Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tapasztalat alapján légyszives...

Tapasztalat alapján légyszives leírnátok a macska tartás előnyeit és hátrányait?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nemsokára szeretnék egy cicust. Utána néztem szerintem minden szükséges infónak, holnap meg vesszük a "kellékeket" (pl hordozó, hám, tál, játék), de ettől függetlenül légyszives leírnátok TAPASZTALATBÓL, a macska tartás előnyeit és hátrányait? Csak hogy mire készüljek fel kb😃

2019. nov. 2. 21:05
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
74%

-

Ha szarik, büdös lesz a lakásban :D kaparófának használhatja a bútorokat, vagy az ajtót. Jelölgethet (ivartalanítás segít) Nem viheted közösségbe, mint egy kutyát. Almot kell venni neki.


+

Nem kell hozzá haza sietni, mint a kutyához. Nem kell naponta 3x sétáltatni, hóban, fagyban, kánikulában. Szabadabb az idő beosztásod mellette.


Van macskám és kutyám is.

2019. nov. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Hám? Az minek?

Tényleg érdekel, az utcán akarod sétáltatni?

Előnyei, hogy szépséges, puha, kedves (legalábbis az enyémek ilyenek)és ha képes vagy elnyerni egy macska szeretetét, akkor megveregetheted a vállad, hogy jó gazdi vagy.


Hátrányai?

Élezi a karmát, fán, kárpiton, szőnyegen, tapétán.

Én más hátrányról nem tudok.

2019. nov. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem macska játékot nem érdemes venni, egy sima cipőfűző is jó. Az előnyök közé sorolnám, hogy bármilyen rossz napod van, egy nyávogás vagy egy dorombol ás azonnal jó kedvre derít. Hátrányokat nem nagyon tudnék mondani, esetleg egy két plusz feladatot jelentenek, de ez kifizetődik (gondolok itt az etetésre, alom takarításra, illetve ha esetleg beteg lesz, akkor orvoshoz vinni). Ez csak az én véleményem.🙂
2019. nov. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Köszönöööm!😚 #2: igen, hámmal akarom egy erdős részen sétáltatni.Benti cicus lenne, de viszont nem járh majd szabadon minden szobába! Úgy terveztük, hogy csak a szobámba, a szobám előtti előtérbe és a fürdőbe mehetne. A szobám előteréből vezet fel egy lépcső, és a tetejétől kb 1-2 méterre ott van a fürdő. Szerencsére úgy van kialakítva a házunk, hogy ezt a 3 szobát elválasztja egy ajtó a nappalitól meg a többi szobától. Természetesen ha otthon vagyok, kivinném a nappaliba, de máskor nem, mivel ha felügyelet nélkül lenne ott, és esetleg a bejárti, vagy a terasz ajtó kinyitódna, máris meglóghatna, meg nem lenne számára a nappali meg a többi szoba biztonságos. Amúgy a szobám előtti részbe (1,5m × 2m) lenne az etetője/itatója és a kaparófala, a fürdőbe az alom, a szobámba a fekhelye. Na szóval visszatérve az eredeti témához (kicsit elkalandoztam, bocsi :)), ez miatt nagyon kevés lenne a mozgásra alkalmas területe, mert a szobám 4m×6m, az előteret már leírtam, a lépcső 30 fokos, a fürdőszoba előtti "folyosó" 1-2m, a fürdőszoba pedig kb 12×14 méter, bár az utóbbi úgysem játékszoba lenne. Tehát a mozgáskorlátozás miatt kivinném sétálni, ha van rá igénye.
2019. nov. 2. 21:55
 5/19 hírnök ***** válasza:
15%

Ha panelban laksz, felejtsd el. Kertes házba való állat.


