Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ezek alapján, lehet veszett a...

Ezek alapján, lehet veszett a cica?

Figyelt kérdés
Tegnap nem messze a házunktól a bokorban találtunk egy fekete nyavogó cicát. Nem felnőtt még de már nem is olyan kicsi. Sérülés nincs rajta, ahogy láttam, de fél szóval nem tudtam még megfogni. Egyből elugrik ha közeledik valaki, de egyébként követ. Szóval simogatni nem hagyja magát. Este tettem ki neki enni, meg is ette (egy zacskó alutasakost) a vízbe is beledugta az orrát, de inni nem hiszem hogy ivott. Vagy nem sokat. Száraz táp nem kellett neki. Esett is az eső tettem ki neki egy dobozt. Reggelre nem volt sehol, most olyan 1 óra felé sétálni voltam, megint ott van a bokorban, nyávog de már sokkal rekedtebben mint tegnap és sokkal többet. Jött utánam kicsit de most úgy látom nincs a ház körül. Annyit tudni kell hogy egy kisebb erdő mellett lakunk. Vannak őzek meg két rókát is láttak a környéken nem rég. Ezért gondolom hogy esetleg veszett lehet. Befogadnám, és akkor nyilván elvinném orvoshoz is, de mint írtam megfogni semm lehet egyelőre és van egy 14 hónapos kisfiam, ezért tartok is tőle még kicsit.

2022. aug. 25. 15:11
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A leírás alapján nem igazán értem hogy miből gondolod veszettnek....

Hívj fel egy menhelyet, hogy segítenének-e szakszerű befogásban és eljuttatni dokihoz vizsgálatra. Vagy rakj ki élvefogó csapdát.

2022. aug. 25. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igazából csak az erdő meg a rókák miatt, hogy benne van a pakliban. Persze a félősség valószínűleg nem attól van. Megprobálom ha még ott lesz mire hazaérek. Köszi 😊
2022. aug. 25. 17:08
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Sok sikert hozzá, remélem sikerül és lesz otthona. :)

A veszettség nem igazán gyakori, sok éve találtak utoljára veszett rókát. Viszont egy kóbor cica sok betegséget, parazitát hurcolhat így mindenképpen jó ötlet először dokihoz vinni.

Szurkolok!

#1

2022. aug. 25. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon ritka a veszteség. Nem hiszem hogy az lenne - viszont a rókák miatt veszélyben van! Kérj segítséget a befogásban! Aztán orvos és vidd haza a házba.
2022. aug. 26. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat! Sikerült orvoshoz vinni minden rendben vele. Bent fogom tartani igen 😘
2022. aug. 28. 10:03
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Szuper! Boldog cicás éveket :)
2022. aug. 28. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szuper! :)
2022. aug. 29. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 adelrockinga ***** válasza:
Nem valószínű hogy veszett a macska
2023. febr. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!