/18 anonim ***** válasza:

Ha munkahely is egyben, akkor te is ott vagy, nem? Nem tudod elzavarni, amikor felugrik a kanapéra?

Ha nem válik be, akkor lehet rendelni állatpatikában, vagy állatorvosnál egy olyan elektromos párologtató készüléket, ami feromonokat bocsát ki, amitől a macska mámoros állapotba kerül. Ha viselkedészavar okozza a kanapéra ürítést, akkor ezzel le lehet szoktatni. Érdeklődj állatorvosodnál! Nekünk is ezt javasolta.

2010. szept. 23. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
22%
Hm, lehet kövezni, meg mindeféle szadistának kikiáltani, de mikor az én cicám kezdett rászokni arra, hogy a szőnyegre végezze a dolgát (pedig használt rendes almot is), megfogtam a grabancát, belenyomtam az orrát, aztán ráhúztam néhányat egy fakanállal. No nem nagyon, de azért úgy, hogy kellemetlenül érezze magát. (Megjegyzés: büntetni mindig valamilyen eszközzel kell, mégpedig lehetőleg ugyanazzal. Ha pl. kézzel csapsz rá egyet, legközelebb mikor nyúlsz felé, nem fogja tudni, hogy símogatni vagy ütni akarod-e.) A fakanalat ott is hagytam a közelben, és azóta nem kakil oda.
2010. szept. 23. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

nem értem, egyes emberek miért tartanak állatot, hogyha ennyire nem értenek hozzá, meg úgy egyáltalán nem is érdekli őket.

ilyen mondani hogy megválsz tőle, ha nem szokik le...

először is a te nevelésed eredménye, hogy odapiszkít, csak te tudod leszoktatni is mert magától nem fog rájönni hogy azt nem kéne.

másodszor, belegondoltál mikor úgy döntöttél, hogy macskád lesz, hogy ez egy érző lény, akit nem lehet csak úgy ide-oda passzolgatni ha megunod?

ha egy macskával kapcsolatban ilyen gondolataid vannak, akkor azt ajánlom, ne vállalj gyereket, mert ez a gond a macskával csepp a tengerben egy gyerekhez képest.

2010. szept. 23. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
56%
Nem azért de elég tudatlan vagy.A kutya nem piszkít oda mindenhova.Csak amíg nem szoktatják szobatisztára.A macskát meg meg kell nevelni, ahogy előttem írták, az tényleg nem járja, hogy naponta kell takarítani meg gumilepedő.Vagy az az ostobaság, hogy "én már beletörődtem".
2010. szept. 23. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!