Előny:

-magátol elmegy elintézi a dolgát, nem kell sétáltatni (csak kiengeded a kertbe)

-odafekszik az ágyba hozzád

-dorombol

-az egerek és patkányok elkerülik a lakást



Hátrány:

-önfejű

-ha nincs kedve hozzád, oda se jön

-kezdetben megjelöli a lakhelyét (értsd: mindenhová odapiszkít, de csak 1x)

-ellopja a csirkecsontot a tányérodból, ha ott hagyod, és elfordulsz

-kihorgássza az aranyhalat az akváriumból

-a körmét a fotelon vagy függonyon élezi

-a szekrény tetejéről leveri a vázát

-annyira kíváncsi, hogy mindenhol ott lesz

-kaját kell neki venni rendszeresen

2019. nov. 3. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 hírnök ***** válasza:
18%

-oltani, féregteleníteni kell (pénzbe kerül)


A kaparófát felejtsétek el. Mindenki tudja, hogy kaparófa, csak a macska nem. Rá se fog nézni. Komolyan.


Mindenképp ki kell engedni. A macska természeténél fogva "kóborló, vadászó" élőlény. Egy bezárt lakásban rosszul fogja magát érezni.

Még egy dolog: éjszakai állat. Az enyém éjjel mindig világgá ment (kint sétált), és reggel hazajött enni, majd aludni.


És talán a legfontosabb:

Ez egy komoly döntés. Nem 10 nap, nem 2 hónap. Egy macsek, ha egészséges 10-12 évig is él. Azt mondják, és ez igaz inkább a helyhez ragaszkodik, mint az emberhez. A kutya az emberhez ragaszkodik.

Tehát, ha 5, 10, vagy bármennyi év múlva elköltözöl, elutazol nyaralni stb. akkor mi lesz vele?


-komoly és felelősség teljes döntés az állat tartás-


(azt már mondani sem akarom, hogy megbetegedhet, és akkor sok pénzbe kerölhet a gyógyítás) -tehát a kérdés: Megengedhetem-e magamnak az állatot?


Gondolom minden szempontot elmondtam

2019. nov. 3. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

+: egy szeretetbomba, mindennél jobb, amikor vár téged haza, és dorombol amikor meglát. Gyönyörűek és elképesztően cukik.

-: az enyém nagyon hisztis tud lenni ha valami nem az ő elképzelései szerint történik. Éjszakai állat, hajnali 5-6-kor már kelés van, mert akkor van játszhatnékja. A bioritmusomat kukáztam már egy ideje.

Nekem nem teszi tönkre a bútorokat, használja a kaparófát, azonnal szobatiszta volt, és soha nem jelölt sehova. Fedett alomtálcát használunk, soha semmilyen rossz szagot nem éreztem.

2019. nov. 3. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm!💕 semmiképpen nem szeretném kiengedni, mert a kerítésünk alacsony, és simán ki tudna mászni. Azt meg végképp nem szeretném, hogy csak úgy elengedjem a nagyvilágba, hagy kóboroljon, mert nem azért vettem, hogy pár hét múlva elüsse egy autó. Reggelente tudnék vele foglalkozni, 6kor kelek, fél 8kor indulok suliba😁. Ja, meg azt még a kintléttel kapcsolatba nem mondtam, hogy van egy vadászkutyánk, aki hát nagyon szelíd, de utálja a macskákat és a hörcsögöket (érdekes módon a tesóm nyuszijaival jól kijön), aztán hiába szoktatnám őket össze,ha lenne egy rossz napja a kutyusnak, feludegesedne valamiért, és netalántán végleges kárt okozna a cicusba.
2019. nov. 3. 08:01
 9/19 anonim ***** válasza:
69%
A családban ugye senki sem allergiás a macskára? Mielőtt pokollá válna az élete...
2019. nov. 3. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Nem, szeremcsére senki sem allergiás rá. Csak az unokatesóm, de ő nagyon messze lakik, 1 évben 1szer találkozunk, és akkor sem mindig nálunk
2019. nov. 3. 13:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!