Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy tudnék segíteni a macskámon?

Hogy tudnék segíteni a macskámon?

Figyelt kérdés

Macska leukémiás volt (voltunk dokinál stb) de azóta nincs teljesen jól...

Néha jobb, néha rosszabb neki.

Sokszor mozog picit és egyből lefekszik, nem játszik már egyáltalán semmivel, nem ugrándozik.

Mit tudnék neki tenni? Esetleg ilyen kiegészítő cseppeket ha vennék neki akkor jobb lenne az állapota?


Igazából nem teljesen az én cicusom, tehát kinti benti, gondolom még ez fontos lehet. Ja és 3 éve kandúr.


2022. aug. 22. 00:32
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt a kinti tartást el kéne felejteni, mert

a) sokkal gyengébb az immunrendszere, mint más macskáknak, egy olyan semmi kis vírus megölheti, ami egészséges állatnak meg se kottyan

b) fertőző betegségről van szó, és gondolom nem akarod kiirtani a környék macskáit...


Állandó immunerősítés (szóval igen, a "cseppek" is jó dolog), megfelelő minőségű táp és rendszeres orvosi kontroll mellett még lehet hosszú és boldog élete.

2022. aug. 22. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

"Igazából nem teljesen az én cicusom"

Gondoltam ebből egyértelmű hogy azért kinti benti mert nem az enyém.

2022. aug. 22. 01:22
 3/8 anonim ***** válasza:
63%
Miért lenne ebből egyértelmű? Háztartáson belül is lehet máse, egy teljesen benti macska is...
2022. aug. 22. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
32%
Ha ennyire nem a tied, akkor hozzátok átjár? Ha igen, honnan tudod mi baja van? Ha elmondta a szomszéd, akárki aki a gazdája, neki mondd el hogy ne engedje ki többet. De semmit ne adj a macskának, nem tudhatod otthon miket adnak neki, vagy fognak később. Nem a tiéd, csak szóban adhatsz tanácsokat.
2022. aug. 22. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
14%
Címben a macskád. Utána írod hogy nem a tiéd. Most mi van? 🙄
2022. aug. 22. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Öreganyám macskája:) De annyira lényegtelen, leírtam a szituációt és annyit kérdeztem hogy hogyan lehetne segíteni rajta.

Én vittem dokihoz is úgy hogy felnőtt sem vagyok.

2022. aug. 22. 12:53
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Kaptál választ. Benti tartás, rendszeres (=legalább félévente) orvosi kontroll, prémium táp és rendszeres immunerősítés. Plusz, ha bármi egyéb baja van, akkor is doki, nem otthoni kúrálgatás.
2022. aug. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
83%

Marmint leukozisos, igaz? Az meg nem leukemia.


Az van, hogy jelenleg ez a macska halalra van itelve. A legaprobb korokozo a halalat okozza, mindenbe picike betegsegbe belehalhat, amit mas macskak siman tulelnek, sot, meg se betegednek, mert van immunrendszeruk, neki pedig nincs.


Emiatt szigoruan tilos kint tartani oket. Mindegy mit adsz neki, nem fog sokaig elni igy.


Az en cicam is leukozisos, mondjuk fel evente orvoshoz nem viszem, csak evente az oltasokra. Mar 10 eves, 1 eves koraban fogadtam orokbe, ekkor is derult ki, mert en teszteltettem. Kb 1,5 eves koraban volt egy brutalis fellangolas, lazas lett, nagyon szarul volt, majdnem meghalt, de tulelte. Azota semmi baja. Vetri dmg-t kap amugy, mast nem.

2022. aug. 22. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!