Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan lehet leszoktatni a...

Hogyan lehet leszoktatni a macskámat az állandó harapásról, karmolásról?

Figyelt kérdés
Folyton rám támad, karmol, harap. Hiába kiabálok, hiába ütöm meg, semmi nem használ. 5 hónapos. Mit tegyek?
2010. szept. 23. 17:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Sajnos nem tudsz mit tenni. Nekem is volt egy ilyen cicusom, vele az volt a probléma, hogy az anyukáját túl kicsi korában veszítette el (elütötte egy autó).
2010. szept. 23. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Egy hasonló kérdésre írtam, talán hasznos lehet: "A harapásról próbáld úgy leszoktatni, hogy kicsit koppints a szájára, mikor harap. Az enyém már egész szépen elhagyta, vagy ha harap is, csak jelzészerűen, inkább megfogja a fogával a kezem, de nem harap komolyan. A karmolásról elég nehéz, mert olyan pici cica még nem tudja abbahagyni a játékot. Esetleg próbáld meg, hogy fújj rá a pofijára olyankor, mert az olyan hang, mint amikor egymással veszekszenek. Így téged fog az "anyjának" tekinteni és tartani fog -persze csak egy kicsit ám- tőled :)))"
2010. szept. 23. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi!

A ruháimat is rángatja, mikor fel akarom venni. Éjjel is nekiáll vadállatkodni. Venni kellene valami víz fecskendezőt és azzal elintézni a karmolásos dolgokat, de akkor meg félne tőlem. Aludni is nehéz tőle, mert b@sztat folyton. Ha lelököm az ágyról, visszajön harapdálni...

2010. szept. 24. 04:41
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A spriccelés is jó ötlet, nem fog tőled félni. Vegyél olyat, amit virágspricceléshez lehet használni, az finoman porlaszt. Az enyémnek elég megrázni a spriccelőt, már rázza is a fejét, mint aki vizes lett és elrobog.
2010. szept. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Sajnos nekem ugyanez a problémám. Már próbáltam mindent, de semmi nem használ: a spriccelést kifejezetten szereti,csak áll és várja a vizet. Néha még fürödni is jön velem. A szájára koppintani meg nem tudok, mert gyorsabb nálam és megint megharap. Vagy ha sikerül, csak játéknak fogja föl és még jobban bevadul. Kellene valami biztos módszer :(
2010. szept. 24. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Tegnap a barátom játszott vele és azt élvezte, mikor dobálta, megpördítette. Néztem is, hogy ez soha nem fárad ki?! Hajnalban is rátámadt a kezemre, lábamra. Ha egész nap itthon lennék, lehet, hogy le tudnám teljesen szoktatni ezekről, de sajnos dolgoznom kell. Egyedül élek a macskámmal, így mikor dolgozom, nincs vele senki, de akkor is rendetlenkedik őfelsége.
2010. szept. 25. 09:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!