Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi történt a macskàmmal?

Mi történt a macskàmmal?

Figyelt kérdés

A 6 hónapos kis cicám ma az ablakban ült mint ahogy mindig szokott,viszont mikor lejött elkezdett kiabálni és nem bírt felállni, megnéztem a mancsát és van rajta egy kis dudor,nem tudom pontosan mi csíphette meg vagy mi történhetett de mozdulni is alig bír, hideg vízes kendővel bekötöttem és azóta alszik, kb 9 órája. Eleinte elkúszott enni meg inni, meg futni is tudott de már semmit sem akar, ha megmozdul kiabál és egyből abba hagyja, elég annyi is hogy ledőlti a fejét a mancsara,egyből nyávog. Ha hozzá érek az is fáj neki.

Étvágya van neki és szokatlanul sokat iszik, eleve kis beles és imád inni enni, de most tényleg sokat ivott.

Elfelejtettem mondani hogy folyton remeg, ha be van takarva akkor kevésbé, de még úgy is,a szüleim azt mondták hogy semmiség de nem tudom, kérem segítsetek, nagyon szeretem a kis tökmagot, nem akarom hogy baja legyen.😢



2022. aug. 13. 20:19
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
93%
Orvost, állatkórházat felhívni azonnal, mert látványosan romlik a macska állapota a leírás alapján. És hát igen, valahogy a bejutást is meg kellene oldani esélyesen.
2022. aug. 13. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Azonnal orvos kell!
2022. aug. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Úgy tűnik - ha reszket és sokat iszik -, hogy ez a cica lázas. Orvosra lenne szüksége és ha még benne van a darázs fullánkja, akkor helyileg is kezelni kell a csípést. Esetleg antihisztaminra is szüksége lehet.

A talpát meg tudtad nézni, hogy benne van-e fullánk?

Tudnál esetleg lázat mérni? 38 -38,5 a normális macskáéknál.

2022. aug. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
76%
Egy napon belül a halálba kínlódja magát. "Nagyon szereted." Persze. Azért nem vitted orvoshoz. Te se mennél orvoshoz, ha haldokolnál?
2022. aug. 13. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Nem az én döntésem az orvos, próbálom rávenni a szüleimet de feleslegesnek tartják mert csak egy darázs csípés, nincs jogosítványom és egy kis faluban élünk ahol nincs orvos.

Megnéztem a mancsát és nincs benne fullánk, most játszik és mozog, 37 fokot mértemm

2022. aug. 13. 20:58
 6/20 A kérdező kommentje:
Most felállt és hang nélkül használta az almot, az ágyamon volt amiről eddig nem volt hajlandó leugrani és én tettem le a földre, viszont most megtette.
2022. aug. 13. 21:14
 7/20 anonim ***** válasza:
14%
Legközelebb darázscsípésnél: megnézed van-e benne fullánk, ha nincs frissen vágott vöröshagymát rakj a sebre fél percre, enyhíti a fájdalmat, de allergiától NEM véd meg ( a fájdalomcsillapító hatást saját bőrről tudom) utána letörölni a cica lábát, véletlenül se nyalhassa le a hagyma levének maradékát ugyanis ha megeszi, mérgező a cicának..... a szüleidnek meg magyarázd el, hogy egy macska is lehet allergiás, belehalhat egy csípésbe.
2022. aug. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
49%
Négyes, kicsit több tapintat és empatia szorulhatott volna beléd. Nyilvánvaló volt, hogy egy gyerekről van szó, aki kétségbe van esve, de nekiugrasz, mert így láttad otthon.
2022. aug. 13. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Jobbulást a cicának! Remélem holnapra teljesen jól lesz!
2022. aug. 13. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a segítséget, megmutattam a válaszokat az édesanyámnak, felhívta az állatorvost és hétfőn mehetünk, tényleg köszönöm azoknak akik normális választ írtak, nem tudom hogy szeretné e valaki is de leírom majd a fejleményeket!🥰
2022. aug. 13. 22:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!