Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerintetek mi alapján lehet...

Szerintetek mi alapján lehet tudni, hogy valaki kész az állattartásra?

Figyelt kérdés

Pl a lakás kialakítása, berendezése, anyagiak, életmód, stb tekintetében minek kell megkennie?



Mi az, aminek kell lennie a lakásban egy szobacica számára?


Ami az én listámon van:

kajás tál, szökőkút vízzel

kaparófa

búvóhely, és valami magas pont ahova felülhet nézelődni

ágy, bár a macskák nagy része riktig nem ott fog ülni hanem pl a szennyeskosárban

biztonsági nyakörv, billéta hám, póráz

macskafű amit ehet

játékok, bár tudom hogy ez kb bármi lehet, pl egy cipőfőző vagy egy papírgalacsin

alomtálca, lapát, zsákok a kakinak

körömolló, fésű, sampon, fültisztító


Egyéb dolgok:

szobanövények nem mérgezőek neki

nem tud meglógni

a bútorok cicabiztosak, nem tudja magát megfojtani pl madzagokon

kárpit védő huzatok



Anyagiak:

állatorvos, oltások, bolhairtás, ivartalanítás

macskakaja (nedves, száraz, plusz egy kis plusz jutalom)

almozás

esetleges kár amit okoz a házban



Szabadidő:

napi 1/2-1 óra séta

minimum 30 perc játék vele

napi 2× etetni, almozni

(heti 40 órát melózunk mindketten, de más-más műszak)


Van esetleg valami ami kimaradt?

Mire számítsak?

Bevállaljam?



2021. aug. 31. 10:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
96%

A legtöbb macska nem szeret sétálni, így a póráz, hám szerintem felesleges.

A biztonsági nyakörvet nem értem. Ha szoba cica, felesleges, ha kijárós életveszélyes.

Egyszer én is adtam a macskámra nyakörvet, miután ez okozta a halálát, senkinek nem ajánlom.

Amúgy szerintem minden okés a cica fogadására :D

2021. aug. 31. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem aki ezen elgondolkodik és nem az van, hogy csak hozok egy macskát.. Az már készen áll.

En amikor elkezdtem tervezgetni, hogy legyen egy macskám, akkor előtte beszereztem, amit gondoltam.. Alomtálca lapáttal, kaparófa, takaró, fekhely plüssállattal, hordozó, 1-2 játék, alom, tál alátéttel.. Mindent el is rendeztem a házban. Persze utána alakult ki, hogy neki épp hogy kényelmes. Meg ami épp hiányzott azt menet közben vettem meg. Egyből elvittem állatorvoshoz, hogy egészséges-e, mit adjak neki stb:) Az is kb 20.000+ ivartalanítás később 6000.

Jó gazdája lesz, ha ilyen felelősségteljesen fogod tartani!:)

2021. aug. 31. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
18%
mészáros banda benneteket kéne kiherélni
2021. aug. 31. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
41%

Túlzásba viszed, nem kell ennyi minden elsőre. Nyilván elő kell készülni az érkezésére, de amit leírtál, az már a másik véglet.


Ha gyereked születik se veszed meg az érettségi öltönyét babakorában. :)

2021. aug. 31. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
83%

*richtig

Amúgy szerintem készen állsz

2021. aug. 31. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Jöjjön a cica! ;)

Kb. ezek kellenek, de pl. alomzacskót nem veszek, nettó pazarlás, környezetszennyezés. Amiben hazajön a zöldség az nagyon jó!


Amit sokan elcsesznek: kisméretűt vesznek meg mindenből, így újra venni kell. Nagy ágyat, nagy kaparófát, hatalmas zárt alomtálcát vegyél! Ideiglenesen fog kelleni kisebb alomtálca, ha nem tud beleugrani, de pl. a Tescoban van átlátszó műanyagdoboz, tök frankó arra a 2-4 hétre míg nyúlik! :D


Csak olyan hámot vegyél, ami 2 zárt karika 1-1 csattal nyithatóan és 1 vagy 2 összekötő darab. Ahol 2 karika van fent 1 csattal az kutyának való, a cica megijed és azonnal szökik belőle.


Panelban emeleten a macskaháló alap. Az idegosztályon volt egy ismerősöm miután még utána is nyúlt a zuhanó cicának, de nem tudta megfogni, így a kezeiben halt meg.

2021. aug. 31. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

A hordozó maradt ki. Fontos, hogy halál biztonságos legyen és inkább a műanyagot ajánlom.

Ha van erkélyed vagy szeretnéd sétáltatni, akkor meg tudod szoktatni vele a hámot, pórázt (nekünk hamar megszokta, csak nem annyira szeret kimenni).

Ami felesleges:

-szökőkút (simán iszik tálból, pénzkidobás)

-Zsák kakinak (vegyél biológiailag lebomló, wc-én lehúzható almot (pl Cat's best original) és a kakit lehúzhatod a wc-én. Mert hiába zsákozod, büdös lesz nagyon a kuka.)

Plusz: macskatápot nehéz választani, ajánlom a Pesten hallottam macskákkal facebook csoportot, ott vannak a fájlok között táblázat a tápokról.

És én nagyon örülök, hogy ilyen felkészült vagy, bárcsak mindenki így állna hozzá.

2021. aug. 31. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
6, Tudsz ilyen hámot linkelni, amire gondolsz? Millió féle hámot próbáltunk már, de ezt így nem tudom magam elé képzelni.
2021. aug. 31. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

"...alomzacskót nem veszek, nettó pazarlás, környezetszennyezés. Amiben hazajön a zöldség az nagyon jó!"


Külföldön élünk, itt a kutyakakinak vannak kinn az utcán kukák. Ilyen zacsit vennék, ami lebomlós. A zöldséget piacról veszem, szal az az én vászonszatyromban jön haza, abba meg tuti nem teszek macskakakit 🤣


[link]

2021. aug. 31. 21:09
 10/14 A kérdező kommentje:

"wc-én lehúzható almot (pl Cat's best original) és a kakit lehúzhatod a wc-én"


A ház amiben élünk nagyon nagyon régi, néha még a klotyópapír is eltömi a wc-t. Inkább nem próbálnám ezt be

2021. aug. 31. 21:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!